Čo keby kilá navyše sa dali zhodiť len dýchaním? Long breath diét to sľubuje

Japonský herec Miki Ryosuke, ktorý diétu „dlhého dychu“ vymyslel, schudol správnym dýchaním 12 kíl behom dvoch mesiacov a jeho telo je krásne vyrysované. Podľa neho stačí cvičiť špeciálne cviky len dve minúty denne. Ako?

Neustály hlad

Odborníci v posledných rokoch vedecky potvrdzujú to, čo ženy túžiace po štíhlej postave vedia už dávno – akákoľvek diéta založená na konzumácii vybraných potravín či prísnej reštrikciu príjmu potravy nie je dlhodobo udržateľná.

Väčšina ľudí nemá vôľu dlhodobo bojovať s chuťou na jedlo, navyše telo, ktoré je donútené k nejakému obmedzovaniu, sa naučí vysielať čím ďalej silnejší signály hladu, ktorým je opäť oveľa ťažšie odolávať. Okrem toho sú jedlá u väčšiny diét buď nudné, pretože akékoľvek zábavné a chutné spôsoby prípravy sú zakázané, alebo príliš zložité a zdĺhavé na prípravu. Ale čo keby vám niekto povedal, že svoje kilá navyše môžete z tela vydýchať?

Práca svalov a dychu

Zdá sa to byť absurdné, ale už v roku 2013 s týmto spôsobom chudnutia prišiel japonský herec Miki Ryosuke. Ten vymyslel špeciálnu kombináciu dýchania a zatínanie svalov, ktorú nazval long breath diét, teda diéta dlhého dychu. Herec tvrdí, že dodržiavaním jednoduchého princípu schudol za sedem týždňov 12 kilogramov a stratil takmer 13 centimetrov okolo pása. Internet je plný videí, na ktorých sám Ryosuke ukazuje, ako správne cvičiť a dýchať. Podľa neho zaberie tréning každý deň iba dve až päť minút. To stojí za skúšku! Poďme na to.

2 cesty

Existujú dva spôsoby precvičovania tejto dýchacie techniky:

1. Jeden spôsob radí zdvihnúť ruky nad hlavu a potom na tri sekundy nasávať vzduch nosom a sedem sekúnd vydychovať ústami.

2. Druhý spôsob je spevniť zadok, úplne ho zaťať, jednu ruku položiť na brucho a druhú na spodnú časť chrbta, aby ste si ustrážili, že stojíte úplne rovno. Potom vdychujte nosom tri sekundy a vydychujte z úst sedem sekúnd.

Oba spôsoby musia byť zopakované šesťkrát za sebou, čo bude trvať približne dve minúty.

Pracuje stred tela

Hoci sa to zdá neuveriteľné, cvičenie môže fungovať, pretože zapája svaly stredu tela, takzvaného jadra, ktoré pracujú v dôsledku hlbokého nádychu a ešte dlhšieho výdychu. Toho môže byť ťažké dosiahnuť, pretože už po troch sekundách nezostane v pľúcach žiadny vzduch a človek má pocit, že sa trochu dusí. Ak sa pokúsite cvičenie vyskúšať, naštudujte si Ryosukeové videá, ktoré vám pomôžu so správnym spôsobom cvičenia.

Kyslík rozpúšťa tuk

Zvýšená hladina kyslíka v krvi má ale okrem chudnutie pre telo ďalšie prínosy – a tie sú skutočne vedecky overené. Zrýchľuje sa metabolizmus a zvyšuje sa sila svalov. Množstvo kyslíka v krvi pomáha metabolizovať tuky uložené v tele.

Väčšina odborníkov i trénerov fitness je skeptická, že samotné dýchanie dokáže znižovať hmotnosť. Hoci princíp je jednoduchý, keď sa vdýchnutý kyslík dostane k tukovej bunke, rozloží ju na oxid uhličitý a vodu. Oxid uhličitý je potom krvou transportovaný do pľúc.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

zdroj: dama.cz

Vláknina a chudnutie: Prečo je tak dôležitá a kde ju nájsť?

facebook

Voda s citrónom. Pomôže vám schudnúť? Áno, ale …