Prečo šťastné dvojice nepíšu o svojom vzťahu na sociálnych sieťach

Žijeme v podivnej dobe, keď jeden status na internete znamená niekedy viac než to, čo sa naozaj deje. Ľudia ochotne hodnotia život svojich priateľov a známych podľa toho, aké fotky na sieti vyvesia a čo do statusu napíšu. Prečo šťastné páry nezasväcujú do svojho života celý internet?

– Keď sú ľudia vo vzťahu šťastní, žijú tu a teraz. Ak je v reálnom živote všetko v pohode, nemáte skrátka dôvod strácať čas on-line pripojením na ten virtuálny a písaním postov ako dôkazu, že ste s partnerom šťastní.

– Žiadna dvojica, ktorá svoje spory a nepohodu predkladá verejnému súdu, na tom nič nezíska. Prať špinavú bielizeň pred „priateľmi“ na sociálnych sieťach je ten najhorší spôsob riešenia vzťahových problémov. Konflikt sa tým len prehlbuje.

– Šťastie spočíva v dobrom vzťahu s partnerom, nie v postoch znovu a znovu dokazujúcich, ako šťastní spolu ste.

– Nikto nikomu nič nemusí dokazovať. Ľudia nemajú jeden druhého preto, aby dokázali, ako sú šťastní, úspešní alebo milovaní. Sú spolu preto, že spolu byť chcú, nie kvôli zaškrtnutiu kolónky „rodinný stav“. Či zverejňovať alebo si nechať pre seba svoj privátny život, je už vecou každého z nás.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

A to hlavné:

Vedci zistili, že ľudia, ktorí nevyužívajú sociálne siete, sú celkovo šťastnejší, pretože sa nevenujú ustavičnému porovnávaniu seba samého s priateľmi, kolegami a známymi. Tí samozrejme majú vždy niečo lepšie, než máme my. Často zabúdame, že to hlavné je náš skutočný život, skutočné vzťahy a skutočné pocity, nie honba za pochybným uznaním na sieti.

Zdroj: pronaladu.cz

Hlúposti, ktoré môžu zabiť lásku!

facebook

Zlučiteľnosť muža a ženy – vyskúšajte si tú vašu!