5 typov sexuálnej osobnosti. Koho máte v posteli a kto ste vy

Stretli ste niekoho, s kým si v posteli rozumiete? Potom máte obrovské šťastie! Sexuálne osobnosti si totiž nemusia sadnúť, čo milencov predurčuje k problémom. Dá sa z toho nejako elegantne vykorčuľovať? Záleží, koho máte doma a čo od milovania vyžadujete!

Každý má nejakú sexuálnu osobnosť a jej typ a podstata je kľúčom k harmónii medzi milencami. Keď si totiž navzájom porozumiete, máte oveľa menej problémov ako väčšina ostatných párov. Takmer všetci sexuálni terapeuti majú svoje vlastné verzie týchto osobností, a to vrátane známej britskej sexpertky Tracey Cox. Ako práve ona ľudí pod perinou charakterizuje?

1. Dobrodruh

Dobrodruh je vzrušujúce a zvodné stvorenie, ktoré milenca rado okúzľuje aj šokuje. Má veľké sebavedomie, dostatok istoty a nadšenia. Pokojne si pustí porno a objedná erotickú pomôcku ako prekvapenie. Neznáša pravidlá a je kreatívny, preto si môže rozumieť aj s milencami, ktorí majú priemernú, alebo dokonca nízku sexuálnu túžbu – potom plní úlohu ťahúňa a aktéra.

Najväčší problém: Nevýhoda je, že za každú cenu túži po dokonalosti (v spálni i mimo nej). Býva náročný, od partnera vyžaduje technickú zdatnosť, chvíľami ho ovláda ego a sebeckosť a príliš sa spolieha na sexuálne rekvizity. Bojí sa, že keď ich odloží, kúzlo sexu sa vytratí.

2. Pokojný

Opatrný, láskavý a veľkorysý a to hlavne zo začiatku milostného vzťahu. To je kľuďas. Máva problémy s komunikáciou, nerád sa baví o sexuálnych problémoch a ako ide čas, v posteli sa stáva predvídateľným. Často má väčšiu radosť z poskytovania rozkoše než z jej prijímania. Pokojne sa na hodinu usadí v partnerovom lone a baví sa u orálneho sexe, bez toho aby si jediný raz posťažoval na bolesti krku.

Najväčší problém: Máva problémy s vyjadrením vlastného potešenie. Neznáša konfrontáciu, málokedy hovorí, čo sa mu nepáči a výčitky dusí v sebe, čo často vedie k problémom s vyvrcholením alebo vzrušením. Mal by sa prinútiť sústrediť sa na vlastné pocity a viac sa otvoriť.

3. Romantik

Romantik sex považuje za prostriedok na vyjadrovanie lásky. Fyzické uvoľnenie a ďalšie benefity milovania stavia až na druhé miesto a skôr sa sústredí na emočné výhody telesného spojenia. Orgazmus je? Super! Orgazmus nie je? No a? Je chápavý a tolerantný. Pristúpi aj na rúška pri sexe.

Najväčší problém: Veľké lipnutie na milostných scenároch, dlhá predohra, splynutie duší. Samo o sebe je to fajn, ale kárať milenca za to, že sa do očí nepozerá dostatočne dlho, je trochu príliš. Chce to trochu spontánnosti!

4. Klasik

Klasik je šťastný, keď má všetko vrátane emócií pod kontrolou. Z prekvapenia a zmien je nesvoj, vlastne ho stresujú a desia. Nová poloha, pomôcka, postup? Len to nie! Predvídateľný sex, ktorý sa riadi osvedčeným vzorom, je klasická predstava o sexuálnej nirváne. Aj preto dosahuje orgazmus len pomocou jednej alebo dvoch osvedčených techník.

Najväčší problém: Klasik sa cíti ohrozený a urazený, keď po ňom chce milenec niečo nové. Aspoň niekedy by mal vystúpiť z komfortnej zóny a rovnako ako romantik urobiť niečo bláznivého.

5. Strachopud

Milovanie ho nebaví, v spojitosti s ním cíti úzkosť a je mu trápne povedať, že sa z neho neraduje ako ostatní. Strachopud je zvyčajne pod tlakom, má strach z výkonu a nezriedka trpí nízkou sebaúctou. Niekedy sa sexu dokonca vedome vyhýba, pretože nechce zlyhať. Radšej sa preto uspokojí masturbáciou.

Najväčší problém: Zostáva aj v toxických vzťahoch a hrá úlohu obete. Sex vykonáva z donútenia a slúži svojmu milencovi. Tým prehlbuje vlastnú frustráciu, bez toho, aby vyhľadal odbornú pomoc.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Čo keď ste každý iný?

Harmónia je vzácna, aj keď má človek tendenciu byť priťahovaný protikladom a nevedomky sa tak pokúša o rovnováhu. Ak ste s milencom každý z iného cesta, nezúfajte. Trik spočíva v porozumení prirodzeným preferenciám a záľubám toho druhého a učenie sa od seba navzájom. Je to síce drina, ale kto chce, kompromis si vždy nájde. Prečo sťahovať nohavice, keď brod je ešte ďaleko?

zdroj: prozeny.cz/

Ženy, ktoré sú magnetom pre mužov. Ako to robia?

facebook

Flirtujte, ale správne. Po čom ženy túžia?