Ženy, ktoré urobia prvý krok pri zoznamovaní, sú vo vzťahu šťastnejšie

Počiatočné nesmelé zoznamovania a pozvania na prvú schôdzku sú súčasťou všetkých vzťahov. Aj keď sa niektoré vzťahové pravidlá časom premieňajú, jedna z otázok zostáva stále rovnaká. Záleží na tom, kto urobí tzv. prvý krok? A môže to nejako ovplyvniť budúci vzťah?

Z výsledkov štúdie, inšpirované zoznamovacou mobilnou aplikáciou The League, vzišli mnohé dôležité informácie. Jednou z najzaujímavejších je, že v každom treťom úspešne trvajúcom vzťahu urobila prvý krok pri zoznamovaní žena. To znamená, že sa dámy nemusia ostýchať a mnohokrát zdĺhavo čakať, než muži urobia prvý krok, oslovia ich a prípadne niekam pozvú – treba prostredníctvom online zoznamky. A to aj preto, že mnohé takéto dámy bývajú vo vzťahoch šťastnejšie.

V rámci výskumu sa hodnotila dáta 100 úspešne fungujúcich párov, ktoré sa zoznámili práve vďaka spomínanej aplikácii. Ako k výskumu dodala odborníčka na vzťahy, ženy v reálnom živote iniciujú prvú schôdzku oveľa častejšie, než si samy uvedomujú.

„Muži len málokedy usilujú o ženy, ktoré im nedajú nejaký podnet na zoznámenie – nech je to drobný úsmev či pokývnutie hlavou,“ uviedla pre server Independent. „Zdá sa, že ide o vrodené správanie, vyskytuje sa vo väčšine spoločností. V online kontexte to nie je príliš odlišné, „dodala.

Priemerný vekový rozdiel partnerov

Z prieskumu vzišli aj ďalšie zaujímavé dáta. U párov, ktoré sa formou online zoznamky úspešne dali dohromady, bol najčastejšie vekový rozdiel medzi partnermi tri roky, 80 percent opýtaných malo rovnaké vzdelanie.

Takisto sa zistilo, že si páry na online zoznamke vymenili v priemere 34 správ, než došlo na výmenu telefónnych čísel. U všetkých bola tiež pravdepodobnosť úspechu pri nadväzovaní vzťahu vyššia ako 80 percent (podľa priorít uvedených pri zoznámení).

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

„Tieto dáta môžu naznačiť, čo je pre túto formu zoznámenie prínosné a čo je možné zmeniť, rozhodne to ale nie je jednotný návod na zoznámenie pre všetkých. Vždy je potrebné brať ohľad na osobné potreby a mať nadhľad,“ uzavrela odborníčka.

zdroj: novinky.cz

Čo na ženy najviac funguje? 5 vecí, ktoré sú na mužoch sexi aj po rokoch vzťahu

facebook

Koronavírus a ženy. Ničí ich vyčerpanie aj vzťahové problémy