Ako si vrátiť do mladosti a zbaviť sa všetkých príznakov staroby – fyzických i psychických

Pre začiatok by nebolo od veci vrátiť sa trochu do detstva a prestať robiť vážne tváre – od určitého veku to žene skrátka nepristane. Začnite s týmto experimentom hneď dnes a možno napodiv skoro znova pocítite chuť života, ktorá sa vytratila počas dlhých rokov pestovania existencie „seriózne dospelá“.

Nikto netvrdí, že hneď zajtra si vybavíte a začnete dodržiavať všetky tieto pravidlá, skutočnosťou však je, že zakaždým, keď sa k nim vrátite, budú vám oči žiariť takým tým šelmovským svetlom, ktoré je príčinou neprekonateľnej príťažlivosti tvárí detí a veľa mladých ľudí . A rovno dodajme, že čím častejšie sa ich budete v živote držať, tým lepšie sa váš život bude utvárať. Tieto pravidlá sa dajú využiť v každej oblasti, pretože mladosť a krása sú systémové pojmy.

Tak teda OK, môžete začať:

1. Pozerať sa na svojich partnerov v rozhovore nadšenými očami.

Ak si nepamätáte, ako sa to robí, vybavte si tváre svojich detí – ako sa na vás pozerajú. Ako sa pozerajú na svet – pootvoria pusu, oči rozšírené úžasom … Vybavte si, ako úprimne sú vami nadšené. A vy ste ochotná dať im úplne všetko, čokoľvek, všetko, o čo si povedia, ste odhodlaná chrániť ich pred všetkým, čo by ich mohlo ohroziť. Veľké oči a detsky guľatá tvár sú pre väčšinu ľudí veľmi príťažlivé a prebúdzajú kladné emócie. Pozerajte sa tak na svojho partnera, aj keď ste spolu napríklad už pätnásť rokov a nič iné ako nudu vo vás nevzbudzuje. Ak chcete situáciu nejako zmeniť, trochu prežiariť život partnerovi a predovšetkým sebe, pozerajte sa na neho s nadšením.

S nadšením prijímajte akýkoľvek jeho komentár. „Ako to všetko vieš, to je neuveriteľné!“ Hovorila jedna slečna v spoločnosti väčšiny manželských dvojíc, v ktorej som nedávno bola, s nadšením sa pozerala na svojho milého a smiala sa každému jeho hlúpemu vtipu. A on žiaril šťastím ako vianočný stromček, zatiaľ čo všetci ostatní v spoločnosti prítomní manželia mu ticho závideli. Pretože od svojej manželky sa naozaj málokto dočká prejavov nadšenia. Vôbec sme všetci akosi nedomilovaní a nedohýčkaní – či už rodičmi alebo partnermi, a preto taká maličkosť, ako nejaká poklona alebo nadšený výraz tváre s nami robia doslova zázraky. Zvlášť to platí o vzťahu k mužom.

Ako kdesi napísala Agatha Christie, keď ide o muža, na lichôtky moc nedôjde. Nadšený úsmev či poklona sú však dnes pokladané za účinnú zbraň aj v podnikaní. Viete, že psychológovia učia svojich poslucháčov z radov podnikateľov, vysoko postavených úradníkov a ľudí, ktorí by radi dosiahli v živote výrazných úspechov, ako sa správne robia komplimenty?

Americký odborník na leadership John Maxwell má osobitné pravidlo určené na nadviazanie efektívnej komunikácie – pravidlo prvých tridsiatich sekúnd. Pri stretnutí s nejakým človekom mu počas nich musíte zložiť poklonu – je jedno, čoho sa bude týkať: jeho auta, hodiniek, zamatového hlasu, atď. Dotyčný vám bude automaticky priaznivo naklonený.

Znalec reči tela Alan Pies vo svojom súbore lekcií nazvanom „Čítať v človeku ako v otvorenej knihe“, ktorý predniesol poslucháčom z podnikateľskej sféry, venoval tretinu svojich vystúpení význame úsmevu v živote úspešného človeka. Všetci boli presvedčení, že ich bude učiť neurolingvistickému programovaniu a oni potom budú vedieť pôsobiť priamo na mozog obchodného partnera … Pies ich namiesto toho učil usmievať sa, pretože na mozog práve taká maličkosť pôsobí lepšie ako hypnózy, antidepresíva a neurolingvistické programovanie dohromady. Na koho sa teda máme nadšene pozerať? Na muža, ktorý je nám drahý, na potenciálnych nápadníkov, na šéfov, na obchodných partnerov, na deti … skrátka a dobre, na všetkých.

2.Robte hlúposti!

Vyvádzajte, buďte zase deťmi, hrajte sa spolu so svojimi deťmi všetky ich bezstarostné hry. A nemyslite na to, čo si o vás pomyslia susedia v dome alebo iní ľudia – oni vám totiž budú závidieť! Neuvidia v tú chvíľu matku s dieťaťom, ale MLADÚ mamičku s dieťaťom, čo všetko mení. Jazdite častejšie do prírody, buďte zvedaví a nadšení.

3. Zaujímajte sa o všetko na svete.

Keď sme mladí, chceme jednoducho všetko – ale čo nám dnes bráni aspoň CHCIEŤ? Už len tým chcením otvárame svoju myseľ ústrety všetkému novému. Onoho presláveného rozšíreného vedomia nemusíte dosiahnuť len meditáciou. Samotné jediné „chcem“ maže všetky prekážky a zábrany, ktoré v mozgu máme. Nechajte už plávať články v ženských časopisoch à la „33 spôsobov, ako poskytnúť mužom potešenie“ (aj keď ani to vám nemusí byť v živote na škodu). Radšej rozvíjajte svoj intelektuálny potenciál. Zistite, čo číta ten váš. Svet sa rýchlo rozvíja, avšak takzvané ženské časopisy do značnej miery uviazli kdesi na úrovni receptov zdravej výživy, starostlivosť o postavu, módnych prehliadok, klebiet o celebritách, ktoré včera ešte nikto nepoznal a pozajtra si na ne nikto ani nespomenie a ukážok šatníka filmových hviezd. Snáď ešte nejaké to astroumenie vám ponúkajú ako zdroj duchovného vyžitia …

Samotná nadšená tvár k vám ľudí pritiahne, ale ZOSTANÚ nablízku iba šikovným, o svet sa zaujímajúcim a mnohého znalým osobám. Ľuďom s rozhľadom. Každý chce predsa rast. O Popolušky dnes nikto veľmi nestojí. Vaše ambície, vyspelá myseľ a živý záujem o všetko okolo naplní muža záujmom a inšpiráciou, avšak len za podmienky, že pritom máte na tvári nadšený výraz, nie prezieravú masku.

Nesťažujte sa na život, zle idúce biznis, na manžela, deti, na svoj zovňajšok atď. Mimochodom, ktorého džina v zázračnej lampe tým prebúdzate k životu? Džina nezdarov a neúspechu, neznesiteľného, ​​neúspešného života, v ktorom hlavné konajúce osobou budete vy – Lúzer. Verte, je to tak – vlastnými rukami, presnejšie povedané vlastnými ústami predpovedáte svoju budúcnosť, ak nadávate na súčasnosť a minulosť. Všetci už mnohokrát počuli o mozgových bunkách a signáloch, ktoré mozog prijíma a vysiela. Keď myslíte na negativitu a keď o nej hovoríte, obraciate vlastnú pozornosť iba na ňu a aktivujete pritom príslušné bunky. A váš mozog vysiela do okolia len negatívne signály. Ako by sa potom mohlo čokoľvek zmeniť, tým skôr k lepšiemu?

Existuje veľmi pekný výrok, že podvedomie vtipy nechápe. Ak teda hovoríte, že všetko je zlé v nádeji, že vás niekto poľutuje a bude vám chcieť prísť pomôcť, potom si môžete byť istí, že nepoľutuje a nepríde. Nedávate svojmu podvedomia žiadnu šancu k zmene situácie. To je tiež dôvod, prečo keď chceme svoju situáciu zlepšiť a pozdvihnúť si zároveň sebavedomie, je tak dôležité ďakovať za všetky nevyčerpateľné dary, ktoré nám boli dané. Nehanbite sa skladať poklony a v prvom rade ich skladajte sama sebe. Začnite deň pohľadom do zrkadla a konštatovaním, že ste opäť jednotka v každom ohľade. Verte, funguje to. A veľmi dobre.

Ako modlitbu si opakujte každý deň tie vlastnosti, ktoré sú pre vás predsa tak typické – mladá, krásna, múdra, úspešná, štíhla … Nalaďte sa na to, čím a kým skutočne chcete byť. Iste, je drzé a nepoctivé vychvaľovať samú seba a nikdy, za žiadnych okolností, ani žartom nekritizovať svoje prednosti, rozumové schopnosti, zovňajšok, spôsob života atď. Ale poznáte predsa efekt reklamných oznámení – keď video o zázračnom vysávači uvidíte tisíckrát, nakoniec sa vám skutočne začne zdať, že tento vysávač je úplný zázrak. A pokiaľ ide o problémy, človeka povzbudzuje a osviežuje, keď má čo vylepšovať a privádzať k dokonalosti. Veď z každej situácie sa dá získať aj niečo dobré, to je predsa známa vec.

Nestýkajte sa s ľuďmi, ktorí sa sťažujú na život. Vám samotným nestačí čas na vlastný život, aby ste ho prežila pekne a užitočne a dýchala pritom slobodne a zhlboka. A tu sa vás niekto chystá zavaliť hromadou svojich osobných a iných problémov? Nezabúdajte – neúspech je nákazlivý. A ak neviete, ako by ste dotyčnému mohla pomôcť, poskytnite mu šancu dostať sa zo svojich ťažkostí sám a urobiť tým niečo pre svoj rast. Je to jeho karma, je to jeho život, to jeho osud ho touto cestou chce niečomu naučiť. Všetky tie „dôverné“ hovory o smole, nešťastiach a neúspechu sú predovšetkým obrovským odtokom energie do akýchsi  depresívne-agresívnych močiarov, v ktorých sa nakoniec utopíte obaja. Všetko, čo sme v podobných situáciách schopní urobiť, je človeka povzbudiť a povedať mu, že v neho veríme. Všetko, čo môžeme, je poslať mu lásku. Všetko ostatné je v jeho vlastných rukách, na vôli pána boha alebo profesionálneho psychológa.

4. Mať stále dobrú náladu.

Ako to niekedy môžeme počuť na lekciách jogy, usmievajte sa mozgom. Z každej situácie sa dá vyťažiť nejaký úžitok. Keď všetko uvážite, musíte dôjsť k názoru, že dôvodov na mizerné nálady môžete mať síce dosť, avšak výhody vám neprinesú žiadne. Nalaďte svoj mozog na výhodu, to vám umožní zdarne vyriešiť mnohé problémy. Keď vám nálada začne klesať k bodu mrazu, jednoducho sa k úsmevu prinúťte. Roztiahnite kútiky. Veľmi jednoduchá, spoľahlivo zaberajúce metóda.

5. Vedia sa nadchnúť.

Moja známa rada a často opakuje: „Spontánnosť je príznakom mladosti!“ Raz mi volala, chcela sa stretnúť. Bola som zavalená prácou a problémy s ňou spojenými, preto som odmietla. No a ona mi odpovedala práve touto svojou vetou: „Spontánnosť je príznakom mladosti!“ Trafila presne do čierneho – kto by nechcel znovu byť mladou, bezstarostnú dievčinou, ktorá má celý život pred sebou? Vie sa nadchnúť kvôli maličkosti a oči jej žiari ako malému dieťaťu?

Samozrejme som všetkého nechala a rozbehla sa za ňou. Rozhovor s takým človekom vám dá viac než hromada vyriešených pracovných problémov.

Ako hovorí Kurt Tepperwein, elixír mladosti má každý vo svojich rukách. Nesnažte sa život predĺžiť, ale si ho zbytočne neskracovať!

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Buďte stále tak trochu deťmi. Čudujte sa svetu, jeho krásam a zázrakom. Nehanbite sa za dojatia pri pohľade na krásne scenérie alebo pri počúvaní krásnej hudby. Odviažte sa na parkete podľa svojej nálady a nie podľa toho, ako sa vás pozerajú ostatní.

Povedzte svetu áno! Povedzte áno prítomnej chvíli, povedzte áno každému návrhu, ktorý sa k vám dostane. Je to dobrý signál Vesmíru, že toto je presne to, čo potrebujete.

zdroj: prokondici.cz/

Dôvody, prečo je lepšie randiť so starším mužom než s vrstovníkom

facebook

Hlavná príčina všetkých chorôb