Láska a sex v roku 2021. Aké sú prognózy?

Pandémia koronavírusu zahýbala s celým svetom, ovplyvnila ekonomiku, správanie ľudí i nadväzovanie vzťahov – začali byť viac virtuálne. Ponesie sa rok 2021 v rovnakom duchu? Čo nás čaká a neminie? Pripravte sa na tieto trendy!

Pre tých, čo v roku 2020 hľadali lásku a sex, to bolo tento rok obzvlášť ťažké. Fyzické spojenie sa dostalo do pozadia, emocionálne zaznamenalo presun do virtuálnej roviny a webovej kamery a internet sa prakticky nezastavil. S blížiacim sa koncom roka 2020 sa medzinárodná on-line zoznamka OkCupid rozhodla odhaliť, ako to sa zoznamovaním, vzťahmi a sexom pravdepodobne bude v roku 2021.

Láska cez internet

Využitie zoznamovacích aplikácií tento rok dosiahlo nevídanej úrovne. 92 percent užívateľov OkCupidu z celého sveta uviedlo, že pokračujú v hľadaní lásky cez internet a život a flirtovanie si bez neho nevedia predstaviť. Videoplatformy, ktoré umožňujú konverzáciu, vzájomné dráždenie i iné telesné radosti v priamom prenose, získavajú čoraz viac priaznivcov.

Experti spoločnosti tak odhadujú, že ako ľudia budú aj naďalej tráviť viac času u všemožných aplikácií (áno, covid-19 tu s nami ešte chvíľu zostane), začne sa klásť ešte väčší dôraz na profilové fotografie. Obrázky prírody, karikatúry alebo veselé kreslené postavičky postupne vymiznú, jedinci sa prestanú schovávať a ukážu svoju skutočnú tvár – pôjdu teda, ako sa hovorí, s kožou na trh.

Rozdiely nevadia, sťahovanie je v pláne

Odborníci tiež tvrdia, že keď ľudia týmto spôsobom niekoho stretnú, pokojne sa potom kvôli nemu presťahujú do iného regiónu, alebo dokonca štátu. Všeobecne vraj totiž prestávajú vadiť rozdielne politické názory i náboženstva a pravdepodobnosť, že v sebe nájde zaľúbenie treba moslim a kresťanka, v porovnaní s dobou pred vypuknutím koronavírusy stúpla o 15 percent.

Bezpečie a rozkoš tu a teraz

Na základe prieskumov postojov viac ako piatich miliónov registrovaných užívateľov uvedenej zoznamky je jasné, že s pandémiou prišiel strach nielen o zdravie, ale aj o budúcnosť a vlastné blaho. Pocit bezpečia a stability je a bude témou číslo jedna.

Nezadaní si ochotnejšie dohodnú schôdzku s niekým, kto je síce fyzicky nepriťahuje, ale má dobré zázemie a sociálne postavenie, ktoré podvedome upokojuje. Experti tiež predpovedajú, že prednosť dostane sústredenosť na aktuálne okamihy v zmysle „niekoľkonásobné vyvrcholenie nie je to hlavné, poďme si to užiť od začiatku, vrátane dlhej predohry“.

Výrobcovia sexuálnych hračiek si polepšia

Keďže moderné sexuálne hračky umožňujú partnerom spojenie na diaľku, čaká sa rapídny nárast predaja. Aj vzdialení milenci sa tak môžu vzájomne ovládať a dopriavať druhému druh stimulácie podľa vlastného uváženia. Proste si len stiahnete aplikáciu a doprajete partnerovi orgazmus, aj keď ste každý na inom konci planéty. Virtuálnemu sexu dnes holduje kdekto a situácia tomu len nahráva.

Korešponduje to s tvrdením americkej sexpertky Annabelle Knight: nedávno sa nechala počuť, že čo sa týka dlhodobých vzťahov, tak nákup podobných vymožeností pôsobí aj ako poistka, keby jeden z páru musel do karantény. Erotické obchody sa tak môžu pochváliť nemalými tržbami a trh im je naklonený.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Čo je doma, to sa počíta

S tým, ako veľa dvojíc trávia čas skôr doma, sa do obľuby dostávajú aj odvážnejšie modely, ktoré povzbudzujú k niečomu nezabudnuteľnému a „zakázanému“. Len nech v spálni nie je nuda! Uvedená sexpertka preto na svojom blogu uviedla, že sa tento trend prenesie aj do roku 2021. Čo bude ďalej, to ukáže čas.

zdroj: prozeny.cz/

Prečo sa nevypláca vsádzať na prerušovaný sex

facebook

5 typov sexuálnej osobnosti. Koho máte v posteli a kto ste vy