Keratínová kúra: Zázrak na počkanie?

Máte vlasy poničené dlhodobým farbením, zoslabnuté a bez lesku? Možno je ten pravý čas zamyslieť sa nad keratínovou kúrou. Ide naozaj o zázrak, ktorý v okamihu vyrieši všetky vaše problémy s vlasmi, alebo realita nie je zase tak ružová? Prečítajte si, ako keratín funguje a ako vám môže pomôcť.

Keratín je veľmi pevná bielkovina, ktorá sa vyskytuje prirodzene v nechtoch, odumretých bunkách pokožky a vo vlasoch. Tvorí až 88% vlasovej štruktúry a je zodpovedná za ich kvalitu: pevnosť, jemnosť, lesk, rast a vnútornú aj vonkajšiu ochranu. Práve od množstva a rozvrstvenia keratínu vo vlasovej štruktúre závisí aj to, ako veľmi sa vlasy vlnia.

Brazílsky keratín

Ako brazílsky keratín sa označuje kúra vyvinutá v roku 2006 v Brazílii, ktorá využíva prírodný keratín. Ten sa za vysokých teplôt vo forme tekutej kúry zažehľuje do vlasov. Preniká až do ich hĺbky a regeneruje a posilňuje ich poničenú štruktúru.

Pre koho je kúra vhodná

Keratín sa aplikuje zažehľovaním do vlasov, vopred ošetrených špeciálnym čistiacim šampónom. Pre zažehľovanie sa používa profesionálna žehlička na vlasy. Po 3-4 mesiacoch sa keratín z vlasov kompletne vymyje a kúru je možné opakovať. Pri pravidelnom opakovaní sa zvyšuje celková kvalita vlasov. Vlasy sa prestávajú lámať a lepšie rastú.

Keďže táto kúra vie vlasy narovnať, je vhodná pre ženy s vlnitými vlasmi. Ďalej je vhodná pre chemicky ošetrené poničené vlasy, ktoré potrebujú „opraviť“, a pre všetky ženy, ktoré majú suché, mdlé vlasy bez lesku. Jeho použitie je vhodné aj na predĺžené vlasy.

Pre koho sa nehodí

Brazílsky keratín nie je ideálnou voľbou pre ženy s veľmi mastnými alebo jemnými vlasmi, ktoré by nemuseli vydržať zažehľovanie pri vysokých teplotách. Veľmi jemné vlasy bez objemu touto procedúrou ďalší objem stratia, čo môžu ich majiteľky ťažko niesť aj napriek celkovému vyživeniu a ozdraveniu vlasov.

Intenzívna ochrana

Brazílsky keratín vlasy tiež chráni pred vonkajšími vplyvmi, ako je UV žiarenie, slaná morská alebo chlórovaná voda a vietor či mráz. Kúru je teda vhodné podstúpiť aj napríklad pred odchodom na dovolenku pri mori, kedy sú vlasy veľmi namáhané. Vyhnete sa tak zdĺhavému procesu ich zotavovania. Musíte len dodržať pravidlo 3 dní po aplikácii, kedy sa vlasy nesmú umývať ani ošetrovať ďalšími prípravky na vlasy.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Produkty s keratínom

Produkty, ktoré keratín obsahujú, možno bežne kúpiť v drogérii. Jedná sa o rôzne šampóny, kondicionéry a keratínové spreje. Ak si chcete zo začiatku len ľahko ohmatať jeho účinky, sú pre vás tieto produkty ako stvorené. Dopĺňajú stratený keratín suchým poškodeným vlasom a uhladzujú vlasové vlákno. Vlasy sa vám budú krásne rozčesávať a získajú nový lesk.

zdroj: tetadrogerie.cz

Ako si vrátiť do mladosti a zbaviť sa všetkých príznakov staroby – fyzických i psychických

facebook

Čo sa mužom nesmie odpúšťať