Ste pre ženy atraktívny? Záleží na tom, ako voniate

Ženy dokážu z vášho potu vyčítať aj to, či ste vzrušený alebo či máte pohlavnú chorobu. Ak ich chcete zaujať, ohoľte si podpazušie a kúpte si parfum s citrusovou arómou. Hneď na začiatku by ste si mali uvedomiť dôležitosť, ktorú vaša osobná vôňa má, a to najmä v okamihu, kedy sa snažíte nejakú ženu zaujať. Podľa štúdie, ktorú v roku 2009 citoval Science Daily, je vo vašej vôni zakódovaná celá rada biologických informácií a ženy sú údajne pri ich lúštení úspešnejšie než muži.

Muži voňajú po syre, ženy po cibuli

Autori štúdie sa domnievajú, že je tomu tak preto, že biologické dáta ukryté v pachu muža pomáhajú ženám vybrať si toho správneho partnera a potenciálneho otca svojich detí. Výskum prebiehal trochu nechutne, kedy muži i ženy čuchali k pachovým vzorkám odobratým z podpazušia rôznych mužov a žien.

Kým nebol prirodzený pach prekrytý žiadnym kozmetickým prípravkom, muži aj ženy si viedli v jeho detekovaní rovnako. Keď však nastúpili na scénu parfumy, ženy boli výrazne lepšie a dokázali aj cez neho rozoznať prirodzený pach vzorky. Podľa vedcov je preto napríklad zbytočné domnievať sa, že svoje hygienické prehrešky prekryjete deodorantom alebo parfumom. Ženy sú na pach mužského potu veľmi citlivé a dokážu ho spoľahlivo rozoznať aj napriek tomu, že je pachovo menej výrazný ako ženský.

A ženy dokážu údajne podvedome z vášho potu vyčítať viac než z denníka. Podľa výskumu uskutočneného na Texas University ovplyvňuje aróma vášho potu nielen hygiena alebo zloženie vášho jedálnička, ale napríklad aj vaša nálada alebo to, či vás konkrétne žena priťahuje a ste sexuálne vzrušený.

Výskum, ktorého závery boli publikované tento rok v Journal of Sexual Medicine, dokonca tvrdia, že sú ženy schopné rozpoznať z pachu mužského potu potenciálnu pohlavnú chorobu. Nakazenie pohlavne prenosným ochorením negatívne ovplyvňuje pach vášho potu a ženy potom vašu vôňu vnímajú ako menej atraktívnu, teda je údajne menšie riziko, že s vami skončia v posteli. Respondentky výskumu prirovnávali vôňu potu mužov nakazených kvapavkou k hnilobe.

Len tak mimochodom, vedci sa dokonca zaoberali aj tým, čo mužský a ženský pach najviac pripomína. Výskum, ktorý citoval v roku 2009 magazín New Scientist, študoval chemické zloženie mužského a ženského potu a zistil, že v ženskom potu je obsiahnuté veľké množstvo látok, ktoré dodávajú typickú arómu tiež napríklad cibuli. Mužský pot má potom rovnaké aromatické látky ako napríklad syr.

Feromónová alchýmia

Či budete svojej vyvolenej voňať alebo nie, je predovšetkým záležitosťou feromónov. Hoci sa vedci dlho domnievali, že feromóny v príťažlivosti ľudí nehrajú žiadnu úlohu, pretože nemáme príliš dobrý čuch, zmenili názor. Feromóny sa totiž nezaznamenávajú čuchovými žľazami, ale takzvaným Jakobsonovým orgánom. Vylučujú sa prostredníctvom kože a sú obsiahnuté práve predovšetkým v pote. Podľa odborníkov je celkom jedno, či na seba vystriekajú pol fľaštičky parfumu, pretože svoje feromóny rovnako neprehlušíte.

Ak ste v tomto okamihu začali uvažovať o kúpe feromonového spreja, ktorý by mal, podľa reklamných tvrdení, rapídne zvýšiť vašu príťažlivosť, pokojne si zase pokladničku schovajte na horšie časy. Podľa štúdie Social Issues Research Centre z roku 2010 sú účinky feromónových sprejov veľmi nepresvedčivé a sporné.

Namiesto toho si radšej ohoľte podpazušie, pretože muži s oholeným podpazuším sú pre ženy atraktívnejší. Tvrdí to aspoň výskum uskutočnený tento rok na Karlovej univerzite. Podľa jeho autora Jána Havlíčku je totiž oholené mužské podpazušie pre ženy čuchovo príjemnejšie a menej intenzívne. Neoholené podpazušie predstavuje vhodné prostredie pre rozkladajúce sa baktérie, ktoré negatívne ovplyvňujú vôňu, ktorú potom ženy vnímajú ako menej atraktívnu.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ak by ste chceli svoju prirodzenú vôňu podčiarknuť, stavte na kozmetiku s obsahom citrusov. Podľa výskumov patria práve citrusy medzi najobľúbenejšie vône žien. Najmenej príťažlivá je potom pre ženy vône čerešní.

zdroj: .idnes.cz /

Ženy, ktoré sú magnetom pre mužov. Ako to robia?

facebook

Hádky partnerov sú prirodzené. Ale pravdu pri nich nemá ani jeden z nich.