Čo robiť, aby vás deň čo deň miloval stále viac?

Milovanie každý deň to nie je. Sviečková dvakrát v týždni tiež nie. Tak čo vlastne mužov robí spokojnými natoľko, že svoje ženy obdivujú, rozmaznávajú a milujú? Vďaka niekoľkým pravidlám sa z nich stávajú nekonfliktní a báječní parťáci pre život. Skúste to s nimi aj v novom roku!

Eliška Balzerová (71) v legendárnej snímke S tebou ma baví svet (1982) poskytuje veľmi cenný recept na partnerstvo: „Myslieť si môžeš, čo chceš, ale vo svojom mužovi musíš ctiť bytosť vyššiu a inteligentnejšiu.“ Svätá pravda. Vlastne je to jedna z vecí, ktorú by žena mala robiť, aby ju jej muž deň odo dňa miloval ešte viac. A ktoré sú tie ďalšie? V záujme zachovania partnerského šťastia ctite túto svätú šestku!

1. Nepokúšajte sa ho zmeniť. Nikdy.

Muž, a ani nikto iný, sa nedá prinútiť k tomu, aby vás bezpodmienečne obdivoval a ešte pri tom nemal žiadne pripomienky. Berte ho takého, aký je, a požadujte po ňom len zmeny, ktoré sú možné a uskutočniteľné. To znamená, že sa napríklad lepšie spoločne dohodnete na chode domácnosti a starostlivosť o deti. Čo sa však týka jeho osobnosti, tak tu nechajte byť. Vážte si svojho partnera aj napriek chybám, ktoré robí a oceňujte ho za to, kým je.

2. Nenúťte ho, aby mal rád to, čo vy

Nie, partner určite nepotrebuje a nemusí mať rád koníček, v ktorom sa vy vzhliadate. Nech pokojne chodí strieľať, zájde si s kamarátmi na pivo alebo hodiny opravuje auto v garáži. Vy sa venujte obľúbenému maľovaniu, keramike či joge. Určite mu nedávajte najavo, že by sa mal cítiť akokoľvek previnilo za to, že sa necíti dobre pri činnostiach, ktoré mu vnucujete. Vezmite na vedomie, že ak sa nechce venovať vašim koníčkom a záujmom, ešte to neznamená, že k vám nechová úctu a lásku. Len ho baví celkom niečo iné, čo je súčasťou jeho identity a vyvoláva to v ňom pocit šťastia.

3. Nezakazujte

Jednu matku už má. A tiež mu dávno nie sú tri. Neprikazujte mu, ale žiadajte ho o to, čo je pre vás dôležité. „Nie, na túto služobnú cestu nepôjdeš!“ Podobné vety vyslovíte raz či dvakrát, a v jeho očiach stratíte všetok obdiv i úctu. Muž nie je vaším ďalším dieťaťom, ale druhú polovičkou!

4. Neberte ho ako samozrejmosť

Áno, ste spolu, ale pod ťarchou vašich požiadaviek sa môžu vaše cesty nakoniec rozdeliť. Preto na neho nemajte príliš veľa nárokov, nemusel by to uniesť. Dávate mu zodpovednosť za všetky vaše potreby? Požadujete po ňom finančnú stabilitu, dobré zázemie a obdiv a zároveň žiadate svoje právo na orgazmus? Na jedného chlapíka až príliš! Pozor na to, z lásky sa v takýchto vzťahoch môže stať nenávisť …

5. Odpúšťajte pokukovanie po ostatných

Muž je vizuálny tvor. Býva stimulovaný tým, čo vidí, a keď okolo neho prejde atraktívna žena, s prirodzenosťou sebe vlastnou to nenechá bez povšimnutia. Ostatne, aj vy sa obzriete za sexi chlapom. Oceňovať fyzickú krásu je v ľudskej povahe, tak pochopte, že sa jedná o normálnu vec. Hranica je prekročená až v momente, keď partner pred vašimi zrakmi otvorene flirtuje.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
6. Verte mu

Dôvera je jedným zo základných stavebných kameňov partnerstva. Bez nej to rovno môžete zabaliť. Pokiaľ ju voči partnerovi nemáte, nikdy sa nebudete cítiť pohodovo a bezpečne. Zapracujte na svojej žiarlivosti, pokúste sa nekonať v afekte, keď partnerovi v deväť hodín večer pípne správa od kolegyne a udržujte medzi sebou vzájomný rešpekt. Ak vás sklamal partner napríklad neverou, obnovte komunikačné kanály, pomaly upúšťajte od hnevu, a ak s ním chcete zostať, časom mu neveru odpustite.

zdroj: prozeny.cz/

Urazené mlčanie je vo vzťahu cestou do pekiel.

facebook

Skoré ranné vstávanie je balzamom pre zdravie