Čo ženy vo vzťahoch potrebujú

Žena a muž – dva veľmi rozdielni jedinci, ktorí sú schopní tvoriť pár. Avšak za predpokladu, že budú nielen jeden druhého milovať, ale aj chápať, rešpektovať a vedieť sa jeden druhému otvoriť. Bohužiaľ veľa žien vo vzťahoch nie je spokojných, keďže nie sú uspokojené ich základné potreby. A len o sexe to rozhodne nie je.

Na prvý pohľad vyzerá rad partnerských či manželských zväzkov pomerne uspokojivo, napriek tomu možno pri podrobnejšom pátraní zistiť, že mnohé ženy v nich žijú s pocitom, že im k dokonalosti stále niečo chýba. Nie všetky to ale dokážu partnerovi otvorene povedať – ešte menej partnerov na to potom dokáže prísť samo.

Ak ženy nemajú vo vzťahu všetko, čo potrebujú, trpia. A keď trpia, často to vedie k tomu, že sa pred parterom uzatvárajú a nedávajú najavo svoju frustráciu a nespokojnosť. A dlhodobá nespokojnosť vo vzťahu vedie k rýchlemu koncu. Nie vždy to tak ale musí byť. Server Yourtango zostavil niekoľko základných aspektov, ktoré ženy vo vzťahoch nielen očakávajú, ale doslova potrebujú. Ak sa ich muži naučia rozpoznať a ženám poskytnúť, budú vo vzťahu spokojní obaja.

Cítiť sa v bezpečí

Každá žena hľadá v živote miesto a priestor, kde by sa za každých okolností cítila v bezpečí a vedela, že sa môže na svojho partnera vo všetkom spoľahnúť. Potrebuje vedieť, že čokoľvek bude žiadať, nebude ju za to partner súdiť. Poskytnutím takéhoto priestoru dá muž nielen žene, ale aj ich vzťahu, veľký darček do budúcnosti.

Nebyť prehliadaná

Každá žena uvíta, ak jej partner bude všímavý. Bude reagovať na jej želanie, úspechy, ale aj neúspechy. Spozná, keď ju niečo trápi, vypočuje ju, keď bude treba atď.

Cítiť sa milovaná

Keď sa žena cíti milovaná, dokáže sa partnerovi plne otvoriť. V takom okamihu zažíva nielen lepší sex, vyžaruje tiež oveľa viac rýdzo ženskej živelnej energie. Ak tomu tak z nejakého dôvodu nie je, je na partnerovi, aby to včas rozpoznal a pripomenul jej, že je pre neho tá jediná a najdôležitejšia osoba v živote.

Cítiť sa sexuálne príťažlivá

Aký je základný rozdiel medzi partnerským vzťahom a ostatnými vzťahy – rodinnými či priateľskými? V partnerskom vzťahu si ľudia užívajú spoločný sex. A aj keď nie je pre mnohých najdôležitejším aspektom, nemožno ho považovať za niečo automatického. Jednoducho povedané – žena sa potrebuje cítiť sexuálne príťažlivá. Potrebuje vedieť, že ju muž vníma ako objekt sexuálnej túžby.

Byť chválená

Každá žena bude rada, ak jej muž dá najavo, že ju miluje. Že oceňuje to, ako obohacuje a zlepšuje jeho život. Rýchly spôsobom, ako naopak všetko len zhoršiť, je pocit, že partner všetko, čo žena do vzťahu prináša, považuje za samozrejmosť.

Niekoľko osvetľujúcich upresnení na záver. Ženy v živote nepotrebujú dokonalého a bezchybného muža. Chcú takého, ktorý sa o ne bude starať a vydá zo seba to najlepšie. Nepotrebujú druha, ktorý bude mať dopredu naplánovaný každý krok, ale takého, ktorý sa nebude báť stanovovať si nové a nové ciele.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Nechcú muža, ktorý bude prehnane citlivý, ale takého, ktorý sa nebude hanbiť za slzy, ak na ne príde. Niekoho, kto bude vedieť ukázať vlastné emócie ale aj priznať vlastné nedokonalosti.

zdroj: novinky.cz

Pre a proti náhodného sexu. Prečo a kedy si nechať zájsť chuť?

facebook

Chvála komplimentom: prospievajú duši aj zdraviu