Dôvody, prečo po sexe môžete i omdlieť

Pocity slabosti, závraty a mdloby. Zrazu sa vám urobí nevoľno a spadnete na zem. Alebo na posteľ. Ono totiž také omdletie pokojne môže prísť počas milovania, alebo krátko po ňom. Prečo sa to deje a kedy si radšej nechať zájsť chuť?

Za mdlobou môže stáť tehotenstvo alebo tiež srdcové problémy. Zvyčajne je však príčina o dosť jednoduchšia – hlavne keď vás mdloby prepadnú pri tej najpríjemnejšej fyzickej aktivite, teda sexu. Dôvodov je pritom hneď päť!

1. Únava po dlhom pracovnom dni

Ranný sex má pre metabolizmus a hladinu energie rovnaký účinok ako silná ranná káva alebo tridsaťminútový jogging. Prebúdza, osviežuje a doslova nakopáva k pracovným výkonom. Lenže večerné milostné hranie má presne opačný účinok.

Celý deň ste v práci, po nej zariadite všetky potreby svojich detí, uvaríte, upracete a ešte sa stihnete pripraviť na zajtrajšiu prezentáciu. Potom, vo chvíľke pokoja, si užijete (hoci krátky) fyzický kontakt so svojím partnerom. Nech je vám to dopriate, lenže … Mozog pri predohre uvoľní oxytocín, ktorý zvýši vzrušenie. A keď jeho účinky pominú, dostaví sa šialená únava, nakumulovaná ešte z predchádzajúcich hektických hodín. Telo taký nápor neunesie a môže sa zrútiť. Ostatne, po milovaní neskoro večer sa odporúča aspoň osemhodinový spánok, alebo sa s vami únava povlečie aj do ďalšieho pracovného dňa.

2. Väčšie ako malé množstvo stresu

Vezie sa po vás nadriadená, riešite domácu online výučbu svojich ratolestí, do toho mala vaša matka srdcovú príhodu. Na jedného človeka stresu až až! Partner vaše napätie vycíti, a preto vám ponúkne svoju náruč. Vďaka pevnému objatiu, hladeniu, dotykom a maznaniu sa u vás opäť navýši hladina „nežného“ hormónu oxytocínu, dôjde k potlačeniu produkcie stresových hormónov adrenalínu a kortizolu. A vy tak možno dostanete chuť na sex napriek tomu, že stále ešte máte svoj nervový systém v pohotovosti.

Zrazu zazvoní telefón, buchnú dvere, do izby príde dieťa, a vy sa myšlienkami vrátite späť na zem. Náhla hormonálna zmena spôsobená úľakom, šokom, strachom či áno, ďalším stresom sa postará o pocity slabosti.

3. Nevhodné podmienky v spálni

V spálni máte prekúrené a dýchate suchý vzduch. Počas sexu si neurobíte ani jednu prestávku na malé občerstvenie a pochopiteľne sa hrozne potíte, čím z tela odvádzajú cenné tekutiny. Potom sa nečudujte, že omdliete! Vaše telo je dehydrované a organizmus prehriaty!

V prípade, že si potrpíte na teplúčko v byte, vždy na nočnom stolíku majte pohár vody a neváhajte si medzi jednotlivými milostnými polohami dopriať krátku pauzu. Mdloby prichádzajú aj s hladom čiže nízkou hladinou cukru (glukózy) v krvi. Na tento stav, ktorý sa nazýva hypoglykémia, si dajte pozor najmä pri diétach. Vyvarujte sa tiež náročnému sexuálnemu maratónu. Glukóza sa z krvi rýchlo stráca aj kvôli intenzívnej práce svalov. A čo ďalšieho je v hre?

4. Rýchla zmena milostnej polohy

Milujete sa v misionárskej polohe, napríklad aj na kraji postele, takže visíte hlavou dole (do hlavy sa vám tak nahrnie krv, čím môže byť orgazmus silnejší). Lenže milenca náhle napadne, že dá ruky pod váš zadok a bez varovania vás vyšvihne nahor k sebe. Telo zareaguje krátkodobým poklesom krvného tlaku spôsobeným zmenou polohy z ľahu do stoja. Pravdepodobne vám aj v tejto situácii bude „suflé“.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Pohár vína

Niektorí pre uvoľnenie odporúčajú jeden, dva poháre alkoholu, napríklad vína. Je známe, že alkohol odstraňuje zábrany a oslobodzuje od bežných denných starostí. Vytvára teda niečo ako vhodné podhubie pre sex. Je však dobrým pomocníkom, ale pre niektorých jedincov zlým pánom. V malom množstve totiž znižuje krvný tlak a môže dôjsť k omdletiu.

zdroj: prozeny.cz/

10 vecí, ktoré vidia muži a ženy úplne inak!

facebook

Orálna erotika v hlavnej úlohe: Prečo pri bozkávaní používame jazyk?