Otužovaním ku kráse: Prečo vašej pleti, vlasom aj postave prospeje ľadový kúpeľ?

Otužovanie sa jednoznačne stalo hitom tohtoročnej zimy. Aj keď si nemôžete vychutnať pohodu v saune v obľúbenom wellness, nevadí. Otužovať sa môžete aj doma v sprche alebo vonku. Okrem zdravotných benefitov pomôžete aj svojej kráse! Ako?

Cesta ku krásnej pleti a pokožke

Počas sprchovania ľadovou vodou okrem iného dochádza ku sťahovanie pórov. Tým sa zabráni ich upchávaniu a trebárs aj následnému vzniku akné či čiernych bodiek. Zároveň tak dochádza k detoxikácii. Pretože studená sprcha prekrví celé vaše telo, účinok chladnej vody je zjavný aj na pokožke celého tela, ktorá je následne pružná, krásna a hladká.

Zdravá hriva

Účinok chladnej vody je znateľný aj na vašich vlasoch, ktoré budú po umývaní v studenej vode zdravé a lesklé. Navyše sa budú menej mastiť, pretože chladná sprcha znižuje činnosť mazových žliaz. Počas sprchovania ľadovou vodou dochádza tiež k zlepšeniu kvality vlasu, ktorý sa chladom uzavrie a nie je tak náchylný k zničeniu.

Zbohom celulitíde

Márne roky bojujete s pomarančovou kožou na svojich stehnách a neviete, ako sa jej zbaviť? Práve otužovanie vám v tom môže pomôcť. Zanesený lymfatický systém spôsobuje, že sa v tele zhromažďujú odpadové látky z buniek, ktoré sú odvádzané späť do cievneho systému. Okrem iného kvôli tomu vzniká napríklad celulitída. Studená sprcha sťahuje organizmus a tým dochádza k zlepšeniu prúdenia v celom lymfatickom systéme.

Krásne prsia

Striedanie teploty vody pri sprchovaní má na telo mnoho pozitívnych účinkov, o tom ste už iste počuli. Je trochu ťažšie si na ľadovú sprchu zvyknúť, ale výsledok iste oceníte. Jedným z benefitov je už spomínaná pružná a pevná pokožka, ktorú zaznamenáte hlavne u svojich pŕs. Pri pravidelnom sprchovaní ľadovou vodou budú vaše prsia pevnejšie a pozitívny účinok objavíte aj v prípade strií. Masáže a chladná voda pomôžu, aby boli strie menej viditeľné.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Štíhla postava

Samozrejme, len samotné otužovanie vám nepomôže schudnúť a docieliť dokonalú  postavu. Je ale overené, že studený kúpeľ alebo sprcha dokážu odbúravať nežiaduce tuky. Vedú tiež k zrýchleniu metabolizmu a rozprúdeniu krvi, čím naštartujú prirodzené spaľovanie tukových zásob. Ak sa teda snažíte chudnúť, je na čase do svojej rutiny zaradiť aj otužovanie.

zdroj. dama.cz

5 dôvodov, prečo sa chlapom páčia blondínky

facebook

10 najlepších spôsobov očisty organizmu