Máte vo svojom vzťahu dosť romantiky?

Nie každý sa potrebuje dennodenne cukrovať pri romantickom filme a pozerať sa na partnera ako na svätý obrázok. Optimálne dávkovaná neha a pozornosť však môže vzťahu jedine prospieť. Takto si lásku vyznávajú chytré páry!

Keď opadne milenecká zamilovanosť, ktorá podľa rôznych prieskumov trvá maximálne rok, vzťah sa ustáli a zovšednie  Búrlivé noci plné sexu vystrieda v tom lepšom prípade rešpekt a úcta. Sex ale nie je dobré podceňovať. Aj keď už k milovaniu nedochádza tak často ako predtým, neznamená to, že by partneri mali zaspať na vavrínoch. Snaha sa vždy cení. Zvlášť, keď dlhodobým vzťahom romantika zúfalo chýba, čo stabilnej láske škodí.

Aj z tohto dôvodu radí sexuálna terapeutka Vanessa Marin zo San Francisca vyčleniť si na romantiku priestor. Čo všetko môžete urobiť, aby o vás ostatní hovorili ako o zamilovanom páre?

1. Zase hovorte milujem ťa

„Ja viem, že vyjadrovať náklonnosť druhému týmto spôsobom nepôsobí moc kreatívne. Cieľom je hovoriť ,milujem ťa‘, ale musíte to myslieť vážne! Často sa stáva, že dôležité priznanie pôsobí ako reflex vyslovený v zhone, len tak medzi dverami alebo z donútenia, „opisuje Vanessa Marin na svojom blogu. Treba dať do toho emócie, zadívať sa partnerovi do očí a venovať mu plnú a bezvýhradnú pozornosť. Ak ste na seba naladení, on vám to vráti.

„Skvelé je, keď pridáte dodatok, ktorý vyjadruje, prečo práve teraz a tu náprotivok zbožňujete. Môže zariadiť skvelý obchod, obstarať starostlivosť o deti, urobiť dobrý skutok či čokoľvek iné. Ukážte mu, že práve za tieto veci si ho vážite, „odporúča terapeutka s tým, že len ťažko nájdete romantickejšie gesto. Veľa tiež záleží na tom, ako veľmi si v posteli rozumiete.

2. Darujte si roztomilé darčeky

Možno je lákavé si pod touto radou predstaviť prijímanie drahých a luxusných darčekov, ale o to vôbec nejde. Choďte hlbšie, až k samotnému a čistému princípu. Aj drobné gestá a veci dajú partnerovi vedieť, že o ňom premýšľate a máte záujem urobiť pre neho niečo zvláštne. A to sa predsa počíta.

Vyznajte mu lásku ručne písaným odkazom, nechajte zarámovať fotku z dovolenky, na ktorú obaja radi spomínate, venujte mu poukaz na masáž. Prečo sa práve posledná uvedená rada tak propaguje? Je vedecky dokázané, že domáca párová masáž zaisťuje emočnú pohodu u oboch partnerov, teda u masírujúceho i masírovaného. Tak na čo ešte čakáte?

Začleňte tieto prekvapenie do vzťahu ako prvý. Náprotivok sa inšpiruje a pochopí, že aj vy potrebujete „niečo na oplátku“, aj keby išlo o pomoc s domácimi prácami.

Väčšinou ho však skvele nakopnete za prispenia chlipných tipov. Kúpte erotickú pomôcku, zabaľte ju a pripojte odkaz, že sa nemôžete dočkať, až túto vecičku spoločne vyskúšate. Uvidíte, že nabudúce sa s niečím vytasí on, lebo pochopí, aké to prináša výhody.

3. Každý týždeň rande

„Ľudia žijúci v páre si často myslia, že keď spolu trávia veľa času, nemusí sa o nič viac snažiť. Omyl. Množstvo nie je to isté čo kvalita. Raz týždenne si naplánujte schôdzku a aspoň hodinu sa venujte len sami sebe. Zamknite sa v kúpeľni, spoločne povečerajte pri sviečkach, plánujte si sex, maznajte sa a proste buďte spolu, „odporúča Vanessa Marin. A v neposlednom rade niekam vyrazte. Ako vážne.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
4. Vezmite si romantickú dovolenku

„Ja viem, ja viem. Vždy sa nájde dôvod, prečo to nejde. Výlety sú príliš drahé, nie je na ne čas ani energia. A vôbec, kto postráži deti? Lenže vy si potrebujete oddýchnuť od obvyklej rutiny. Aj jedna noc mimo domova vás môže zblížiť, pripomenúť staré časy a pripraviť pôdu pre ďalšie nežné a romantické nápady, „uzatvára sexuálna terapeutka Vanessa Marin.

zdroj: prozeny.cz

Čo je to láska? Aké procesy sa pri nej v našom tele odohrávajú?

facebook

Tieto rozdiely medzi partnermi neustojí žiadna láska!