Ste naozaj zamilovaná? Takto spoznáte rozdiel medzi láskou a poblúznením

My ženy máme tendenciu sa zamilovať ľahšie ako muži. Pravdou ale je, že často nerozoznávame, či ide len o chvíľkové poblúznenie, alebo o skutočnú lásku. Ako spoznáte, že vaše city sú skutočné?

Zrazu robíte nové veci

Ľudia, ktorí sa zamilujú, sa často odchýlia od bežných činností a zatúži skúšať nové veci. Najčastejšie samozrejme tie, ktoré ich nové náprotivky milujú. Možno zrazu zistíte, že skúšate nové športy, začala ste počúvať novú hudbu alebo nakupujete potraviny, ktoré ste predtým nejedla. Snažíte sa tak totiž podvedome priblížiť k svojmu partnerovi.

V poslednej dobe ste viac v strese

Vo chvíli, kedy ste zamilovaná, vykazuje telo zvýšenú tvorbu stresového hormónu kortizolu. Takže ak sa cítite nesvoja, napätá alebo jednoducho nervózna, môže to byť normálna reakcia na napäté očakávanie na ďalšie stretnutie s niekým, na kom vám veľmi záleží.

Máte pred očami len jeho

Nezáleží na tom, ako nabitý práve máte program a ako veľmi ste zavalená prácou. Vaša myseľ sa rovnako upína len a len k jednému bodu a tým je okamih, kedy budete zase môcť byť v spoločnosti svojho partnera. Čas, ktorý musíte stráviť bez neho, vám zrazu pripadá nezaujímavý a sivý.

Ste proste šťastná

Aj keď sa trebárs všetko nedarí tak, ako by ste si predstavovala, stačí vám pomyslieť na vášho partnera a je vám všetko jedno. Máte neustále dobrú náladu, nič vás len tak nerozhodí, ste nabitá energiou a šírite pozitívnu náladu všade okolo. Môže za to hormón serotonín, ktorého produkcia sa u zamilovaných zvyšuje.

Je súčasťou vašej budúcnosti

Nech už myslíte na čokoľvek, čo sa týka vašej blízkej, ale hlavne vzdialenejšej budúcnosti, vo vašich myšlienkach je vám váš partner stále po vašom boku. Či už plánujete nasledujúci víkend, letnú dovolenku, Vianoce s rodinou alebo premýšľate o tom, ako chcete, aby váš život vyzeral v starobe, vaša nová láska nikde nesmie chýbať.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

zdroj: dama.cz/

Máte vo svojom vzťahu dosť romantiky?

facebook

Sex po rokoch ako na začiatku vzťahu. Toto určite skúste!