Známky toho, že ste sexuálne frustrovaná

Ste v poslednej dobe nejaká nesvoja? Možno vám chýba dotyk, pohladenie alebo výbuch slasti. Príznaky sexuálnej frustrácie majú rôzne podoby. Ako poznáte, že ste sa stali obeťou intímneho utrpenia?

Obvykle platí, že človek nie je stroj na sex a v živote sa stretáva s obdobiami, keď má na milovanie menšiu, alebo naopak väčšiu chuť. „Úlohu hrá stres, celkové založenie, výchova, nepríjemné zážitky, ale aj niektoré choroby. Aj lieky, predovšetkým psychiatrické, mávajú na libido niekedy negatívny vplyv,“ hovorí sexuológ Zlatko Pastor.

Nikto teda „nemôže stále“ – 24 hodín sedem dní v týždni. Lenže dočasne trvajúca pauza nie je to isté čo dlhodobejší pôst. Máte za sebou rozchod a zrazu je vaša posteľ prázdna? Nemilovali ste sa niekoľko týždňov alebo mesiacov a fyzický kontakt vám nesmierne chýba? Podľa odborníkov sa o slovo skôr či neskôr prihlási sexuálna frustrácia.

A podľa webovej stránky Love Panky, ktorá každý mesiac oslovuje viac ako 7,5 milióna ľudí, známok intímnej vyprahnutosti, teda stavu, keď vás nedostatok sexu negatívne ovplyvňuje, existuje hneď niekoľko. V ktorej sa poznáte?

1. Preháňate to s koníčkami

Mať hobby? S tým sa počíta, avšak keď sa dostanete do fázy, že si z útulku vezmete 20 mačiek a 10 psov alebo šesť dní v týždni trávite na tenisovom kurte, pretože sa potrebujete psychicky aj fyzicky vybiť, vyzerá to trochu divne. Podľa expertov z vyššie uvedeného portálu to predstavuje beznádej v kombinácii s volaním o pomoc.

2. Ľahko sa rozčúlite

Priatelia vám volajú stále menej a v práci sa kolega nechal počuť, že v poslednom čase je to s vami na nevydržanie. Prečo? Keď ste sexuálne frustrovaní, podávajú si u vás dvere hnev, naštvanosť a čierny pohľad na svet. Ťažko povedať, čo z toho je horšie.

3. Utápate žiaľ v jedle

Predtým ste si užívali sex, ale keďže už pomaly neviete, čo to slovo znamená, sústredíte pozornosť na jedlo. Výživoví experti niečo také nazývajú emocionálnym stravovaním. Prázdnotu na duši i tele treba zaplátať plným žalúdkom.

4. Nemôžete spať

Doprajete si bylinkový kúpeľ, hodinu pred spaním vypínate televíziu aj mobil, a napriek tomu nemôžete zaspať. Áno, je to tak. Spánková deprivácia môže byť spôsobená sexuálnou frustráciou.

5. Ste precitlivení

Kedysi ľudia mohli robiť vtipy na vašu adresu, teraz sa však obávajú okolo vás iba prejsť. Všetko beriete až príliš vážne, štartujete na prvé našliapnutie a prestáva s vami byť sranda. Prechádzate nervovou búrkou a nespoznávate sami seba. Vitajte v klube intímne vyprahnutých.

6. Prestali ste masturbovať

Na začiatku suchého obdobia vám potešenie spôsobovala masturbácia. Kdeže minuloročné snehy sú… Ani tá už vám radosť nerobí. Je to spôsobené nahromadením stresu, ktoré môže prerásť v nízke sebahodnotenie a odpor k vlastnej osobe. Ešte šťastie, že podľa sexuológa Petra Weissa na nedostatok sexu ešte nikto neumrel, môže ale vyvolať najrôznejšie neurologické symptómy, ako je napríklad permanentné napätie: „U ľudí, ktorí žijú bez sexu nedobrovoľne, sú psychosomatické následky obvykle aj závažnejšie. Vždy totiž primárne myslíme na potreby, ktoré sú nenaplnené, než na tie, ktoré máme uspokojené.“

7. Predstierate, že máte sexuálny život

Je v poriadku priznať si, že nemáte sex. Väčšina ľudí pred ostatnými hrá komédiu a pokiaľ ide o milostný život, mnoho vecí si prikrášľuje. Sú tu však isté hranice. Na semafore svieti červená, ak posielate kamarátovi fotografie v spodnej bielizni alebo sa verejne vychválite milostnými „úspechmi“. Túžite po pozornosti, ktoré sa vám nedostáva. Tak je to.

8. Zoznamujete sa za každú cenu

A jeden z najčastejších znakov sexuálnej frustrácie? Lovíte, a to víkend čo víkend. Bary, reštaurácie, múzeá, hudobné kluby a ďalšie a ďalšie miesta sa pred vami neskryjú. Vyzeráte, že ste desať dní nejedli. Takú máte na sex chuť!

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
9. Žiarlite

Spravidla sa nestaráte o vzťahy ostatných, ale objímanie alebo bozkávanie párov vo vás vzbudzuje pohoršenie. Pýtate sa sami seba, ako je možné, že ostatní majú, čo vám chýba. Hľadáte riešenie? Zamestnajte myseľ, venujte sa (primerane) koníčkom, športujte, poprípade kontaktujte psychoterapeuta. Než si nájdete novú známosť, užívajte si sexuálne pomôcky a masturbácie, nech máte kontakt sami so sebou. Je tu však tiež možnosť: sexuálny pôst vám žiadne zvláštne neplechy neprivádza, čo je úplne ten najlepší variant!

zdroj: novinky.sk

Prečo je pre niektoré ženy orálny sex tabu

facebook

Stále sexi! Čo robiť, aby ste ho vzrušovala aj po rokoch?