Ako na vás ostatní spoznajú, že ste mali sex?

Horúci dych vo vankúšoch a vášnivé hrátky skoro až do ranných hodín. To pred ostatnými ututláte. Alebo nie? Nenechajte sa mýliť, už uskutočnený sex telo dáva najavo hneď štyrmi spôsobmi. A minimálne jeden z nich sa vôbec nedá ovládať!

Muži, tá od prírody súťaživé stvorenia plná testosterónu, sa radi chvália tým, čo robili predchádzajúci večer. „S partnerkou sme šli spať až niekedy o tretej ráno. Dneska som úplne mŕtvy, páni! „Naproti tomu ženy, ktoré riadia hormóny progesterón a estrogén, väčšinou nemajú potrebu oznamovať ostatným, že mali sex. Chváliť sa, naparovať, dokazovať iným svoju moc, možnosti, nadvládu a kvality. Nie, toto bohyne skutočne nemajú potrebné. A práve preto je oveľa ťažšie na nich poznať, či majú alebo nemajú aktívny sexuálny život. Nie je to však nemožné. Existujú znamenia, fyzické aj psychologické, ktoré túto skutočnosť prezrádzajú. Počítajte do štyroch.

Dobrá nálada dlhé hodiny po akcii

V prvom rade sa (uspokojivé) milovanie prejaví na vašom psychickom stave. Pri sexe sa do mozgu vyplavujú endorfíny, ktorým sa hovorí hormóny šťastia. Tlmia bolesť a spôsobujú dobrú náladu. Navyše sú sprevádzané oxytocínom a melatonínom. Výsledkom tohto chemického kokteilu je upokojujúci, takmer narkotický účinok. Pokiaľ z vás teda sála pohoda na kilometre ďaleko a k tomu si sem tam neodpustíte úsmev, človek by musel byť slepý, aby netušil, ako sa veci majú! Ostatne, výskum americkej Univerzity CU Boulder, ktorého sa zúčastnilo 15 000 ľudí, odhalil, že jedinci, ktorí majú sex dva až trikrát týždenne, zaznamenávajú o 55 percent vyššiu úroveň šťastia než tí, ktorí sa milujú len občas. A podľa všetkého sú ľudia, ktorí veria, že oproti svojim kolegom majú častejšie milostné stretnutia všeobecne viac v pohode.

Žiarivá pleť ako z reklamy na make-up

Počas pohlavného styku sa zvyšuje cirkulácia krvi. Pleť sa prekrvuje a okysličuje, preto pôsobí mladistvejšie a zdravšie. Ak k nemu dochádza pravidelne, dochádza aj k zmierneniu hlbokých vrások. Vedci zo škótskeho Edinburghu dokonca hlásajú, že ženy s aktívnym sexuálnym životom vyzerajú o päť až sedem rokov mladšie, než je ich skutočný vek! To všetko vďaka tvorbe kolagénu, čo je bielkovina, ktorá je zodpovedná za pružnosť kože a jej elasticitu. Kolagén sa tiež stará o pevnosť nechtov a kvalitu vlasov. Všetkých benefitov je pritom možné si všimnúť po troch až štyroch týždňoch vášnivého šmajchlovania, sex a orgazmus je však na tvári

Dávka energie

Iste viete, ako vaše telo reaguje na mocný príliv vzrušenia. Vyplavia sa rôzne chemikálie, a zvlášť ak bol sex fyzicky náročný, pociťujete únavu. Pravdepodobne skôr zaspávate a váš nočný odpočinok je hlbší ako zvyčajne. Za to môže pre zmenu prolaktín (ovplyvňuje okrem iného menštruačný cyklus). Lenže potom sa to celé otáča. Vo fáze vzrušenia sú na vzostupe aj hladiny dopamínu a adrenalínu. A práve na ten ženy reagujú ako na stimulant. Chvíľková potreba odpočinku po milovaní sa tak mení na neskoršiu dávku energie. V práci hneď ráno všetkým uvaríte kávu, odbavíme o pár zákaziek viac, a ešte si pri tom nalakujete nechty. Ehm, čo že ste to robila predchádzajúca noc?

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Podozrivá ochota

„Urobím, zariadim, nezdvíhajte sa, skočím tam!“ Tušíte, ako hormón oxytocín, taktiež vylučovaný pri sexe, ovláda vaše telo? Správne, pomáha ženám vytvárať silné citové puto medzi milostnými partnermi. Lenže vedci ho spájajú aj so zvýšenou štedrosťou a ochotou voči okoliu. V prípade, že teda skáčete okolo ostatných, ponúkate svoje služby a vôbec prekypujete túžbou po pomoci ostatným, pôsobíte podozrivo. A určite máte na čo v posteli spomínať! Kedy toto všetko skončí? Keďže pozitívny účinok sexu u oboch pohlaví pretrváva až 24 hodín, berte to ako prírodou danú lehotu.

zdroj: prozeny.cz/

O sexe s kamoškami? Toto im nikdy nehovorte

facebook

Kolagén: Elixír krásy, ktorý nám ubúda! Ako ho doplniť?