Časté chyby, ktorých sa ľudia dopúšťajú v nových vzťahoch

Ako prísť čo najrýchlejšie o báječného muža, s ktorým ste sa nedávno zoznámili? Je to veľmi, veľmi jednoduché! Ľudia si totiž nedajú pokoj a pri randení opakujú stále rovnaké chyby. Čo novú známosť zaručene odradí a kvôli čomu sa ani vy lásky nedočkáte?

Vzťah má u mužov aj u žien päť fáz. Najskôr sa vám splašia hormóny a ste zamilovaní. Potom premýšľate o tom, že budete pár. V tretej fáze sa dostaví rozčarovanie – kladiete si otázku, či skutočne chcete žiť s niekým, kto sa chová ako neandertálec, stále vám skáče do reči a navyše má dlhy. Ak sa ale rozhodnete, že v partnerstve má cenu pokračovať, presuniete sa do fázy číslo štyri. Už nie ste „ja“, ale „my“ a navzájom sa snažíte prijať toho druhého aj s chybami, naučíte sa robiť kompromisy. V piatej fáze už fungujete ako skutočný pár, spoločne stojíte proti svetu a užívate si všetkého, čo ste dosiahli a čo ste vybudovali.

Nič z toho sa však nestane, ak lásku zadupete do zeme už na začiatku, teda niekde medzi „ách, to je on, môjho srdca šampión“ a „možno sa ešte uvidíme“. Ľudia robia rôzne druhy chýb, keď s niekým začnú chodiť. A toto sú tie najčastejšie, ktoré sú typické predovšetkým pre ženy.

1. Prílišná zdieľnosť

Byť úprimná a čestná je síce prima, ale rozhodne sa na prvých schôdzkach nehodí odhaľovať príliš veľa. Počas randenia potencionálny nápadník nemusí vedieť, že váš bývalý podstúpil operáciu kolena a nakazil vás pohlavne prenosnou chorobou. Tiež nerozprávajte nič o dlhoch, odpustite si reči o svadbe a deťoch a neprezrádzajte dátum posledného sexu. Inak sa ten chudák vydesí!

2. Úplná podriadenosť

Telefón o tretej hodine v noci. Zdvihnete ho a ochotne si vypočujete príbeh o zlom sne. Romantickú schôdzku kvôli nemu pokojne už po piatykrát preložíte a ešte svojho nového partnera upozorníte, nech sa ozve, až on bude mať čas. Ste k dispozícii za každých okolností, čo pôsobí tak, že zúfalo sedíte pri telefóne a vyčkávajú na jasné inštrukcie, nemáte svoj život a potrebujete spasiteľa. V skutočnosti pôsobí vaše neistota, posadnutosť alebo priľnavé správanie podozrivo.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
3. Poučovanie a výchova

Každý má nejaké svoje vízie, fantázie a sny .Tak ich novej známosti nechajte, hoci si o nich myslíte svoje. Buďte otvorené myšlienkam a plánom toho, s kým to vyzerá na perspektívny vzťah a nesprávajte sa ako jeho rodič. „Táto práca nie je pre teba, dohovorím tí inú. Tiež sa mi nepáčia tvoji priatelia, mal by si sa s nimi prestať stýkať. Že to pre mňa urobíš? Dobre a nezabudni vyhodiť to svoje hrozné kreslo. Je príšerné! „

4. Prezentácia na sociálnych sieťach

Špeciálne v prvých mesiacoch vzťahu je puto medzi dvoma ľuďmi veľmi krehké. Hocikto nemá ešte úplne vyriešenú svoju minulosť. Životné komplikácie môže spôsobovať žiarlivý bývalý priateľ, ale pokojne aj spolubývajúci alebo šéf. Preto hneď na sociálnych sieťach nevystavujte vaše spoločné selfíčka a minimálne požiadajte o dovolenie! Nie každý je pripravený povedať svetu, že randí. Navyše to nemusíte brať obaja rovnako.

5. Divokosť v posteli

Britská sexpertka Tracey Cox tvrdí, že ponáhľať sa zo sexom sa nevypláca. Milovanie totiž skresľuje úsudok, aká nová známosť v skutočnosti je. Preto je chyba hneď rozostielať posteľ. Ale keď už v nej ste, nepredvádzajte sa. Požiadať o análny sex, stonať ako pornoherečka a vytiahnuť zo šuplíka putá už počas prvého alebo druhého milostného kontaktu si môžete dovoliť, ak ho už nikdy nechcete vidieť alebo keď stojíte len o sexuálny vzťah. Inak si nechajte tiež niečo na neskôr a nevyťahujte všetky esá z rukáva, inak prídete o punc tajomna a krehkosti.

zdroj: prozeny.cz/

Chyby pri raňajkách, kvôli ktorým sa priberá

facebook

Ako žiarlivosť ničí vzťahy a ako ju skrotiť