Pre a proti náhodného sexu. Prečo a kedy si nechať zájsť chuť?

Vzrušenie, uvoľnenie napätia, emocionálne búrky, ale určite nie láska. Ak sa pomilujete s náhodným okoloidúcim, s niektorými vecami sa rozlúčte. Ktoré to sú a aké máte šance na vyvrcholenie?

Sexuálny raj. Ako asi vyzerá? Oddávať sa sexu nezáväzne s rôznymi partnermi, alebo naopak si oddane užívať so stálym partnerom, ktorý vás pozná a máte v ňom dôveru? Pracovníci Kinseyho inštitútu v Indiane vyspovedali sexuálne aktívneho jedinca. A nestačili sa čudovať:

„Byť na vrchole blaha“ znamená milovať sa tri až päťkrát týždenne. „Byť spokojný“ zahŕňa sex raz týždenne, zatiaľ čo „sexuálne minimum“ predstavuje milostné hrátky s partnerom raz mesačne. Vážení, tak toto je definícia všeobecnej intímnej spokojnosti.

Je ale možné užiť si milovanie aj bez všetkých tých láskyplných rečí, romantiky, navyknutých techník a polôh? A čo sa vlastne stane, keď sa to zvrtne a skončíte v posteli s niekým, koho poznáte sotva pár hodín?

Kto si častejšie užíva?

Niektorí ľudia si myslia, že odpoveď tkvie hlavne v tom, kto čo nosí v nohaviciach. Muži sú údajne promiskuitnejší a od prírody viac bohémsky, takže si nezáväzný, jednorazový sex užívajú častejšie. Podľa britskej sexpertky Tracey Cox však stúpa počet žien, ktoré tento druh milovania tiež praktizujú. Aktuálne dostupné štatistiky prezrádzajú, že pomer neverníkov a neverníc je asi 60: 40.

Muži morálnej opici nepodliehajú

Páni sa po nárazovke cítia skôr spokojne a veselo, zatiaľ čo ženy trápia výčitky – a to hlavne vtedy, keď počas sexu nedošlo na ochranu. Len máloktorá dáma si podobnú akciu vychutná a plne užije. Ostatne ďalší prieskum ukázal, že prípadné tehotenstvo, morálna kocovina alebo strach z pohlavne prenosných chorôb sú pre ženy prekážkou, kvôli ktorej sa nemôžu dostatočne odviazať. V neposlednom rade je tu tá vec s orgazmom.

Ženy uprednostňujú opakované stretnutie

Venušanky najlepšie prežívajú sex s človekom, ktorého milujú, dôverujú mu a vedia, čo od neho čakať. Podľa ankety publikované v časopise American Sociological Review len 11 percent žien dospelo k vyvrcholeniu hneď pri prvom intímnom styku s náhodným milencom. 16 percent žien orgazmus s tou istou osobou prežilo až na druhý alebo tretí pokus.

Psychologička a profesorka Debby Herbenick sa nedivila. Ženy majú dvakrát väčšiu šancu na orgazmus počas sexu v partnerskom vzťahu. Neformálny sex teda určite nie je pre každého. Podľa nej u príležitostného dobrodružstva dochádza k vrcholnej slasti len zriedka a preto sa stáva, že prináša sklamanie. Teda ešte okrem návštevy lekára. Nakaziť sa pohlavnou chorobou je totiž veľmi jednoduché.

Riziko pohlavných chorôb

Konkrétne našinca najviac sužujú infekcie Chlamydia trachomatis, potom tiež syfilis a kvapavka. Ostatné sexuálne prenosné infekcie, ako sú genitálny herpes, trichomoniáza alebo mykoplazmová infekcia, nie sú plošne sledované, takže sa nevie, aké konkrétne škody už napáchali a koľko za sebou majú obetí.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Pochopiteľne to ale neznamená, že práve vy nemôžete mať šťastie. Možno si príležitostný sex užijete so všetkým – a bez následkov. Dopredu však počítajte s tým, že je to stávka do lotérie. Podľahnete jej?

zdroj: prozeny.cz

Pôsobivá sila slov. Naučte sa ich správne používať

facebook

Starším ženám viac záleží na lepšom sexe