Chcete vedieť, aký je? Nechajte ho objednať si kávu! Prezradí to o ňom veľa!

Psychológovia posudzujú ľudskú povahu z najrôznejších aspektov a dokonca aj výber obľúbenej kávy svedčí o tom, akú máme v skutočnosti povahu! Verili by ste tomu? Súhlasí to, alebo to o nás vôbec nič nevypovedá? Ak tomu predsa len trochu veríte, potom sa pozrite pri výbere partnera aj na to, akú kávu má rád.

Typológiu človeka podľa druhu kávy „objavili“ psychológovia Judi James a James Moor a ako obaja hovoria, dokonca aj to, ako kávu pijeme, súvisí s osobnostnými rysmi a môže to okoliu poskytnúť výborný kľúč ku skúmaniu. Takže čo o vašom potenciálnom partnerovi vypovedá obľúbená káva? Toto všetko z nej môžete vyčítať.

Čierna káva bez ničoho

Ľudia, ktorí pijú čiernu kávu bez ničoho, sú buď príliš nervózni na to, aby vymysleli niečo kreatívnejšie, alebo sú agresívni a radi druhých riadi. Už po pár minútach po zoznámení pravdepodobne spoznáte, do ktorej kategórie spadá. Ľudia, ktorí majú radi kávu „bez ozdôb“, sú odvážni a vedia, čo chcú. Idú za svojím cieľom a nikdy nezahmlievajú, vždy idú k jadru veci. Ak sa mu páčite, povie vám to a nebude na nič dlho čakať (ani na sex). Pozor však na prípadné cholerické výbuchy, ktoré hrozia. Vzťah s ním bude určite intenzívny.

Čierna káva s cukrom, mliekom alebo jednoducho niečím navyše

Kávu s mliekom alebo cukrom majú podľa tohto testu radi ľudia, ktorí vás môžu prekvapiť. Muž, ktorý si dáva tento druh kávy, pôsobí veľmi usporiadane a organizovane, ale niekedy zabúda na pravidlá. Pozor, môže mať tendenciu robiť si, čo chce. Keď ho ale spoznáte bližšie, zistíte, že to tak hrozné nie je a že je to taká kombinácia logickej a bohémskej duše.

Espresso, dvojité espresso

Objednal si espresso? Možno vám tým chce naznačiť, že vie, čo to je a že bol v Taliansku. Pokiaľ si objedná „Expresso“, zabudnite na neho, je to chlap, ktorý o káve nič nevie. Muži, ktorí pijú espresso, sú často náladoví a tvrdo drú. Veľmi často medzi nimi nájdete vedúcich pracovníkov, dokážu skvele viesť a zvládať rýchle úlohy. Opatrne, vo vzťahu môžu mať podobné tendencie. V sexe bývajú skúsení a suverénni, ale s vernosťou to tak horúce nebude. Na druhú stranu – ak túžite po výraznej osobnosti, medzi pijanov espressa ju nájdete.

Káva bez kofeínu, prípadne so sójovým mliekom

Existuje šanca, že konzument tohto druhu kávy vás bude presviedčať o čomkoľvek, čo zmení váš život k lepšiemu (a zdravšiemu). S ním to bude beh do kopcov, ale ak vám to vyhovuje, prečo nie. Títo ľudia ale bývajú elitárski, nároční a veľmi často túžia po niečom, čo mať nemôžu. Dosť často skrývajú svoje pravé ja. Pozor na nich, možno si niekedy tajne lejú do kávy namiesto sójového mlieka smotanu.

Caffe latté

Väčšia káva s napeneným mliekom patrí tým, ktorí sú skôr váhavé povahy. Držia sa späť a veľmi dôkladne si všetko premyslia. Keď sa majú rozhodnúť, myslia na všetky možnosti, dokonca aj pri výbere latté. Nikam sa neponáhľajú, aj preto volia tento druh kávy, na ktorý potrebujú viac času. Sú zvyknutí, že na nich druhí čakajú a im to nevadí. Sú to pôžitkári, ktorí dajú na pocity. Pomaly a s rozvahou  a to aj vo vzťahu. Takže ak netúžite po bláznivej jazde, voľte tohto muža.

Cappuccino

Perfektná káva pre tých, ktorí ešte len s poznávaním kávy začínajú. Je jemná, ani malá, ani veľká, jednoducho tak akurát. Často je poprášená čokoládou a je známkou človeka s vycibreným vkusom a štýlom. Tento muž určite nemáva hlúpe vtipy o blondínkach ani nezačne nadávať čašníkovi, vždy je na úrovni. Títo ľudia sú kreatívni a zároveň nie príliš bohémski. Sú citliví a ostatní ich zvyčajne majú radi. Avšak môžu byť trošku posadnutí a strážiť si všetko okolo seba.

Ľadové frappuccino

Ide vlastne o takú alternatívu horúcej kávy, len vychladenú. Podľa psychológov sú milovníci frappé trošku povrchní a chcú vyzerať ako celebrita. Styling, outfit. Ak to tak je a vám práve toto veľmi nesedí, utečte od neho. Avšak, ak sa do vás zamiluje, môže sa zmeniť.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Viedenská káva

To ešte niekto pije? No asi áno  a prečo nie, vlastne? Káva s množstvom šľahačky svedčí o tom, že tento muž je originálny a vie, kde je Viedeň. Pozná toho veľa a zaujíma sa určite o umenie a históriu. Bude veľmi kreatívny a nebude sa hanbiť za to, že si dopraje pred obedom šľahačku. S ním sa nudiť nebudete, ale pozor, aby to s tou kreativitou moc nepreháňal. Zvlášť ak nemáte v láske prílišný záujem okolia.

zdroj: blesk.cz

Káva alebo čaj: čo je zdravšie?

facebook

Káva a jej vplyv na zdravie