Orálna erotika v hlavnej úlohe: Prečo pri bozkávaní používame jazyk?

K orálnej erotike radíme v širšom slova zmysle aj bozkávanie a všetko, čo pri sexe ústami vykonávame. Činnosť je to zmyselná a oblažujúcu. Vie ale vôbec niekto, prečo si milenci pri bozkoch zasúvajú navzájom jazyky do úst? Tento dôvod by ste rozhodne nečakali!

„Bozkávanie patrí medzi najpríjemnejšie zážitky. Pery a jazyk obsahujú veľké množstvo nervových zakončení, preto je nám táto činnosť tak príjemná. Časy, keď sa ľudia pri bozku zľahka dotkli pier a potom hneď odstúpili, sú dávno preč. V móde sú vášnivé bozky, tradične označované ako francúzske,“ hovorí sexuológ Zlatko Pastor.

 Chuť „niekoho zjesť“

„Ústa možno použiť aj ako vysávač, saje, cucá, fúka a líže všetko, čo je nám príjemné,“ dodáva spomínaný sexuológ. A kde sa vzal onen zvyk kontaktovať jeden jazyk s druhým a prerážať si cestu až k mandliam?

„Bozkávanie, rovnako ako dotyk a vôňa, patrí k emotívne riadeným aktom, ktorý umožňuje identifikovať najviac kompatibilných a evolučne výhodných partnerov,“ necháva sa počuť Fulvio D’Acquisto, profesor imunológie z anglickej univerzity v Roehampton pre magazín Independent s tým, že sa jedná o prirodzený inštinkt. A Sarah Johns, odborníčka na ľudskú reprodukciu a evolučnej psychológii z univerzity v Kente, len pritakáva.

X a Y spolu rovná sa odolné dieťa

„Ľudia nemajú silné čuchové schopnosti, preto im bozkávanie umožňuje cítiť, ochutnať človeka a zistiť, či dochádza k imunitnej odpovedi. Práve tá hrá kľúčovú úlohu. Vždy sme totiž viac priťahovaní k niekomu s inou imunitnou odpoveďou, než máme my sami, „vysvetľuje Sarah Johns.

Takže žiadne city, emócie, láska, hormonálne búrky a chémie! Človek podvedome prahne po tom, aby našiel náprotivok, s ktorým môže splodiť potomka skvele vybaveného k boju proti infekčným chorobám. Celkom smutná, neromantická pravda … Bozkávanie je ale väčšine ľudí mimoriadne príjemné

Než ti dám telefón, pobozkaj ma

„Hlavný histokompatibilný komplex (genetický systém zodpovedný za rozoznávanie vlastného od cudzorodého) je detekovateľný v telesnom zápachu, takže tým, že vďaka bozkávaniu ochutnávate niekoho, kto je vám sympatický, si vytvárate príležitosť posúdiť, ako je tento človek podobný alebo odlišný od vášho biochemického kódu,“ dodáva vyššie uvedená expertka na ľudskú reprodukciu a evolučnej psychológii.

Z imunologického pohľadu má táto „výhoda uprednostňovať“ určitých osôb vplyv na reprodukciu. Jedinci, ktorí testom neprejdú a nesú vysoké riziko „nezlučiteľnosti“, bývajú odmietnutí. Tým sa vraj podľa vedcov znižuje pravdepodobnosť potratov. Vyzerá to teda, že než sa do niekoho zamilujete, mali by ste ho pobozkať a vsunúť mu jazyk pekne hlboko do úst. Teraz síce hovoríte „blé“, ale keď dôjde na vec, tak hrozné to nebude.

Pri akcii idú reči bokom

„Výskum ukazuje, že sexuálne vzrušenie znižuje pocit znechutenia,“ objasňuje ďalej Sarah Johns a odvoláva sa na štúdiu, pri ktorej dobrovoľníci sledovali pornografiu a zároveň hodnotili vykonávanie „neslušných“ úloh. Vďaka tomuto experimentu sa ukázalo, že aj vzrušené ženy sú schopné čohokoľvek! A vlastne to ani nemusí znamenať nič zlé. Naopak.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Pri bozkávaní vraj dochádza k výmene istých patogénov a priateľských baktérií, ktoré podporujú obranyschopnosť. Tak to aspoň tvrdí profesor imunológie Fulvio D’Aquisto. Tak možno toto je ten dôvod, prečo ľudia (nevedomky) milujú bozkávanie s jazykmi, aj keď to v niektorých prípadoch pôsobí hrubo či nechutne.

zdroj: prozeny.cz/

Prečo muži milujú ženské prsia?

facebook

Nenávidíte on-line zoznamky? Takto stretnete muža off-line!