Veci, ktoré vám nikto nepovie o manželskom sexe

Ako veľmi alebo málo sa líši manželský sex od toho, ktorý majú medzi sebou slobodní? Ako ďaleko to závisí na dobe, akú ste spolu? Ak si myslíte, že milovanie v manželstve musí nutne z roka na rok upadať, vyvedieme vás z omylu.

Manželské ani sexuálne šťastie nepadá z neba. Dlhodobý vzťah vyžaduje starostlivosť a veľa práce. Potom je odmenou za tú drinu obojstranná spokojnosť v posteli aj mimo nej. Platí však, že bez práce nie sú koláče. Vášeň môže rýchlo vystriedať nuda a stereotyp, lenže tak je to všade – aj u tých, ktorí snubný prsteň nenosia. Preto sa manželského sexu nebojte, toto sú napospol pozitívne veci, ktoré vám o ňom nikto vopred nepovie. Ale mal by!

1. Sex beriete s väčšou ľahkosťou

Každý pár má nejaké navyknuté spôsoby milovania a počas jednej relácie zvyčajne vystrieda dve až päť milostných polôh, ak sa teda totálne odviaže. Raz za čas síce príde chvíľa, keď má jeden z dvojice chuť skúsiť niečo nové a sex tak okoreniť. Avšak, napríklad po desiatich rokov od zoznámenia sa nespútaná a dlhá jazda na manželovom lone (navyše chrbtom k nemu) javí skôr ako sci-fi ako reálna možnosť. Na druhú stranu ste ako manželia uvoľnenejší, takže keď niečo neprebieha úplne najlepšie, viete sa tomu úprimne zasmiať.

2. Pracujete s tým, čo máte

No dobre, manželovi narástlo bruško a ani jeden z vás už nie je tak ohybný ako na strednej škole. Do toho hormonálne zmeny (andropauza a menopauza) robia svoje. Dobrou správou je, že telesné nedostatky viete vyvážiť porozumením, úctou a hlbším milostným spojením, ktorému rozumejú len dlhodobé pary.

Zrazu nezáleží na tom, či máte tri orgazmy po sebe alebo dokážete premilovať celú noc. Pomilujete sa dvakrát do mesiaca a tieto chvíľky si užijete ako nikdy predtým. Klesajúca frekvencia totiž nemusí znamenať útlm kvality!

3. Viac si všímate detailov

Keďže spolu v posteli nie ste prvýkrát, pravdepodobne dosť dobre poznáte telo svojho muža – a on zase to vaše. Preto si pri každom milovaní všimnete nezrovnalostí a neobvyklosti. Malý šrám, modrina, ale aj inak napnuté svaly tesne pred orgazmom a dokonalé rozpoznanie aktuálneho stavu milencovho vzrušenia na stupnici od jednej do desiatich, to všetko veľmi intenzívne vnímate.

4. Bývate vynaliezavejší

O dobrodružstvo v manželstve rozhodne neprídete. Zatiaľ čo predtým bolo jednoduché zvaliť sa do perín a užiť si hlasného sexu až do rána, s deťmi už to tak jednoduché nie je. Musíte sa pred nimi skrývať, takže zakrádanie sa do kúpeľne, zakopávanie nohavičiek pod gauč a nútené tlmenie slastných vzdychov sa skôr či neskôr stane normou. Komplikovanejšie podmienky však vyložene nútia ku kreativite. Pomilovať sa na schodoch, keď sa deti pozerajú na rozprávku? A prečo nie?

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Zvláštne príležitosti sa stávajú vzácnejšími

Občas sa nájde výnimočná príležitosť, kedy spolu zostanete sami. Dieťa odíde na tábor, prespí u kamaráta alebo u babičky. Máte priestor navliecť si ten latexový kostým, ktorý roky schovávate v skrini  a dokonca použijete vibrátor, o ktorom sa domnievate, že by ho iní členovia rodiny mohli počuť. Podobné situácie sú síce zriedkavé, ale krásne. Navracia muža a ženu z módu „mama a otec“ do úlohy milencov.

Nikto sa však nesmie čudovať, že niekedy chuť na sex prevalcuje túžba po spánku, jedle a pokoja pri televízii. Ostatne, centrum slasti, či už zo sexu alebo práve z jedla, končí v rovnakej časti mozgu, ktorá sa volá hypotalamus. Že svojho muža milujete viete aj vo chvíli, keď s ním len tak sedíte na gauči a sledujete film. Tak teraz ešte povedzte, že sa nemáte fajn?

zdroj: prozeny.cz

Aj páni majú erotogénne body.

facebook

Vzájomná chémia medzi mužom a ženou: Podľa čoho spoznáte, že sa týka aj vás?