Čo na ženy najviac funguje? 5 vecí, ktoré sú na mužoch sexi aj po rokoch vzťahu

Keď sa poznáte chvíľu, všetko je nové, hormóny sú rozbúrené a zamilovanosť ide na plné obrátky. Zaujať ženu v tejto fáze nebýva pre mužov zas taký problém. Ale čo funguje napríklad po dvadsiatich rokoch spolužitia? Čo ženy na mužoch vždy ocenia?

Keď ste zamilovaná, stačí, že sa na vás usmeje, a vy lietate v oblakoch. Vlastne sa ani veľmi nemusí snažiť, vaše pobláznené hormóny pracujú v jeho prospech. Ale sú veci, ktoré sú sexy a dostávajú ženy do kolien aj potom, čo zamilovanosť opadne. Týmto páni jednoducho zabodujú vždy, aj keď s nimi žijete dvadsať rokov a pomaly sa blíži spoločný dôchodok.

1. Galantnosť a pozornosť

Desiatky drobností, bez ktorých sa určite dá žiť, ale s nimi je to jednoducho lepšie. Keď vám pomôže do kabáta, podrží vám dvere, nenechá vás ísť do krčmy ako prvú (keby letel polliter, schytá ranu radšej on) a do schodov naopak ako druhý (keby ste padala, môže vás chytiť). Keď je muž galantný, je to sexi! Bodka.

A potom sú tu stovky, ba tisíce malých pozorností, ktoré tomu všetkému dodajú šmrnc. Keď vám len tak prinesie kyticu, keď sa po náročnom dni vrátite z práce neskoro a on vám nachystal večeru a pohár vína, keď vám namasíruje chrbát a podobne.

2. Pomoc

Predstavte si chlapa, ktorý chová bábätko. A keď začne zaváňať, jednoducho ide a prebalí ho. Alebo vezme ratolesti na výlet a povie: „Láska, dnes si urob krásny deň len sama pre seba.“

A čo potom, keď napríklad vie, kde máte vysávač a mop, a dokonca vie, ako s nimi zaobchádzať. Alebo keď sa nebojí použiť žehličku či sa dotknúť práčky.

Muž, ktorý svojej žene pomáha, je čertovsky sexi. A aj odborníci sa zhodujú, že páni, ktorí nenechávajú celú domácnosť a deti len na partnerke, majú viac sexu. Ich ženy sú totiž menej unavené, menej naštvané a oveľa viac si svojich mužov vážia. A cesta do ženinho lona vedie (väčšinou) cez jej srdce!

3. Úprimnosť

Nie, nemyslíme tým, že vám úprimne povie, že ste pribrala a z tých šiat vám nepekne lezie sadlo (ak má trochu rozumu a pud sebazáchovy, nikdy toto z úst nevypustí). Máme na mysli úprimnosť týkajúce sa emócií. Že chlapi neplačú? Omyl! Naopak, keď muž prejaví dojatie, ženy to ocenia. Je oveľa viac sexi priznať, že ten film dojal aj jeho než predstierať drsnosť a uťahovať si z vás, že ste hlúpučká.

A rovnaké pravidlo platí aj na všetky ostatné emócie – hnev, zlosť, strach a podobne. Keď je muž hysterka alebo bábovka, sexy to samozrejme nie je, ale aj tí najsilnejší muži sa predsa niekedy boja alebo sú naštvaní.

4. Lichôtky a obdiv

Áno, je to trochu povrchné, ale prečo nie. Koniec koncov snáď vo všetkých vzťahových príručkách sa dočítate, že muža je potrebné chváliť. Lenže to aj ženy!

A keď sem tam muž prehodí, ako vám to pristane, alebo si všimne váš nový účes, len tak nevdojak zmieni, ako veľmi vás má rád, budete v siedmom nebi. Lichôtky a obdiv sú tak trochu afrodiziakum, nie snáď?

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Vtip a humor

Nie je snáď nič lepšie, ako keď vás vie partner trebárs aj po mnohých spoločných rokoch úprimne rozosmiať. Keď má stále humor, ktorý u vás boduje. A ak k tomu všetkému vie brať život s ľahkosťou, pozerať sa aj na ťažké chvíle s nadhľadom a aj nepríjemnostiam sa zasmiať, máte vyhrané.

zdroj: prozeny.cz

Manželstvo bez sexu? Poznáme najčastejšie príčiny

facebook

Päť najčastejších dôvodov rozpadu manželstva