Plank, koľko sekúnd je tak akurát?

doska

Možno ste už počuli o „doske“ – je to jednoduché cvičenie, ktoré sa často používa na posilnenie základných svalov a formovanie brucha, a ide o to, aby ste zostali v pozícii „doska“ tak dlho, ako je to len možné. Alebo je lepšie nič nepreháňať a určiť si presný čas?

Ale čo keby sme si povedali, že tým, že si odcvičíte plank, môžete zacieliť svoju pozornosť na ešte viac oblastí svojho tela, ktoré by ste chceli zvýrazniť, bez toho, aby ste sa museli učiť veľa zložitých cvičebných techník alebo platiť členské v posilňovni?

Jedna z najlepších vecí na doske je, že je to úplne zadarmo – z pohodlia vašej obývačky!

Ak chcete zoceliť svoje bruško,  ako aj  zlepšiť pevnosť a stabilitu ramien, 30-dňová výzva na plank  je pre vás. Každý deň to trvá len niekoľko sekúnd!

Na cvičenie „dosky“ doma nie sú potrebné žiadne osobné trenažéry ani vybavenie! Jednoducho len treba skúsiť a vydržať, aspoň 30 dní.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Vo fitku môžeme vidieť ľudí, ktorí s pevnou vôľou vydržia v pozícii doska  aj niekoľko minút. Otázka znie, či je to vôbec rozumné.  Ako vždy, nič nie je čierno-biele a aj tu sú na to dva rozdielne pohľady. Špecialista na chrbticu tvrdí, že plank by mal v podstate trvať len 15 sekúnd. Neexistuje dôvod, prečo by ste mali v tejto pozícii zotrvať dlhšie ako minútu – ak teda nerátame zbierku vlastných rekordov, prípadne prekonávanie druhých alebo seba samých.

Čo sa stane keď budete plankovať pravidelne?

  • Paže nadobudnú pekný, štíhly tvar
  • Chrbát vám spevnie a k lepšíemu sa zmení aj držanie tela.
  • Stehná a zadok sa pri tomto cviku vytvarujú
  • Budete mať pekné a pevné brucho

Psia láska: Ako spoznáte, že vás pes miluje

facebook

Skoré ranné vstávanie je balzamom pre zdravie