Orálny sex je príjemné spestrenie ale aj riziko

Prípad to bol naozaj bláznivý. Špičkový nemecký chirurg z kliniky neďaleko od Magdeburgu si zháňal sexuálne partnerky na internete. To, že po nich požadoval orálny sex, by nemuselo byť nič divné. Partnerky s tým súhlasili, takže sa všetko zdalo v poriadku. Lenže nebolo.

Chirurg si totiž pred sexuálnymi hrami posypal pohlavný úd kokaínom. Naposledy to však urobil tak dôkladne, že sa žena, ktorá mu poskytla orálny sex, touto drogou predávkovala. A na následky predávkovania zomrela krátko po tom, čo ju záchranka priviezla do nemocnice.

Neskoršie vyšetrovanie ukázalo, že nebola prvá, ktorej bolo zle po tejto riskantnej praktike s pánom doktorom. Ostatné ženy však mali šťastie, prežili ju. Plastický chirurg sa v súčasnosti lieči z drogovej závislosti. Popisovaná sexuálna praktika bola totiž jej súčasťou.

Orálny sex určite nie je nič nové. Praktizovali ho ľudia už v starovekých civilizáciách, vrátane Egypta. Dnes je podľa všetkého populárnejšia medzi mladou a strednou generáciou ako tou staršou. Podľa sociologických výskumov sa takmer 70% obyvateľov dotkne ústami genitálii aspoň občas. Nie je však len zdrojom sexuálnych pôžitkov, ale aj rizík.

Pohlavné choroby hrozia rovnako ako pri klasickom sexe

Mnoho ľudí si napríklad myslí, že sa vďaka orálnemu sexu nemôžu nakaziť niektorou z pohlavných chorôb. Bohužiaľ môžu. Štandardné pohlavné infekcie, ako sú napríklad kvapavka, syfilis alebo chlamýdie, sa pri tejto praktike prenesú celkom ľahko.

Nákaza hrozí aj v prípade smrtiaceho AIDS. Zvlášť keď človeka trápi zápal a krvácanie ďasien. Niektorí jedinci si myslia, že stačí, keď si po tejto praktike vypláchnu ústa nejakú dezinfekciou, napríklad peroxidom vodíka alebo prírodným olejom tea tree. Bohužiaľ to nepredstavuje dostatočne účinnú ochranu proti uvedeným nákazám.

Výrobcovia kondómov a ďalších sexuálnych pomôcok sa v minulosti snažili vyvinúť produkty, ktoré by urobili aj z orálneho sexu bezpečnú záležitosť. Jedným z týchto zlepšovákov bola napríklad tenká latexová blana, ktorá žene pokryla vonkajšie genitálie. Ale v praxi nemala takmer žiadny úspech.

Trochu lepšie dopadli špeciálne prezervatívy s lubrikačnou tekutinou údajne príjemnej chuti. Ale ani tie sa nedočkali nejakého masového ohlasu alebo snáď úspechu. Príčina je zjavná. Tieto bariéry ochudobňujú kontakt medzi sliznicami úst a genitálií, ktorý býva ľuďom príjemný vďaka určitej intenzite a bezprostrednosti.

Tým skôr je ale dôležité, aby sme si pre tento druh hrátok vybrali vhodného partnera. Môže to znieť komicky, ale človeka, ktorému olizujete genitálie, by sme mali veľmi dobre poznať. Pre orálne praktiky platia rovnaké pravidlá ako pre každý iný druh nechráneného sexu: nemôžeme ho prevádzkovať bezpečne s anonymnými alebo náhodnými partnermi. Nieto ešte so sexuálnymi pracovníkmi a pracovníčkami.

Jednou z možných nákaz je tiež infikovanie vírusom HPV. Ten nielen zvyšuje riziko rakoviny krčka maternice u žien, ale podľa odborníkov je tiež príčinou stúpajúceho počtu zhubných nádorov jazyka, hrtanu, úst, proste hlavy a krku. A to u ľudí relatívne mladých. Aj preto navrhujú, aby sa proti HPV vírusu nechali očkovať dievčatá aj chlapci.

Zdroj rozkoše aj hádok

Orálny sex môže nepochybne obohatiť sexuálny život partnerov a prispieť k tomu, aby ženy mali častejšie orgazmus. Dráždenie klitorisu ústami je určite veľmi účinnou technikou. Rovnako ako podobná stimulácia žaluďa na penise. Tieto praktiky však nemusia byť len zdrojom rozkoše, ale aj hádok. Nie každému človeku je príjemná predstava, že sa bude dotýkať ústami genitálií partnera. Asi desatina ľudí sa orálnemu sexu programovo vyhýba.

Najmenej ďalšia štvrtina populácie nemá k orálnemu sexu príliš pozitívny vzťah. Nie je im proste príjemné to, že musia bozkávať alebo oblizovať intímne orgány svojich partnerov. Môže im tiež vadiť ich pach a chuť. V čase zamilovanosti dokážu svoje negatívne pocity premôcť, ale to neznamená, že to budú chcieť robiť stále, po celú dobu vzťahu.

Navyše aj v tomto prípade platí, že partnera alebo partnerku nemôžete k ničomu nútiť proti jeho vôli, tým menej násilím, vydieraním alebo podplácaním. To je rovnaké ako u iných intímnych praktík.

Dráždenie pohlavných orgánov ústami býva zvyčajne príjemným spestrením sexuálnych hier a ich doplnkom. Niekedy sa stane súčasťou predohry, inokedy treba praktickým spôsobom, ako priviesť ženu k orgazmu, keď muž už vyvrcholil a nedokáže hneď dosiahnuť ďalšie erekcie. Ale určite nie je technikou nepostrádateľnou. A ak k nej partnera dotlačíme, aj keď sa mu nechce, môže sa cítiť ponížený. To nie je situácia, ktorá by prispela k zdravému sexuálnemu životu. Keď sa opakuje, hrozia vážnei konflikty a narušenie intímneho spolužitia.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Najslávnejšie orálny sex

Asi najslávnejším prípadom orálneho sexu v histórii sa stala aféra amerického prezidenta Billa Clintona a stážistky Moniky Lewinskej, takzvaná Monicagate. K praktike došlo priamo v Bielom dome. Prezidenta preslávilo tvrdenie, ktoré predniesol počas vyšetrovania škandálu a na ktorom právnici postavili jeho obhajobu: orálny sex nie je pohlavným stykom.

Zaujímavé je, že táto nelogická obrana ochránila prezidenta pred impeachmentom, teda pred ústavnou žalobou, ktorej zmyslom bolo zbaviť voleného funkcionára, ktorý sa dopustil závažného deliktu, jeho funkcie.

zdroj: novinky.cz

Prečo sa nevypláca vsádzať na prerušovaný sex

facebook

5 typov sexuálnej osobnosti. Koho máte v posteli a kto ste vy