Taktika, ktorú ženy používajú, keď súperia o muža

Páči sa vám, preto hodláte použiť všetky zbrane, ktoré vám príroda nadelila. Zadívate sa mu do očí, obliznete si pery a predvediete mu mačaciu chôdzu. A na zahnanie prípadných sokýň použijete jednoduchú taktiku, ktorá funguje ako varovný signál odháňajúcich konkurenciu. O čo ide?

Flirtovať a zvádzať sa dá bez slov, len pomocou reči tela. Že o niekoho máte záujem, prezradí napríklad dlhšie pozeranie na jeho ústa. Prsty v ústach spolu s upretým pohľadom potom predstavujú výrečnú a nezameniteľnú výzvu: „Chcem ťa.“ Keď od náprotivku dostanete signál, že je k bližšiemu kontaktu ochotný (usmeje sa, natočí sa k vám celým telom a podobne), prichádza fáza číslo dva – dotyk.

Ako mužovi popliesť hlavu?

Keď sa chcete s niekým zblížiť, neexistuje lepší spôsob ako priložiť končeky prstov na jeho ruku alebo chrbát (jedná sa o bezpečné zóny, ktoré prvoplánovo nevyvolávajú vzrušenia). Potom už je to taká malá lotéria. Celý proces nahovárania totiž môžu zhatiť dve veci. Po prvé, v tesnom osobnom kontakte zistíte, že sa napríklad vôbec fyzicky nepriťahuje (chýba povestná chémia), a za druhé – konkurencia si brúsi pazúriky.

Ako sa ženy svojich sokýň zbavujú?

Na to sa zamerali vedci z Pensylvánskej univerzity. „Zaujímalo nás, či a ako dámy neverbálne signalizujú, že majú záujem o flirt. Predmetom nášho bádania ale bolo tiež to, akým spôsobom iné ženy varujú, že si majú dať pozor, „uviedol psychológ  Joel Wade.

Očný kontakt: základná zvádzacia technika

Vedecký tím najprv požiadal 91 heterosexuálnych žien, aby porozmýšľali o situáciách, v ktorých súťažili s inými ženami o mužský záujem. Mali popísať neverbálne správanie, ktoré v takýchto chvíľach používajú. Vznikol tak zoznam jedenástich spôsobov flirtovacích techník a pochopiteľne sa na neho dostal aj očný kontakt, ktorý sa označuje za alfu a omegu zvádzania. „Funguje to tak, že keď sa na niekoho pri rozhovore uprene pozeráte, ošalíte jeho mozog. Tento orgán si totiž pamätá, že keď sa na jeho majiteľa niekto pozeral takto dlho a často, bol zamilovaný. Takže si odvodí, že sa daný človek nachádza v rovnakej situácii, „objasnila sexpertka Tracey Cox.

Okrem dlhého pohľadu patrí podľa účastníčok výskumu k háčkovacím taktikám aj zvodný tanec v pánskom zornom poli, úsmevy, dotyky, chichotanie a flirtovanie s inými mužmi. Následne toto všetko výskumníci previedli do praxe: proti ženám postavili 50 mužov a vyzvali ich k ich zvádzaniu. Ako to dopadlo?

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Výstražný signál nemajú len zvieratá

Jeleň lesný, ktorý sa pokúša o priazeň lane, zastrašuje iného samca zvukovými signálmi. Ale čo žena? Zistili vedci niečo? K vybranému samcovi sa priblíži, smeje sa jeho vtipom a nastavuje mu telo tak, že je nemožné, aby sa jej nedotkol. Avšak súbežne s tým upreným, pichľavým a výrečným pohľadom upozorňuje potencionálnu súperku / y, že tento muž už nie je voľný. Či to zaberá? Slabšie a nepriebojnejšie povahy sa uchyľujú do ústrania a už nebojujú, ale pre aktívnu a sebavedomú divoška je to skôr pozvánka k porovnaniu síl. Kto bude lepší? To ukáže i výber samotného muža.

zdroj: prozeny.cz

Je to ten pravý muž? Môžete to spoznať už na prvom rande!

facebook

Viete, čo je benching alebo pigging? Prinášame slovník internetového randenia