Porozchodové myšlienky, ktoré by ste si mali zakázať

Ako by ste stratili pevnú pôdu pod nohami. Váš doteraz bezpečný svet sa zrútil. Opustil vás partner a vy ste zostali samy. Niet divu, že sa cítite zničene. Toto je päť vyložene toxických myšlienok, ktoré vám nijako nepomôžu. Vyžeňte si ich z hlavy!

Rozchod, obzvlášť keď má podobu kopačiek, naozaj veľa bolí. Je prirodzené, že si prejdete najrôznejšími porozchodovými fázami od šoku cez zlosť a beznádej až po vnútorné zmierenie. Ak chcete dobu rehabilitácie čo najviac skrátiť, nedoprajte priestor nasledujúcom toxickým vetám. Ktoré myšlienky si musíte zakázať?

1. Nikto už nebude ako on

Ale to si píšte, že bude! A navyše sa určite nájde niekto o veľa lepší, pretože zas také terno váš ex nebol, keď vám to nevyšlo. Len to zatiaľ nevidíte. Vzťah si idealizujete, ešte nedokážete s nadhľadom posúdiť, že je to možno to najlepšie, čo vás mohlo v živote stretnúť. Pre jeden kvietok slnko nesvieti čiže pre jedného vola ste nevyrástli. Toto porekadlo si rozhodne vezmite k srdcu, je totiž pravdivé. A idealizáciou niekoho, kto s vami nechce byť, si rozhodne nijako nepomôžete.

2. On bol moja životná láska, je po všetkom

Možno ste spolu prežili desiatky rokov, máte deti, tonu pekných (i nepekných) spomienok. V takom prípade je to rozhodne zásadný muž vášho života a minimálne kvôli potomkom bude jeho súčasťou navždy. Ale neznamená to, že je koniec všetkému. Neexistuje žiadny zákon, ktorý by určoval, koľkokrát sa smie človek zamilovať. Toto bol jeden príbeh, možno veľmi silný a dôležitý, ale z nejakého dôvodu skončil. Už nebavil vášho partnera a možno ani vás, už vám nedával to, čo ste potrebovali. A teraz je len na vás, kedy začnete „točiť“ ďalší príbeh svojho života. Na lásku nie je nikdy neskoro, na to nezabúdajte!

3. Dochádza mi čas

Táto myšlienka často prepadá ženy medzi tridsiatkou a štyridsiatkou. Pomýšľajú na usadenie, založenie rodiny a zrazu bum: ten, ktorého videli ako otca svojich detí, je preč! Väčšinu zachváti panika, ako by sledovali odchádzajúci vlak, ktorý ich mal odviezť na vysnívané miesto. Kľud. Čo má byť, to bude. Rozhodne je lepšie mať potomka neskôr s niekým, kto o vás stojí, než s partnerom, ktorý by vás pravdepodobne rovnako opustil, lenže to už by tým trpelo aj dieťa. Neexistuje pravidlo, ktoré predpisuje, ako dlho je potrebné poznať muža, s ktorým sa rozhodnete založiť rodinu. Niekto sa k tomu dopracuje po desiatich rokoch randenia, inému stačí rok. A dĺžka „prípravnej“ fázy nemá nič spoločné s kvalitou následného vzťahu.

4. Sama to nezvládnem

Obzvlášť ak ide o rozpad dlhoročného vzťahu, môže vo vás neočakávaná osamelosť vyvolať bezradnosť. Vo vzťahu ste sa starali o veľa vecí vy a mnoho z toho bolo aj na partnerovi. Môže ísť o obavy z financií, z prevádzkových záležitostí … Je to ale len počiatočná neistota, ktorú musíte prekonať. Zvyk je železná košeľa a akákoľvek zmena môže vyvolať strach. Keď budete roky jazdiť len autom, ale zrazu sa vám rozbije a vy budete odkázané na električky, najskôr budete spočiatku tiež neisté. Ktorá linka kam ide, aké sú intervaly, kde prestúpiť. Ale čoskoro si zvyknete, zabehne sa v novej situácii a sieť MHD budete mať v malíčku. A rovnaké je to so všetkým ostatným. Len musíte zobrať odvahu!

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Nič už nemá zmysel

Posledná, ale možno najnebezpečnejšia myšlienka, ktorá vám môže prísť na myseľ. Ak cítite dlhšiu dobu, že bez partnera váš život stráca význam, v ničom nenachádzate potešenie, nič vás nebaví a nenapĺňa optimizmom, vyhľadajte pomoc odborníka. Toto sú naozaj nebezpečné myšlienky, ktoré môžu vyústiť v ťažkej psychické problémy (napríklad depresie). Nezostávajte na ne samy.

zdroj: prozeny.cz/

Ako dlho trvá, než sa človek vyrovná s rozchodom

facebook

Ako zvládnuť, keď vaše miesto po rozchode obsadí niekto iný.