Naučte svoje deti ako byť v živote šťastné – niekoľko obyčajných právd.

Učte svoje deti, že na to, aby bol človek šťastný, nepotrebuje už v živote nič navyše – žiadneho ďalšieho človeka, ani, miesto alebo nejakú vec. Skutočné šťastie sa nachádza v ňom, v jeho vnútri. Učte ich, že sú úplne sebestačné.

Učte svoje deti, že porážka ešte nič neznamená, že každý pokus je úspechom a každý jednotlivý úspech vedie k víťazstvu. A že prvé víťazstvo nie je o nič menej ani o nič viac hodné úcty než to posledné.

Učte ich, že žijú vo svete nesmiernej hojnosti, kde je všetkého dostatok pre všetkých a každý má právo na svoj diel. Učte svoje deti, že sú hodné čohokoľvek, čo v živote budú chcieť dosiahnuť alebo mať. Nič nie je nesplniteľné, alebo nedosiahnuteľné. Stačí len chcieť, nevzdávať sa a neprestávať usilovať.

Učte ich, že môžu s ostatnými súťažiť, ale nie je potrebné bojovať. Učte svoje deti, že ich nebude nikto súdiť, že nemusia mať strach, aby sa niekedy nezmýlili, že nemusia mať vždy pravdu, že nemusia byť lepší a krajší než sú.

Učte svoje deti, že dôsledok a trest nie sú jedno a to isté. Učte svoje deti, že láska nemá žiadne podmienky a že ich vlastná láska darovaná bezpodmienečne je ten najväčší dar.

Učte svoje deti, že byť zvláštny neznamená byť lepší alebo horší, znamená to proste len byť iný. Na svete sú milióny detí a každé je iné. Učte svoje deti, že nie je nič, čo by nemohli v živote robiť. A že to jediné, čo je potrebné vrátiť všetkým ľuďom na Zemi je vedomie, kým v skutočnosti sú.

Učte tomu svoje deti nie slovami, ale svojím konaním, svojimi činmi. Nie dohadovaním, ale predvádzaním. Neprikazujte, ukazujte. To, čo budete sami robiť, budú ako v zrkadle odrážať vaše deti.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ako dnes žijete, tak budú raz žiť oni. Aká je dnes vaša rodina, taká bude raz tá ich. Tie hodnoty, ktoré ctíte a ktorých si vážite, budú pre nich rovnakými hodnotami. Učte ich tomu a naučíte ich niečomu veľkému.

A nezabudnite … Všetci sme súčasťou celku.

Zdroj: pronaladu.cz

Ako sa dostať do formy: 15 účinných rád.

facebook

Keď do života vkročí ten pravý muž