Podvádzajte svojho partnera, ale najlepšie so svojím partnerom, radí advokát

farmasi

Ľudská myseľ je úžasná v tom, že nájde niečo nové aj na veciach ktoré robíme roky. Chce to len trochu fantázie

Takéto veci sa v slušnej spoločnosti nehovoria, ale ja to predsa skúsim. Podvádzanie partnera môže byť veľmi vzrušujúca vec, píše rozvodový právnik James J. Sexton pre odborný server Psychology Today. Vďaka svojmu povolaniu som sa bavil so stovkami, možno tisíckami tých, ktoré nevera ovplyvnila. Hovoril som s neverníkmi, hovoril som s tými, ktorí boli podvedení. Hovoril som s milenkami a milencami – „paralelnými partnermi“, ako sa tomu hovorí na súde.

Zlatý vek podvodov

Podvádzanie som videl vo všetkých jeho mysliteľných podobách a prišiel som na to, že existuje pár jednoduchých a nespochybniteľných právd, ktoré sa ho týkajú. Po prvé, v digitálnom veku nie je nič jednoduchšie ako niekoho podviesť. Aby som bol úprimný, neviem si predstaviť, ako únavné to muselo byť predtým, než vznikli chytré telefóny. Vypočujte si treba text Stevieho Wondera „Part Time Lover“ (Milenec na polovičný úväzok). Nevera je tam popisovaná ako veľmi náročná práca. „Zavolaj, nechaj raz prezvoniť, zaves, aby som vedel, že si doma.“ To myslíte vážne? To má dnes niekto toľko času?

Druhá nespochybniteľná pravda ohľadom podvádzania: proste existuje a je neuveriteľne obľúbené. A to už veľmi dlho. Len tie najväčšie ľudské prehrešky to dotiahli až do Desatora a je pozoruhodné, že nie jeden, ale hneď dva príkazy Desatora sa vzťahujú k podvádzaniu a nevere. Nielenže nám sám Boh povedal, že nesmieme smilniť, ale cítil potrebu zdôrazniť svoje postoje v tejto otázke tým, že to v ďalšom prikázanie ešte upresnil: nepožiadaš manželku blížneho svojho. A všimnite si, že v Desatore je táto požiadavka kladená vyššie než materiálne otázky, pretože hneď ďalší (a posledný) riadok znie: ani si nezaželáš statku jeho. To je ako pravidlá Fight Clubu – prvé a druhé pravidlo hovoria to isté len preto, aby sa zdôraznila dôležitosť danej informácie.

Retriever  od McDonalds

Takže prečo vlastne ľudia podvádzajú? Na túto tému toho bolo napísané už veľa, takže to nebudem rozpitvávať. Poviem len evidentné pravdu: účesy a hudobné žánre sa každých desať rokov menia, ale nevera je populárne už stovky rokov. Je to niečo ako hranolky od McDonalds alebo zlatí retrievery.

Môžeme sami seba vmanipulovať do situácie, kedy rovnakú činnosť vnímame inak tým, že zmeníme uhol pohľadu.

Pokúšali sme sa tú chuť niekomu zahýbať ignorovať alebo „liečiť“ veľmi dlho. Nefunguje to. Rozvodovosť je neuveriteľne vysoká a nevera je s veľkým náskokom na prvom mieste. Je čas postaviť sa k celej situácii inak. A nie som si istý, že „otvorené vzťahy“ sú tou správnou cestou. Z môjho pohľadu je väčšina ľudí neschopná udržať romantický vzťah iba s jedným partnerom. Takže hovorím: zmierme sa s tým, že neveru jednoducho obdivujeme. A hovorím tiež: poďme s tým niečo urobiť. Postavme sa k tomu čelom.

Zmena uhla (pohľadu)

Všetci to poznáme. Snažíme sa oblafnúť mozog, že robíme niečo „nové“ alebo „zakázaného“, a pritom v skutočnosti sedíme na tej rovnakej starej stoličke. Mali ste so svojou manželkou alebo dlhodobou partnerkou lepší sex len preto, že to bolo v inej izbe ako zvyčajne? Stalo sa vám niekedy, že ste museli sex dokončiť rýchlo, pretože ste mali jednoducho naponáhlo? Hovorí sa tomu „vynútená rýchlovka“, napríklad keď sa dieťa budí zo spánku, rodina má prísť na večeru alebo sa ponáhľate do reštaurácie, kde vám zrušia rezerváciu, keď neprídete včas.

Všimli ste si toho, že taký sex je ďaleko viac vzrušujúci, než vaša obvyklá sexuálna rutina? To je tá krása ľudskej mysle. Môžeme sami seba vmanipulovať do situácie, kedy rovnakú činnosť vnímame inak tým, že zmeníme uhol pohľadu.

Aférka, „nový“ sexuálny vzťah – to je niečo vzrušujúce, nové a príťažlivého. A ďaleko viac nás to láka presne vo chvíli, keď v spálni zažívame to isté už dlho. Takže sa v spálni zamerajte na nové veci. Uvedomte si, že to, čím je vlastne nevera tak príťažlivá, je veľmi prirodzené, normálne a ľudské. Všetci túžime po niečom novom a vzrušujúcim.

Budete prekvapení tým, aké jednoduché je uvariť iné a veľmi chutné jedlo z rovnakých surovín.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ak teda chcete úžasný sexuálny zážitok, nemusíte svojho manžela či manželku zrovna podvádzať. Pocit nevyskúšaného môžete zažiť aj bez niekoho cudzieho – napríklad bez učiteľky vášho osemročného dieťaťa. Takže než vymeníte pár týždňov alebo mesiacov dobrého sexu za polovicu všetkého, čo máte (toto berte doslova a do písmena), prečo to proste neskúsiť inak? Podvádzajte vlastného partnera s vlastným partnerom. Budete prekvapení tým, aké jednoduché je uvariť iné a veľmi chutné jedlo z rovnakých surovín.

Ako užívať sociálne médiá a nezošalieť?

facebook

Plank, koľko sekúnd je tak akurát?