Čím dlhšie nemáte sex, tým menej Vám chýba?

Milovali ste sa niekedy pred pár týždňami, ale momentálne na nejaké dotyky a maznanie náladu nemáte? Potom ste sa pravdepodobne dostali do pasce, z ktorej sa len ťažko uniká. Pomôže vám, keď sa s partnerom (po takom intímnom pôste) schováte pod deku?

Ideálny priemer sexuálnej frekvencie? Neexistuje. Každý človek je individuálny a to ako v sexe, tak v správaní, emóciách, preferenciách, plánoch alebo práci. Napriek tomu majú ľudia tendenciu sa porovnávať s ostatnými. Naozaj má kolegyňa viac sexu ako vy? Je pravdou, že kolega z vedľajšieho oddelenia si po večeroch neskutočne užíva, zatiaľ čo vy chodíte spať so sliepkami? A je toto všetko vôbec fér?

Keď je spánok alebo práca dôležitejšia

„Čo sa týka realistického obrazu, ktorý mapuje, ako vyzerá dlhodobý sexuálny život, existuje niekoľko najnovších štatistík, ktoré odrážajú realitu. Zhruba 53 percent ľudí na sex nemá energiu, 40 percent sa oháňa tým, že naň chýba nálada. A dokonca pre 29 percent milencov je práca dôležitejšia ako maznanie. Informácie pritom plynú z rôznych prieskumov,“ necháva sa na svojom blogu počuť britská sexpertka Tracey Cox.

Rozbehnutý vlak, ktorý nestavia

Samozrejme, že u každého páru na milovanie občas nedôjde, ale sexuálni terapeuti varujú. Podľa nich pribúda partnerov, ktorí sa označujú ako „bezpohlavní“, čo znamená, že majú sex menej ako desaťkrát ročne. Napríklad Denisa Donnelly, docentka sociológie na americkej Georgia State University, vyčíslila, že takýchto dvojíc je 20 percent. Čo sa v týchto prípadoch mohlo pokaziť?

„Čím dlhšie sa vyhýbate sexuálnemu styku, tým ťažšie je vrátiť sa späť na milostnú trať. Alebo inak. Čím dlhšie ste bez sexu, tým menej Vám chýba,“ podotýka Tracey Cox, ktorá, ako jedna z mnohých, považuje šantenie v perinách za súčasť párovej spokojnosti.

Kašlite na ostatných, buďte svoji, radia experti

„My terapeuti zastávame názor, že keď sa spolu dvojica miluje pravidelne, pridáva to partnerstvu 15 až 20 percent šťastia. Sex je zlý, alebo vôbec neexistuje? Nespokojnosť vzťahov stúpa na 50 až 70 percent,“ apeluje uvedená odborníčka na všetkých, ktorí sa horúcemu dychu vo vankúšoch vyhýbajú. V podstate povedané, kdekto sa vyhovára na nedostatok času, zlú komunikáciu, nízke libido alebo starostlivosť o deti, ale len hŕstka vyvolených s tým niečo robí.

V prvom rade sa treba s partnerom dohodnúť na nejakej sexuálnej frekvencii, ktorá vyhovuje obom stranám. Pochopiteľne, toto si každý pár stanovuje sám, pretože, ako už bolo povedané, tabuľky sú len tabuľky, každý je originál a má iné potreby. Ak ste vo fáze, keď Vám už sex nechýba, pokúste sa zamyslieť nad skutočnou príčinou. Už je to dlho, čo ste spolu?

Chýbajúca príťažlivosť voči druhému nemusí nutne znamenať, že váš vzťah je odsúdený na záhubu. Chémia sa jednoducho môže vytratiť, čo sa stáva, ale pokiaľ je vo vzťahu úcta, rešpekt a city, nič nie je stratené. Iskra a túžba sa v takýchto prípadoch dá obnoviť. Pridajte trochu romantiky a snahy, možno sa vám spoločne podarí milostný vzťah zachrániť. Ide len o to, vyliezť z tej pasce a vyskočiť späť do sedla. Aj jedny príjemné, uspokojivé hrátky dokážu divy!

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Testosterón ako liek?

Sexuálna aktivita totiž zvyšuje v tele žien aj mužov hladinu testosterónu. Tento mužský pohlavný hormón potom bez rozdielu na sexuálnu orientáciu podporuje chuť pustiť sa znova a častejšie do milostného šantenia.

Vedci odhalili, že obzvlášť u žien zvýšená hladina testosterónu doslova stimuluje túžbu súložiť a uľahčuje prežitie orgazmu. Stačí na to časté maznanie alebo súloženie. Nedostatok sexu na druhú stranu spôsobuje isté problémy. Okrem tých vzťahových, partnerských sa hovorí o srdcových problémoch, depresiách či workoholizme. Ľudia, ktorí sexu „veľa nedajú“, fyzický kontakt podľa všetkého nahrádzajú aj jedlom alebo alkoholom. Žiadni dabléri milovania však nemajú rovnaké účinky ako starý dobrý sex.

zdroj: novinky.cz

15 mužov prezradilo, prečo s nami zostávajú, aj keď nás už dávno nemilujú!

facebook

Nová forma slasti alebo naučte sa odďaľovať orgazmus