Často nevypovedané vlastnosti, ktoré muži u žien veľmi ocenia

Snáď každý človek má potrebu s niekým zdieľať svoj život, deliť sa o svoje úspechy, riešiť vlastné prehry. A každý má svoje priority, aké by mal náprotivok spĺňať. Niektoré sa omieľajú stále dokola, iné sú počuť málokedy. Čo by podľa mužov mala spĺňať ideálna partnerka? Máloktorý vám to povie nahlas.

Takmer každý vzťah začína s nadmierou vášne. Jeden druhého skúmame mentálne, fyzicky i emocionálne. Prežívame chvíle úplnej eufórie a potešenia. V určitej fáze sa to ale trochu zmení a začnú sa objavovať skutočnosti, ktoré začnú formovať budúci vzťah.

Ako totiž vzťah postupuje, začínajú muži aj ženy u toho druhého dôslednejšie hľadať vlastnosti, aké by mal mať náprotivok, s ktorým chcú vybudovať vzťah založený na skutočnej láske. Zatiaľ čo mnohé črty muži aj ženy s radosťou oznamujú, sú aj také, s ktorými sa nie každý zverí. Aj keď ich obzvlášť páni málokedy povedia nahlas, napriek tomu práve po nich u svojej partnerky veľmi túžia.

Partnerka s vlastnou identitou

Jedna z vecí, ktorá sa deje v mnohých vzťahoch, je snaha potešiť toho druhého. Čo nie je nič zlého, aspoň do chvíle, kedy sa vzdáte sami seba a vlastných potrieb v prospech druhého. Aj preto muži tajne túžia po partnerke, ktorá ich bude milovať, ale nikdy nezmení „samu seba“.

Partnerka s vlastnou motiváciou

Problémy vo vzťahu často vznikajú vtedy, ak jeden z partnerov stráca motiváciu pre niečo, čo chcel dokázať. Spočiatku to môže byť aj pre druhého partnera aj lichotivé, že sa na neho neustále druhý spolieha. Lenže byť neustále oporou a hnacím motorom niekoho iného môže byť po čase dosť frustrujúce. A nakoniec to môže vzťah aj úplne zničiť, uvádza na svojich stránkach vzťahová terapeutka Lisa Rabinowitzová.

Pokiaľ bude v niečom žiadať podporu partnera, ale v základe bude sama svojou vlastnou motiváciou pre vlastný život, bude to veľké pozitívum, ktoré do vzťahu môže žena dať.

Partnerka, ktorá zdieľa mužove ciele a sny

V počiatku vzťahu rada ľudí v opojení vášne rada súhlasí s cieľmi svojho náprotivku. Alebo to aspoň tvrdí. Po precitnutí z prvotnej fázy zaľúbenia sa ale môže stať, že jeden z páru naraz túži po niečom trochu inom. To ale môže druhého zraniť.

Každý muž od začiatku vzťahu túži po partnerke, ktorá bude vo svojich želaniach a snoch úprimná. A rovnako tak bude podporovať a tolerovať priania a sny svojho partnera. A nikdy nezaspí na vysnívanom obláčiku, ale bude stále chcieť niečo nové, lepšie, krajšie.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Partnerka, ktorá je ochotná na vzťahu pracovať rovnako tvrdo ako on

Udržať dlhodobý vzťah v chode je ťažká práca. Vyžaduje to čas, energiu a ochotu sa na ňom neustále podieľať, a to od oboch strán. Muži preto chcú partnerku, ktorá bude ochotná podieľať sa na tom rovnakým dielom a snahou ako oni.

Niekoho, kto ich podrží, keď nebudú mať náladu a budú chcieť pre neho to najlepšie. Pochopí, čo prežívajú a čo chcú.

zdroj: novinky.cz/

Nevera verzus vek: Dôvody záletov sa radikálne menia

facebook

Zdieľanie fotografií detí na Facebooku a Instagrame? Je to bezpečné a na čo si dať pozor?