Ako sa dostať do formy: 15 účinných rád.

Máme pre vás rady, ktoré vás nebudú nútiť tráviť vo fitku večery až do neskorých hodín. Ide o zmeny nenápadné, ktoré v súhrne vedú k nápadnému výsledku.

Nie viac ako desať minút

Výskumy preukázali, že chuť niečo zjesť trvá v priemere 10 minút, potom sa vytráca. Keď budete mať chuť do niečoho zahryznúť, spustite pomyselná časomieru. Počas tých desať minút robte niečo užitočné. Vyčistite si topánky, zalejte kvety alebo si prečítajte tento článok.

Vysedávanie je škodlivé

Sedavý spôsob života spomaľuje látkovú výmenu, to je známy fakt. Avšak rýchla chôdza do iného poschodia aspoň raz za hodinu – napríklad pre kávu, môže situáciu napraviť. Ešte lepšie je tráviť dve hodiny denne postojačky. Ak sedíme, strácame asi 100 kcal za hodinu, v stoji však 140. Pripomínajte si to čo najčastejšie.

Pite vodu

To je veľmi prostá vec. Organizmus si často zamení hlad sa smäd. Až budete mať nabudúce hlad, najskôr sa poriadne napite obyčajnej vody. Hlad je prezlečený smäd. Ak aj 10-20 minútach potom, čo sa napijete, budete pociťovať hlad, choďte sa najesť.

Sladké sýtené nápoje sú extrémne škodlivé

Asi nemá zmysel písať celé traktáty o škodlivosti rôznych limonád a „prírodných identických“ štiav. Je fakt, že sladké sýtené limonády sú schopné v neuveriteľne krátkom čase urobiť s Vašou postavou to isté, čo urobí droždie s lievancovým testom. Liter coly obsahuje 9 – deväť – deka cukru! Nie je lepšia studená kohútiková voda?

Lepšie je sa neprejedať.

Hovorí sa, že jedlo má mať istú úroveň v každom slova zmysle. Keď sa rozhodnete zjesť niečo malé, nejedzte to v chvate. Aj kvôli maličkosti upravte stôl, prichystajte príbory, obrúsky a tanieriky. Posaďte sa a vychutnajte si každý kúsok. V pokoji a s pôžitkom.

Bielkoviny sú dobrá vec

Existuje nejedna bielkovinová diéta, ale to teraz nemáme na mysli. Chceme pripomenúť, že skonzumované bielkoviny dlhšie udržujú pocit sýtosti. Preto ak budete raňajkovať  a obedovať jedlo s vyšším obsahom bielkovín a nižším obsahom tuku, nebudete mať pred večerou hlad ako vlk.

Keď cvičenie, tak kardio

Kardio záťaž je to, čo potrebujú ľudia, ktorí chodia do fitness centier. Po každých sviatkoch tu pribúda tých, pre ktorých zhodenie nabratých kíl je zásadnou úlohou. Práve kardio cvičenie je najvhodnejšie pre spaľovanie tukov, pretože zaťaží maximálny počet svalových skupín.

Kúpte si menší modrý tanier

Tanier s priemerom o 5 cm menším ako je obvyklé rovná sa o 22 percent nižšia konzumácia. Rovnako tak bolo vedecky dokázané, že ak chceme zjesť menej, mali by sme si zaobstarať modré taniere. Podstatou je skutočnosť, že tanier výrazne kontrastuje odrážajúce farby jedla a vedie k vyššej konzumácii. Modrá vyšla v tomto ohľade prieskumu najlepšie. Takže biely tanier nebrať!

Výťah nevolajte

Kto nemá rád dlhé behy, má možnosť iné varianty: chôdza do schodov. Chôdzou po schodoch hore a dole stratíte za 15 minút približne 150 kcal. Ak to budeme robiť každý deň, za týždeň už je to 1050 kcal. Ešte stále sa vám chce stlačiť tlačidlo výťahu?

Pozor na alkohol

Nielen že alkohol sám o sebe chuť k jedlu povzbudzuje, navyše je kalorický. Pohár červeného vína je 85 kcal, čo zodpovedá štyrom sladkým sušienkam, ktoré by ste si normálne v honbe za štíhlou líniou  asi nedali. Pol litra piva, to je 200 kcal – toľko má napríklad šiška alebo sáčok chipsov. Vôbec najhoršie z tohto merania vychádzajú smotanové koktaily typu Baileys – 100 mililitrov má 327 kcal, to je pekný kus torty. AK teda chcete schudnúť, pite iba nealkoholické nápoje.

Prečo by sme si nedopriali pizzu?

Máte chuť na pizzu? Prečo nie? Pár dielikov vegetariánskej na tenučkej vrstve cesta vám však spôsobuje podstatne menej škôd, než napríklad „pepperoni“ so salámou a ďalšou zaťažujúcou náplňou. Klasická pizza nie je nijako ľahké jedlo – na 100 g prípade zhruba 220 kcal.

Do kina s popcornom

Okrem karamelového, soleného, ​​sladkého alebo syrového popcornu existuje tiež obyčajný, bez akýchkoľvek prísad. Má dvakrát menej kalórií a naviac obsahuje antioxidanty a prospešnú vlákninu. To je ten pravý popcorn do kina a kamkoľvek inam.

Rodinný bowling

Keď nedokážete rodinu v zimné dni presvedčiť k prechádzke na čerstvom vzduchu, vytiahnite ju na bowling. Dve hodiny bowlingu v miernom tempe zbavujú päťsto kcal. To sa bude páčiť aj babičke!

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Tanec až do rána

Nadchnite sa radšej pre tanečný parket než pre bohato prestretý stôl. Dve hodiny tanca dajú zbohom 650 kcal, precvičujeme boky a zadoček. AK pritom nebudete zabúdať na vodu, urobili ste celkom dosť pre svoje zdravie – aj zábavu.

Predlžovanie upratovania

Hostia odišli a vám sa chce ihneď sa pustiť do upratovania a uviesť všetko do náležitého poriadku. Neponáhľajte sa toľko. Rozdeľte si upratovanie na niekoľko dní: dnes kúpeľňu a kuchyňu, zajtra predsieň, pozajtra obývačka. Iste ste už počuli, že iba 45 minútové cvičenie je efektívne. Toto je rovnaké. Zbavíte sa oveľa viac kalórií, ak budete upratovať po tridsiatich minútach niekoľko dní.

zdroj: prokondici.cz/

Jedno vajce denne.

facebook

Skoré ranné vstávanie je balzamom pre zdravie