Osem malých pozorností, ktoré upevnia váš vzťah

Nie je ničím neobvyklým, že sa ľudia v páre občas zľahka odcudzia a cítia sa nesynchronizovane. Dôvodom môže byť pracovné preťaženie, intenzívna starostlivosť o deti alebo uviaznutie v rutine. Ak je to aj váš prípad, nečakajte až sa veci samy dajú do pohybu a reštartujte svoj vzťah pomocou nasledujúcich tipov.

Chcete svojmu vzťahu opäť dodať iskru? Potom dokážte svojmu partnerovi, že ho milujete a záleží vám na ňom. Ako na to v praxi?

1. Vstaňte skôr a užite si spoločnú kávu alebo raňajky

Ak pracujete obaja z domova, môžete mať pocit, že to prvé, čo po prebudení potrebujete urobiť, je skontrolovať pracovné e-maily a začať riešiť prvé úlohy. To je ale zle. Ak sú vaše rána hektické, naučte sa vstávať skôr a vychutnajte si spoločne kávu alebo raňajky. Nemusí sa pritom jednať o zložité gastronomické kreácie. Dôležitejšie než to, čo raňajkujete, je spoločne strávený čas.

2. Vytvorte si svoj rituál

Môže sa jednať o spomínanú spoločne vypitú kávu alebo napríklad čítanie pred spaním. Nenechajte, aby vás pracovné dni ochudobnili o spoločne strávený čas a nájdite si spoločnú aktivitu, pri ktorej sa jeden na druhého naladíte. Čo skúsiť pravidelnú prechádzku, hranie kariet alebo napríklad spoločné sledovanie seriálu?

3. Bozk, nech sa deje čokoľvek

V akejkoľvek fáze vzťahu je dôležité udržiavať intímne  dotyky. Naučte sa dávať svojmu partnerovi pusu, kedykoľvek sa s ním lúčite, alebo si pred každým zaspávaním poprajte dobrú noc a pohlaďte sa po ruke. Tieto drobné zásady upevňujú vzťah a dávajú partnerovi najavo, nech sa deje vo vašom živote čokoľvek, ste tu jeden pre druhého.

4. Romantické lístočky

Ste vy alebo váš partner romantická duša? Potom skúste svojej drahej polovičke pripraviť prekvapenie v podobe ručne písaného odkazu, ktorý môžete pribaliť k desiatovému boxu, dať ho do pracovnej tašky alebo ho len voľne nechať položený na linke. Uvidíte, že prosté „Milujem ťa“ alebo „Teším sa na teba“ urobí divy, a navyše je to romantickejšie gesto než napísanie klasické SMS správy.

5. Odtrhnite sa od detí

Ak už máte deti, veľmi pravdepodobne u vás zaujímajú prvé miesto a všetko sa točí okolo nich. To je síce pochopiteľné, avšak je dôležité nezanedbávať ani svoj vlastný vzťah. Využite preto čas a až deti uspíte, venujte sa jeden druhému. Nehanbite sa ani požiadať o pomoc svojich rodičov alebo napríklad profesionálne služby pestúnky. Jedine keď budete spoločne dobre fungovať, pôjdete harmonickým príkladom pre svoje deti.

6. Oslavujte maličkosti

Či už sa jedná o výročie, sviatok alebo napríklad dobre vykonanú prácu, nezabudnite to osláviť. Nielen, že sa potom budete mať z čoho tešiť, ale utužíte tak aj vzájomný vzťah.

7. Zaujímajte sa navzájom o svoje koníčky

Komunikácia je pre vzťah kľúčová, a ak nefunguje, je to cesta do pekiel. Ak cítite, že váš vzťah stagnuje, skúste sa viac zaujímať jeden o druhého. Hoci vám môžu partnerove záujmy pripadať nepochopiteľné, je dôležité prejaviť snahu a spoznať jeho koníčky do hĺbky. Len tak sa o ňom dozviete zase o niečo viac.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
8. Pravidlo sobotňajších večerí alebo nedeľných obedov

Na spoločnej večere či obede často nie je čas a ľudia, aby ušetrili každú minútu, radšej vo všedné dni jedia pri počítačoch alebo za pochodu. Aj preto je dôležité si nájsť čas na pravidelné spoločné večere či obedy aspoň cez víkend.

Dohodnite sa na spoločnom varení alebo si bez hanby objednajte jedlo zo svojej obľúbenej reštaurácie a voľné chvíle využite na relaxáciu. Uvidíte, že vám to obom prospeje.

zdroj: novinky.cz/

10 dôvodov, prečo je pre mužov ťažké udržať si osobnostne silnú ženu

facebook

Čo jesť a piť, aby sme boli šťastnejší