Ako sex predlžuje život?

Že sa dá žiť bez sexu? Tak to asi áno, ale nie veľmi dlho. Milovanie má na telo i ducha blahodarný vplyv a ak sa mu oddávate pravidelne, svoj život predĺžite a rozžiarite šťastím. Ale viete vôbec, čo všetko je na pohlavnom styku tak veľmi magické?

Sexuálna aktivita je nielen príjemná, ale aj liečivá, čo dokazuje stále viac výskumov, ktoré sa zaoberajú vplyvom fyzického kontaktu na psychické i fyzické zdravie. Z ich záverov vyplýva, že sex je niečo ako pilulka proti rôznym druhom zdravotných ťažkostí, ktoré bez preháňania skracujú život. Ak ho chcete predĺžiť, je potrebné milovať sa pravidelne. Ktoré konkrétne výhody sex prináša?

1. Posilňuje imunitu

Vedci z Wilkesovej univerzity v americkej Pensylvánii odhalili, že milovanie raz až dvakrát týždenne zvyšuje hladinu imunitných buniek IgA, ktoré sú schopné bojovať s cudzími vírusmi aj baktériami, a pôsobiť tak proti chrípke a nachladnutiu.

2. Chráni pred infarktom

Ďalšie štúdie ukázali, že aktívny sexuálny život úzko súvisí s dlhším životom. Napríklad v roku 2010 vykonal výskumný ústav New England Research Institute rozsiahlu štúdiu, ktorá potvrdila, že milovanie znižuje riziko srdcových záchvatov a mŕtvice. Preto je treba srdce zoceľovať! (Aj po infarkte možno viesť kvalitný sexuálny život)

Sex zvyšuje prietok krvi a dá sa považovať za ľahkú formu cvičenia. A ak je táto pohybová aktivita pravidelná, eliminujete riziko výskytu infarktu či mŕtvice, ale aj odľahčíte kĺbom. Zároveň sa zlepšia hodnoty krvného tlaku, klesne hladina cholesterolu aj cukru v krvi a zregulujú sa hormóny. Zdravý hormonálny profil predstavuje pravidelné menštruačné cykly a zmiernenie príznakov menopauzy. Aj to sa hodí, alebo snáď nie?

3. Bojovník proti stresu

Chronický stres spôsobuje depresie i obezitu. Tiež žiadna sláva! Do tela sú vyplavované stresové hormóny kortizol a adrenalín, človek je náchylný k pomocným barličkám, ako je prejedanie, fajčenie a zvýšená konzumácia alkoholu, čo sú faktory zvyšujúce riziko vzniku rakoviny, napríklad rakoviny pľúc alebo hrubého čreva. Kortizol a adrenalín ďalej znižujú imunitný systém organizmu. Našťastie pri milovaní dochádza k uvoľňovaniu oxytocínu, hormónu lásky, dôvery a vernosti. Ten pôsobí proti účinkom oboch spomínaných stresových hormónov a zároveň upokojuje nervy.

4. Prevencia rakoviny prostaty

V roku 2003 austrálski vedci publikovali štúdiu, ktorá ukazuje, že čím častejšie muži medzi 20 a 50 rokmi ejakulujú, tým je menej pravdepodobné, že sa u nich objaví rakovina prostaty. Podľa autorov tejto štúdie by tak muži mali ejakulovať najmenej päťkrát týždenne, či už prostredníctvom sexu alebo masturbácie. Je to pre nich nesmierne dôležité!

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Prevencia rakoviny prsníka

Mnoho ľudí si myslí, že prvým príznakom rakoviny prsníka je hrčka v prsníku. Omyl. Objavujú sa aj niektoré menej známe symptómy, ako sú napríklad zmeny pokožky alebo opuchy v podpazuší. Štatisticky býva karcinóm prsníka jednou z najčastejších príčin úmrtia žien na nádorové ochorenia. Experti, medzi ktoré patrí Irwin Goldstein, riaditeľ sexuálnej medicíny v americkom San Diegu, tvrdia, že ženy, ktoré majú vaginálny styk, znižujú riziko vzniku rakoviny prsníka. Podľa tohto lekára sa jedná o zaujímavý a vzrušujúci jav, ktorý je však treba trochu viac preštudovať. Avšak aj tak je vraj dôvod na optimizmus.

zdroj: prozeny.cz/

Životne dôležité veci, ktoré muži chcú v posteli

facebook

Ženy a orgazmus 2.diel – Ako na to