Prečo muži zostávajú vo vzťahu, ktorý ich nebaví?

Páni sú zvláštne tvory. Aj keď ich vzťah nebaví alebo už v ňom nechcú zostávať, rovnako ho nedokážu ukončiť, zostávajú v ňom za každú cenu a držia sa ho ako kliešť. Čo ich k tomu vedie? Lenivosť, strach a pohodlnosť!

Zo štatistík vyplýva, že 53% našincov žije v partnerstve, ktoré sa len ťažko dá považovať za fungujúce. Sú to väčšinou ženy, ktorým jedného dňa dôjde trpezlivosť a povedia „dosť“. Muži si totiž do poslednej minúty odmietajú priznať pravdu a tvári sa, že sa nič nedeje. Prečo nechcú odísť z bojovej zóny a mať pokoj? Tieto 4 dôvody im v tom bránia …

1. SAMOTA NIE JE PRE VŠETKÝCH

Aj keď sa strach z toho, že človek „zostane na ocot“, vždy prisudzoval skôr ustaraným ženám, aj tí najväčší chlapíci majú zo single života poriadny vietor. Len sa tým nechvália na počkanie, aby náhodou nevyzerali ako exoti!

„Z nášho výskumu vyplýva, že muži a ženy majú prekvapivo rovnaký strach týkajúci sa života bez partnera. Osamelosť je bolestný zážitok pre obe pohlavia. Obavy o budúcnosť sa skrátka nevyhýbajú nikomu, aj keď to odporuje všetkým doterajším predstavám, „tvrdí na základe svojej štúdie americký psychológ Geoff MacDonald.

2. ACH, TA LENIVOSŤ

Nehovoríme, že muži občas doma nepriložia ruku k dielu. Vo všeobecnosti má však plynulý chod domácnosti na svojich pleciach žena. A v tom je tá ťažkosť! Vidina prázdnej chladničky, prepchaného koša so špinavou bielizňou a čítanie manuálu práčky nie je pre pánov veľmi lákavá. O neporiadku nehovoriac. Nuž, lepšie byť nešťastný a v čistote, než sám a v neporiadku. Takže áno, perfektný servis je dôvod, prečo muži zostávajú vo vzťahu, ktorý tak úplne nefunguje.

3. VÝČITKY S HÁDKAMI? NIČ PRE MUŽOV!

Výmeny názorov? V tých nikto nemá záľubu. Občas sa to dá vydržať, ale definitívnu bodka za vzťahom v podobe výčitiek, nadávok a vyťahovanie kostlivcov zo skrine? Zlý sen pre všetkých mužov. Páni v hádkach totiž nevedia chodiť a preto sa im vyhýbajú!

Odborníci z Kanady zistili zaujímavú vec. Muži nemajú na dohady slovnú kapacitu. Podľa nich povie normálny chlapík za 24 hodín priemerne sedem tisíc slov. Jeho polovička za rovnakú dobu vychrlí dvadsať tisíc slov – čo je trikrát viac! Navyše dáma nešetrí rečníckymi otázkami, ktoré sú vo svete mužov niečím úplne nepochopiteľným. Takže ako by sa pustili do hádky, obviňovania a výčitiek, ktoré prichádza s rozchodom, radšej vo vzťahu zostanú. Teda pokiaľ sa s tebou nerozídu SMSkou.

4. STRACH Z NOVEJ ZNÁMOSTI

Je jasné, že ak je dotyčný dlho zadaný, trošku vypadne zo cviku čo sa týka randenia a lovu. No tiež aby nie, časy sa menia a s nimi aj nepísané pravidlá zoznamovania. Keď potom dôjde na prvý sex s novou známosťou, je to psychicky náročná záležitosť. A nie každý si to užije, ako by si želal.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Z výskumu vyplýva, že 32% milovníkov je po prvom erotickom zážitku s „náhradníčkou“ sklamaných na celej čiare. Z toho ich 23% v dobrom spomína na milovanie so svojou bývalkou! No áno, zmena nie je vždy k lepšiemu, zlatá stereotypná istota!

zdroj: femina.cz/

9 znamení, že už s vami partner nechce byť

facebook

Zvodný dekolt zaistí jedine pravidelná starostlivosť