Podľa čoho si dnešní muži vyberajú ženy

Ak by ste pred desiatimi rokmi položili mužom otázku ohľadom ich obľúbeného vizuálneho typu ženy, najčastejšie by vám odpovedali, že prednosť dávajú ženám buď s dlhými nohami, alebo napríklad bujným poprsím. Dnes je ale všetko inak. Doba sa mení a s ňou aj preferencie. Aké ženy si muži vyberajú teraz?

Odborníčka na vzťahy a sex Tracey Coxová sa rozhodla vykonať malý výskum na tému, aký typ žien priťahuje dnešného muža. Otázku vyvesila na sociálne siete a odpovede na seba nenechali dlho čakať.

„Prvá vec, ktorú na žene evidujem, sú jej oči,“ napísal jeden muž pre Daily Mail. Ďalší odpovedal, že nehrá rolu ani výška alebo veľkosť pŕs, ale kľúčová je osobnosť. Iný sa zase zdôveril, že najviac sexy mu pripadajú ženy, ktoré sú sebavedomé, inteligentné a vtipné.

Znie vám to príliš idealisticky? Rovnaké výsledky preukázala aj štúdie časopisu National Geographic, podľa ktorej sa obraz ženskej dokonalosti za posledných desať rokov drasticky zmenil a postupne sa vzďaľujeme od nereálnych ideálov tela.

Široké boky a lesklé vlasy

Aj napriek tomu, že predstava o ženskom ideálu sa počas niekoľkých desiatok rokov výrazne menila, stále existujú črty, ktoré budú vždy z evolučného hľadiska vzbudzovať pozitívnu pozornosť. Mladosť, široké boky, lesklé vlasy a čistá, žiariaca pleť aj pár kíl navyše. To všetko evokuje v mužoch zdravie a predpoklady, že žena bude schopná odnosiť a porodiť dieťa.

Ideál neexistuje

Ako teda vyzerá žena týchto čias? Na túto otázku nemožno s presnosťou odpovedať. Oproti minulým dekádam sa totiž pozornosť upiera skôr k charakteru než k presným mieram. Ani modelky už nie sú brané za vzor krásy. Ostatne aj výskumy potvrdzujú, že muži dávajú prednosť bežným ženám pred super modelkami.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Dnešná doba sa skrátka nesie v znamení rozmanitosti, a preto nie je možné s istotou povedať, či páni dávajú prednosť krivkám Kylie Jennerové, alebo štíhlym nohám anjelikov z Victoria Secret. Osobnosť je tak jediným meradlom, na ktoré sa môžeme spoľahnúť.

zdroj: novinky.cz/

Aj páni majú erotogénne body.

facebook

Nevera verzus vek: Dôvody záletov sa radikálne menia

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.