Dôvody, prečo ženy pri sexe stonajú

Hlučné milovanie = dobré milovanie? Pravidlo to rozhodne nie je, pretože za zvuky v posteli sa neukrýva vždy iba vášeň a spokojnosť, ale niekedy aj o dosť iné dôvody. Prečo teda ženy pri sexe hlasno stonajú?

Niekedy sa zdá, že ženu za dverami či za stenou niekto vraždí… Alebo to aspoň naznačuje jej hlasový prejav. Stonanie, vzdychanie, niekedy aj krik… Je to rozkoš, alebo bolesť? Alebo oboje? Ženy počas sexu vydávajú hlasné zvuky z rôznych dôvodov. Vlastne ich je hneď päť.

1. Radosť a slasť

Stonanie je prirodzená odpoveď na potešenie, ktoré sa žene počas milovania dostáva. Možno ani vy nepatríte k najtichším osobám a to milenca pochopiteľne teší. Zmyselné vzdychanie ho utvrdzuje, že po sexe túžite a užívate si partnerove dotyky a láskanie. Keď žena stoná rozkošou, nemôže byť nič lepšie, odkazujú páni!

2. Prostriedok uvoľnenia

Výsledky rozsiahlej medzinárodnej štúdie ukazujú, že ženy sú počas pandémie oveľa viac v strese ako muži. A vedci odhalili, že dámy bývajú v napätí výrazne častejšie doma ako v práci. Je to kvôli dvojsmennej prevádzke, ktorú musia zastať: zaklapnú dvere za prácou a idú rodine upratovať a variť.

Niet divu, že na sex chýba čas, chuť aj nálada. Ženy vedú hektický život a vzhľadom na to, že sa často nedokážu dostatočne uvoľniť počas pár chvíľ predohry, pomáhajú si vzdychaním. To ich odvádza od nechcených myšlienok. Koniec koncov, hlboké brušné (bráničné) dýchanie sa používa ako technika na zníženie stresu a podporenie pokoja.

3. Snaha o zrýchlenie aktu

Muž je vizuálne zameraný tvor (aj preto sa tak vyžíva v porne). Ale samozrejme ho nevzrušuje len to, čo vidí, ale aj čo počuje. A zvukové prejavy ho môžu rýchlo „zapnúť“. To je dobrá správa vo chvíli, keď sa partner na ponuku milovania veľmi netvári a potrebuje trochu pomôcť.

Inou kapitolou je ženský trik, ktorého hlavným motívom býva urýchlenie (ukončenie) pohlavného styku. Áno, niektoré ženy skutočne (prehnane) vzdychajú, aby ich partner dospel k orgazmu skôr. Ale ruku na srdce, po dvoch dvanásťhodinových smenách človek použije všetky zbrane, ktoré má k dispozícii.

4. Reakcia na bolesť

Stačí zlý pohyb, silnejší stisk či nedostatočná lubrikácia a nepohodlie ich na svete. Potom sa väčšinou ozve ostré syknutie. Lenže to môže byť pre mužov, hlavne pri maximálnom stupni vzrušenia, kedy má čo robiť, aby neejakuloval príliš skoro, ľahko zameniteľné s inými, príjemnejšími dôkazmi rozkoše. Preto mu nemožno zazlievať, že pokračuje aj napriek tomu, že sa žene ústa skrivila bolesťou. Je ale nutné dať mu jasne najavo, že niečo nie je v poriadku: nechcená bolesť k sexu nepatrí. Telo tak hlási, že niečo nie je v poriadku, a nevypláca sa ho ignorovať.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Komunikácia s partnerom

Stále dookola sa hovorí, že komunikácia medzi partnermi je základ všetkého. A niekedy je to aj pravda. Páči sa vám, čo milenec robí? Stenaním ho povzbudzujete a zároveň riadite jeho kroky. Zrazu je ticho, nereagujete. Partner vie, že toto dráždenie v rozkroku vás najskôr nevzalo, a skúsi to inde a inak. Alebo naopak pritvrdia a zrýchlia, keď pochopia, že sa blížite k orgazmu. Zvuky sú spôsobom komunikácie, niečo ako znaková reč milencov. To znamená, že ticho je zabijak sexu. Bodka.

zdroj: prozeny.cz

5 dôvodov, prečo dať šancu rannému sexu. Má nejaké nevýhody?

facebook

Prečo práve on? Podľa čoho si vyberáme svojich partnerov?