WhatsApp prestane na niektorých mobiloch fungovať

Jedna z najpopulárnejších komunikačných aplikácií súčasnosti WhatsApp prestane na niektorých smartphonoch fungovať. Zmeny začali už s koncom roka.

Na chystané zmeny upozornili zástupcovia Facebooku, ktorí WhatsApp prevádzkujú, už na začiatku minulého roka. Teraz prichádzajú chystané úpravy do praxe. To inými slovami znamená, že po 31. decembri už nebude táto populárna chatovacia aplikácia dostupná na smartphonoch s vybranými operačnými systémami.

Už pred rokom bola ukončená podpora pre Windows Phone. Teraz sú na rade staršie verzie platforiem Google Android a iOS od Applu. Konkrétne sa od nového roku nepočíta s prístrojmi, ktoré bežia na operačných systémoch iOS 8 a Android 4.0.3.

Ide teda o telefóny, ktoré sa ponúkali v rokoch 2011 a 2012. Aj keď sa to vo svete moderných technológií môže zdať ako dlhá doba, niektorí ľudia skutočne takto staré prístroje ešte každodenne používajú. Pri oboch spomínaných platforiem platí, že ľudia môžu prejsť na novšie verzie operačných systémov, kde bude ešte nejakú dobu podpora zaistená. Je však potrebné zdôrazniť, že predovšetkým u starších modelov s androidom bola podpora už dávno ukončená, a tak prechod na novšiu verziu systémov nebude možný.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Akého množstva užívateľov sa ukončenie pomoci týka, nie je zatiaľ jasné. Ak však nemôžu na novšiu verziu systému prejsť a chcú stále WhatsApp používať, nezostáva im ako zakúpiť nejaký novší prístroj.

zdroj: novinky.cz

Ako sa v živote zdravo presadiť

facebook

Čo robiť, keď vám chlap lezie na nervy?