O koľko musíte byť staršia, aby vám to doma klapalo?

Vrásky, šediny a pigmentové škvrny a napriek tomu má vedľa seba mladého zajačika! Čo si myslíte o vzťahoch, v ktorých je žena staršia a koľko rokov vás musí deliť, aby vaše partnerstvo patrilo k tým stabilným?

Vzťahy, v ktorých je žena výrazne staršia ako jej mužský partner, vždy priťahujú veľa pozornosti. Spomínate na dobu, kedy sa americká herečka Demi Moore (57) dala dokopy s charizmatickým bývalým modelom a hercom Ashtonom Kutcherom (41)? Médiá nehovorila o ničom inom! On bol mladík, ona cougar (puma), tak hovoria v Amerike sexuálne atraktívnej žene ústretovej ku vzťahu so zajačikom. A čo potom taký vzťah francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona (42) a jeho ženy Brigitte (66)? Okrem štýlu obliekania je vek prvej dámy Francúzska veľmi obľúbenou témou bulváru

Prečo išla Brigitte Macrona pod nôž

V lete roku 2019 presiaklo, že aby mohla Brigitte svojho o 24 rokov mladšieho manžela dôstojne reprezentovať, podstúpila už niekoľkú plastickú operáciu. Upozornil na to britsko-francúzsky magazín Closer, podľa ktorého sa ostro sledovaná manželka uvedeného štátnika zverila do starostlivosti súkromnej americkej nemocnice.

Obzerá sa snáď francúzsky prezident po mladších? Má jeho žena depresiu, pretože jej pribudla ďalšia vráska? Tieto správy sú vždy predmetom záujmu! Tvrdí to aj americký sexuológ a psychológ Justin Lehmiller, ktorý na poli vzťahov vykonal vlastný výskum. Aj keď výskum je v tomto prípade silné slovo, pretože názory i skúsenosti nielen laikov, ale aj odborníkov sa rôznia.

Keď je starší muž, je to normálne

Dvojica, v ktorých je naopak oveľa starší muž už toľko záujmu nevzbudzujú. Úprimne povedané, keď si dedko nájde lasičky, je borec. Len si vezmite amerického prezidenta Donalda Trumpa (73) a jeho o 24 rokov mladšia Melanie (49). „Iste, o Trumpovcov sa veľa hovorí, ale nie je to kvôli ich vekovému rozdielu,“ podotýka sexuológ s tým, že vo všeobecnosti veľa ľudí nevidí nádejne vzťahy, v ktorých je žena tou zrelšou. Majú ale pravdu?

Je vekový rozdiel prekážkou?

„Táto silná zaujatosť pravdepodobne vysvetľuje, prečo je vzťahov s výrazne staršími ženami menej. V podstate sú až vzácne, vyplynulo to aj zo sčítania ľudu v Spojených štátoch. Manželstvo, v ktorých je žena o desať alebo viac rokov staršia ako jej muž, je len 1,3 percenta, „tvrdí Justin Lehmiller.

Aby zistil, ako si také páry vedú v porovnaní s ostatnými, vykonal výskum (výhody a riziká vzťahu so zajačikom). „Spovedal som približne 200 heterosexuálnych dvojíc, ktoré som rozdelil do troch skupín. Žena významne staršia ako muž a to v priemere o 17 rokov, žena významne mladšia v rovnakom vekovom rozpätí a tí, ktorí si sú vekom blízki – nie je medzi nimi rozdiel viac ako tri roky, „popisuje sexuológ a výskumník na svojom blogu. Na čo prišiel?

Tajný recept na šťastie

„Zistil som, že ženy, ktoré boli o viac ako desať rokov staršie ako ich mužskí partneri, boli zároveň tie najspokojnejšie. V porovnaní s ďalšími skupinami je spolužitie takej dvojice harmonickejšie a šťastnejšie, „prekvapuje Justin Lehmiller. V čom je podľa neho to tajomstvo?

Fakt, že zrelšie partnerky si vo vzťahoch s mladšími muži nemajú na čo sťažovať, je z väčšiny postavený na dedukcii. Svoju úlohu tu ale určite hrajú skúsenosti a rozvážnosť starších žien.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Láska nepozná počty ani letopočty

„Sám s istotou nemôžem povedať, prečo tomu tak je, však z predchádzajúcich štúdií vieme, že láska nepozná hraníc. Niektorým mužom imponuje, že sa vedľa staršej ženy cítia viac docenení. Tí ďalší si plnia pubertálne sny, v ktorých hlavnú úlohu hrala matka nejakého vrstovníka. Koniec koncov, nie nadarmo je pornografia s témou milf tak populárna, „objasňuje Justin Lehmiller a my dodajme, že milf je označenie pre sexuálne atraktívne staršie ženy. Skrátka mnohým mužom, ktorí u žien hľadajú dominanciu a moc, práve zrelé dámy vyhovujú.

Jedno je teda jasné. Kým páry, v ktorých je žena zrelšia, zvyčajne čelia sociálnemu odporu, nemusí to nutne brániť v rozvoji silných a vysoko uspokojivých vzťahov. Ak je teda aj vaše občianka trochu staršieho dáta, nemusíte si pred svojím neskôr narodeným náprotivkom robiť starosti.

zdroj: prozeny.cz

Flirtujte, ale správne. Po čom ženy túžia?

facebook

Predstierať orgazmus – áno či nie?