Kedy sú ženy na sexuálnom vrchole? Budete prekvapení

kava chillax

Kedy prežívame najlepší sex v živote? Kedy prichádza ten povestný vrchol fyzického potešenia? Teórie sa rôznia a my teraz dve predstavíme. Jednu kedysi zastával slávny psychológ Alfred Kinsey, druhú naša súčasníčka a expertka na vzťahy Tracey Cox.

Asi najrozšírenejšia je teória Alfreda Kinseyho († 62), amerického biológa a psychológa, ktorý v 40. a 50. rokoch minulého storočia práve toto skúmal. Mužov i žien sa pýtal na to, kedy a koľko orgazmov pri sexe dosahujú  a prišiel s jasným záverom: Muži dosahujú sexuálny vrchol okolo dvadsiatich rokov (aj skôr), ženy až okolo tridsiatky.

Zdôvodňoval to tým, že mladí muži ťažia zo svojej výkonnosti (erekciu dosahujú žmurknutím oka, stačí im malý odpočinok a sú schopní vyvádzať ďalej), ale ženy si vraj musia počkať skôr na akési psychické uvoľnenie (musia spoznať svoje telo, vedieť, čo sa mu páči a nebáť sa si o to povedať).

Čo je to najlepší sex?

Alfred Kinsey ho definoval počtom dosiahnutých orgazmov. Čím viac vyvrcholení, tým lepší sex. Podľa Tracey Cox je ale práve toto chyba! „Prepojenie, intimita, túžba, vzrušenie, možnosť cítiť sa sexy a neodolateľne, risk, dobrodružstvo. To všetko ľudia hovoria, keď sa ich spýtate na super sex. Len málokedy vám niekto odpovie, to bolo vtedy, keď som počas jedného čísla mala tri orgazmy“ vysvetľuje.

Podľa expertky je sexuálny vrchol určité obdobie v živote, kedy ste si schopní užiť si milovanie na plno, psychicky aj fyzicky (hoci nemáte jeden orgazmus za druhým). A je jedno, koľko máte rokov. Dvadsaťročná dievčina, čo nemá žiadne starosti, spoznáva svet, nových ľudí, zbiera zážitky, a to vrátane tých sexuálnych, je v tej chvíli na vrchole skôr ako tridsiatnička, čo sa s partnerom márne snaží o dieťa a miesto užívanie si počíta plodné dni.

Na veku nezáleží

Akékoľvek teórie o tom, v akom veku si kto najviac užíva, sú tak podľa Tracey Cox mylné. „Sú ženy, ktoré si sex najviac užili v dvadsiatich, ale sú aj také, ktoré najviac spomínajú na obdobie okolo päťdesiatky a po menopauze.“ Koniec koncov práve toto obdobie je podľa nej pre mnoho žien úľavné – odchádza strach z nechceného tehotenstva, deti už sú odrastené, odpadajú povinnosti spojené so starostlivosťou o ne a hypotéky sú vyplatené buď takmer, alebo úplne. A vieme to všetci, keď je žena v dobrom rozpoložení, aj v posteli si to vie lepšie užiť. „Jednoducho povedané, neexistuje žiadne vekové obdobie, kedy by si príroda povedala: tak a teraz už je so sexom koniec, na žiadny vrchol nemáš nárok,“ dodáva Cox.

Sex a hormóny

Pravda je ale samozrejme aj to, že sexuálny život veľmi silno ovplyvňujú hormóny. Keď je vám zhruba dvadsať, vaše telo produkuje neskutočné množstvo estrogénu a testosterónu, takže máte na sex chuť skoro stále. Je to spôsob, ktorým si príroda zabezpečila, aby ľudstvo nevymrelo  a v čase, keď sú ľudia najplodnejší, mali chuť množiť sa.

Rovnaký efekt ale môže mať na telo i tehotenstvo, mnoho žien priznáva, že obzvlášť v druhom trimestri nemysleli takmer na nič iné ako na sex. „A aj keď je menopauza pokladaná za obdobie, kedy to ide s chuťou na milovanie skôr nadol, sú ženy, ktoré to majú úplne opačne,“ zdôrazňuje Tracey Cox.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Nový partner, nové telo

Navyše má aj ďalšiu úžasnú správu – na sexuálnom vrchole sa môžete ocitnúť niekoľkokrát za život! Hormóny totiž nakopne napríklad aj nový partner alebo akýkoľvek nový náboj, ktorý vpustíte medzi seba a dlhoročného partnera. Stačí napríklad aj to, že zhodíte nadbytočné kilá, ktoré vás roky hnevali a zrazu sa cítite opäť krásna.

zdroj: prozeny.cz

Prečo by ženy mali posilňovať chrbát?

facebook

Aj páni majú erotogénne body.