Prečo práve on? Podľa čoho si vyberáme svojich partnerov?

Keď nám po nejakej dobe spadnú ružové okuliare, občas si hovoríme, prečo práve ja a prečo práve on? Astrologička Veronika Navrátilová vie presne, prečo sa niektorí ľudia tak priťahujú, aj keď spolu vlastne nedokážu byť a poradí vám, ako taký vzťah zvládnuť. Tu sú jej rady.

Čo robiť, aby naše vzťahy fungovali a napĺňali nás?

Pri výbere partnera si podvedome volíme takého človeka, ktorého potrebujeme k svojmu sebapoznaniu čiže vývoju. Nie toho, ktorého vedome chceme. Náš výber sa totiž riadi zákonom rezonancie. Ako funguje? Keď si napríklad seba ceníme málo a od budúceho partnera čakáme, že s týmto naším pocitom niečo urobí a privedie nás do rozpoloženia, v ktorom si seba budeme ceniť viac, potom sa stane presný opak – stretneme človeka, ktorý toho nebude schopný.

A naopak, ak sami seba vnímame pozitívne, znamená to, že sme pripravení na milostný vzťah, v ktorom nás tak náš partner bude vnímať. Bude jednoducho vo svojom správaní len zrkadliť náš obraz seba samých. Naše vzťahy teda spĺňajú účel poznanie seba samého. Teraz ide o to naučiť sa tomuto jazyku porozumieť. K určitému partnerovi sme nevedome doslova ťahaní veľkou vnútornou energiou, ktorá nás má dostať práve do takýchto situácií a pred také rozhodnutia, ktoré máme v sebe ešte spracovať.

ilúzia zamilovanosti

Každý vzťah prebieha niekoľkými fázami. Počiatočný záujem a fázy prvej zamilovanosti a fakt, ako druhého v tejto dobe prežívame a hodnotíme, má často len málo spoločného s tým, čo sa neskôr vymrští zo vzťahu ako takého. Zamilovanosť v oboch partneroch vytvára dojem, že sa problémy zdajú prekonateľné alebo že vôbec neexistujú. V zdravom vzťahu časom fázy zamilovanosti opadnú a potom sa objaví normálna realita aj s problémami, kedy je potrebné budovať zdravý vzťah.

Zamilovanosť verzus reálny život

Sú však ľudia, ktorí sa realite aj s jej problémami vyhýbajú, a preto neustále vyhľadávajú fáze zamilovanosti. Keď v jednom vzťahu fázy očarenie pominie, s partnerom sa rozídu a idú do ďalšej zamilovanosti v inom vzťahu. Títo ľudia taký model vzťahu potrebujú práve pre svoj individuálny vývoj a jedine touto cestou sú schopní pochopiť celú pravdu sami o sebe. V ich horoskope býva veľmi často problém s vplyvom planéty Neptún.

Títo ľudia sú potom presvedčení, že každá skutočnosť ničí sen o láske. Milujú stav zamilovaného snívania viac ako druhého človeka. Neunesú konfrontáciu s nepríjemnými pravdami a realitou. Lenže toto „šťastie zamilovanosti“ nie je skutočným šťastím a našťastie väčšina ľudí časom začne túžiť po nejakej forme stáleho vzťahu. A je to pochopiteľné, pretože len vyrovnaním polarít dochádza k šťastiu a na fyzickej rovine potom k uzdraveniu.

Pomôže terapia aj horoskop

Osobné horoskopy spolu s terapeutickou prácou mi pomáhajú dosahovať výsledky práve preto, že ľudia sa väčšinou na svoj vzťah nepozerajú objektívne. Preto by bolo podľa mňa zavádzajúce riadiť sa len tým, čo mi hovoria v rámci terapie. Napríklad za mnou prišla klientka, ktorá mala za sebou dva nevydarenej vzťahy a radšej už bola sama. Keď sme sa pozreli na jej horoskop, videla som Venušu v opozícii na Saturna. Tento aspekt sa u nej prejavil tak, že bola odmalička obmedzovaná vo svojich prirodzených prejavoch. Napríklad ju ako ľavačku veľmi drasticky preučili na písanie pravou rukou a otec jej stále hovoril, aby sa usmievala, že ju kvôli tomu budú mať ľudia radi a pod.

Dedičstvo z detstva

Táto klientka sa dodnes snaží stále usmievať. Tak veľmi, že to niekedy pôsobí až neprirodzene, ale … Svoju lásku prejavovala príliš náročným spôsobom. Chcela ju mať v nejakej konkrétnej podobe, napríklad vo forme prestíže manžela či jeho vonkajšej autority, ktorá by jej vynahradila vlastný pocit menejcennosti. Svoju hodnotu často tiež odvíjala zo symbolov vonkajšieho sveta. Chcela rozprávala, aký krásny a starožitný byt má, ako bol niekto z jej rodiny zámožný a podobne. V skutočnosti si bola veľmi vážne neistá sama sebou a nevedela, ako s tým naložiť.

Ako spracovať nefunkčné vzorce z detstva

Práca s touto ženou bola trochu náročnejšia. Stále so mnou bojovala a obhajovala svoje postoje. Ženy s nízkym sebavedomím rady zostávajú vo vzťahoch alebo sa držía svojho naučeného správania aj napriek tomu, že sú frustrované. Ich záchrana je prakticky nemožná, dajú radšej prednosť vonkajším formám vyjadrenia sebahodnoty.

Postupne som ju učila snímať jednu masku za druhou, vnímať seba, preberali sme všetky nepríjemné zrkadlenie, hľadali súvislosti medzi už somatizovanými prejavmi a jej vnútorným rozpoložením. Aj keď má pred sebou ešte veľa práce, už teraz je na nepoznanie, a konečne sa aj po dlhých rokoch samoty zoznámila s novým mužom. Informácie z jej horoskopu boli pre terapiu kľúčové.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Kvalitné vzťahy nemusia trvať večne

Svet okolo nás, hlavne naše najbližšie vzťahy, zrkadlí náš aktuálny stav. Ďalej platí, že sme sa sem narodili s nejakým učebným plánom, s ktorým sme konfrontovaní a máme ho čo najlepšie zvládnuť. Pomocou vzťahov sa učíme spoznávať i temné zákutia svojej duše a otvárať zranené miesta hojivým procesom. A práve to všetko sa dá krásne čítať z našich horoskopov, a ak o nich vieme, môžeme sa s nimi naučiť zaobchádzať a okolnosti mierniť. Dokážte sa vo vzťahoch oprostiť od plánov a predstáv. Potom pre vás nebudú dôležité ani otázky, koho budete milovať a ako dlho. Aj keď sme väčšinou presvedčení, že naplnené a úspešné vzťahy sú len tie, ktoré vydržia večne, v skutočnosti ale môže byť vzťah úspešný a ozdravný, aj keď trvá napríklad len krátko. Naplnenými sa stanú vo chvíli, keď už ich nie je potrebné.

zdroj: dama.cz/

Máte vo svojom vzťahu dosť romantiky?

facebook

Sex po rokoch ako na začiatku vzťahu. Toto určite skúste!