8 druhov netradičných sexuálnych vyvrcholení.

Mnohopočetné, predĺžené, pánske bez „koncovky“ … Aj keď niektorí odborníci tvrdia, že vyvrcholenie je len jedno, tí ďalší oponujú. Existujú aj menej známe variácie! Trúfnete si napríklad na myšlienkovú bombu?

Snaha opísať vyvrcholenie je ako snažiť sa opísať neuveriteľný západ slnka, obzvlášť pôsobivú polárnu žiaru alebo slastný pocit, keď po niekoľkých fyzicky náročných hodinách padnete do svojej obľúbenej a voňavej postele. Je jednoducho nemožné takéto pocity vyjadriť slovami. A možno preto sa mnohí rozchádzajú v názoroch, koľko že druhov vyvrcholenia vlastne existuje.

Medzi najznámejšie patrí klitoridálne a vaginálne vyvrcholenie. Potom sú tu tiež mokré, análne, „prsné“, viacnásobné a tak ďalej. Ale čo keď ich je ešte oveľa viac?

Podľa Cassandry Lorius, britskej homeopatky a sexuologičky so špecializáciou na párovú terapiu a zároveň odborníčku na tantru a východnú spiritualitu, môžete prežiť aj menej „všedné“ druhy orgazmu. Ktoré?

Orgazmus „v údolí“

„Tento typ vyvrcholenia nastáva, keď sa úplne ponoríte do milovania a nesnažíte sa sťahovaním svalov podporiť vzrušenie. Ste oddaní v prítomnosti a nechávate sa viesť rozkošou,“ opisuje spomínaná odborníčka prostredníctvom svojej knihy Mystický sex.

Zajatie celého tela

Väčšina ľudí ho opisuje ako mocné vlny energie, ktoré smerom od pohlavných orgánov zaplavujú celé telo. Ku sťahovaniu svalov, ktoré býva typické pre bežný orgazmus, pritom nedochádza. Paráda!

Oceán sexu

Stanislav Grof, americký psychiater českého pôvodu a jeden zo zakladateľov transpersonálnej psychológie, opísal tento milostný zážitok ako hravý tok a výmenu energií. Pripomína tanec, v ktorom sa strácajú hranice tela a partneri spolu splynú ako vlny v oceáne blaha. Je to pre vás neskutočná motivácia? Niet divu, znie to krásne.

Energetický orgazmus

Predstavte si telo ako pole energie. Pri milovaní sa tieto polia oboch partnerov prelínajú. „Indické modely pracujú so siedmimi energetickými centrami – čakrami, naopak taoistický učiteľ Mantak Chia uvádza tri – oblasť pupka, srdca a hlavy,“ ďalej opisuje Cassandra Lorius s tým, že keď začne energia kolovať spojenými telami a jedinec sa nechá unášať prúdom energie, ktorá preteká všetkými tromi bodmi, môže dosiahnuť fantastického orgazmu.

Orgazmus kundalini

Kundalini je druh jogy, ktorá vychádza z predpokladu, že energia vyviera z panvy, putuje energetickými dráhami vo vnútri tela a vychádza von temenom hlavy, takzvaným vertex. Kto nezažil, asi nepochopí. V podstate ide o to, že keď začne energie kundalini prúdiť vašim telom, začnete samovoľne, a to bez akejkoľvek stimulácie, prežívať pocity blaženosti, ktoré vyvrcholia až mimovoľnými kozmickými orgazmami, ktoré sú mnohokrát intenzívnejšie ako orgazmus dosiahnutý erotikou.

Tantrický orgazmus

Genitálne spojenie je cesta končiaca transcendentálnou (presahujúcou) jednotou mužského a ženského princípu a zážitkom blaženosti. Tantra v podstate poníma celý svet ako sexuálny. Bežnému „smrteľníkovi“ sa až chce povedať, že je to istá „vyššia dievčenská“.

Myšlienkový orgazmus

Nedochádza k telesnej stimulácii, rozhodujúcim činiteľom je predstavivosť, ktoré sa môže pomôcť sťahovaním svalov panvového dna a dýchaním.

Srdcový orgazmus

Že si niečo také vôbec neviete predstaviť? Možno preto, že aj ona predstavivosť je na to krátka! K srdcovému orgazmu vraj dochádza vtedy, keď je srdce plné lásky, ktoré pretečie v rozkoš.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Tak, a teraz ste v strese, že je vám niečo také na kilometre vzdialené? Nenechajte sa rozhodiť. Podľa výskumov sexuológa Petra Weissa má mnoho žien s dosahovaním sexuálneho vzrušenia problém a asi osem percent žien zostáva celoživotne anorgastických. A to sa tu bavíme „len“ o tom štandardnom type. Kto chce viac, tiež nemusí dostať nič …

zdroj: prozeny.cz

Najlepší orgazmus? Vedci zistili, v koľkých rokoch na ženy čaká!

facebook

Čo robiť, aby vás deň čo deň miloval stále viac?