Vzťahy ako najdôležitejšie aspekty života

Vzťahy sú najvýznamnejšie a najnáročnejšie skúsenosti, s ktorými sa stretávame v tejto hre zvanej život. Napriek tomu sú tiež najprínosnejšie. Každý aspekt života sa točí okolo vzťahov.

Keď povieme „vzťah“, nemyslíme tým len romantický s partnerom (ak ho máme). Máme vzťahy s našimi priateľmi, spolupracovníkmi  a naším šéfom, s mentormi, alebo učiteľmi a dokonca aj s našimi susedmi. Dokonca aj vzťah k svetu a prírode je tiež veľmi dôležitý.

Vzťahy majú významný vplyv na to, ako prežívame život, či už sme úspešní alebo nie a koľko bolesti, alebo radosti zažívame v našom živote.

„Si priemerom piatich ľudí, s ktorými tráviš najviac času.“

Okrem jedla, vody a prístrešia je spojenie vo vzťahu, alebo komunite jednou z našich kritických potrieb na prežitie. Pred niekoľkými stovkami a tisíckami rokov sme v kmeňových komunitách potrebovali spojenie s ostatnými, aby sme doslova zostali nažive.

Ak ste sa nepripojili k ostatným, zomriete. Národná akadémia vied preukazuje ako naša dĺžka života do značnej miery závisí na tom, aké hlboké a cenné sú naše vzťahy. Naše vzťahy tiež ovplyvňujú, ako sme zdraví alebo šťastní!

Spojenie je tak dôležité, pre to ako sa cítime každý deň. Ovplyvňuje to, kde trávime čas, aké sú naše koníčky a vášne, dokonca aj to, aké jedlo jeme! Spojenie je koreň, ktorý prechádza stredom nášho života. Všetci sa chceme spojiť, chceme mať dosah na ostatné a na oplátku dostávať to isté.

Všetko to začína najdôležitejším vzťahom vo vašom živote. . .

Najdôležitejšie vzťah a zároveň ten, ktorý je tak ľahko a často zanedbávaný, niekedy nepochopený, alebo dokonca úplne chýbajúci je vzťah, ktorý máme so sebou samými. Áno to je správne! Vzťah k sebe, alebo inými slovami sebaláska a to ako milujeme a prijímame sami seba je číslo jedna v našom živote.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

„Čím lepšie sa poznáme, tým lepšie je náš vzťah so zvyškom sveta.“

Mať  vzťah k sebe a kultivovať zdravý vzťah k sebe – je to najdôležitejšie, čo vo svojom živote môžeme urobiť. A zdravý vzťah k sebe sa točí okolo sebalásky.

zdroj: zenysro.cz/

Naučte svoje deti ako byť v živote šťastné – niekoľko obyčajných právd.

facebook

Keď do života vkročí ten pravý muž