Sex rozhoduje o tom, či ste v práci spokojní

Raz, dvakrát, trikrát. Je jedno, koľkokrát týždenne máte sex, hlavné je, keď si na neho vyhradíte čas a milostné hrátky dlhodobo neodsúvate do úzadia. Má to totiž vplyv nielen na úroveň vašej osobnej pohody, ale aj na produktivitu práce!

Sex vedcov neprestáva zaujímať. Skúmajú sexuálne návyky, túžby a intímne preferencie, odhaľujú, ako často a dlho sa páry milujú a čo to robí s ich fyzickým i psychickým zdravím. Už v minulosti sa zistilo, že pravidelný pohlavný styk posilňuje imunitu a zmierňuje stres, pretože tak v tele klesá hladina kortizolu. A teraz výskumníci zašli ešte ďalej. Môžete sa premilovať až k zisteniu, že vás napĺňa a baví práca?

Dobrý sex robí dobrých pracovníkov

Bádatelia Oregonskej štátnej univerzity v odbornom časopise Journal of Management odhalili, že sex má priamy vplyv na spokojnosť v práci a že zdravý sexuálny život súvisí s pracovnou výkonnosťou i pocitom, aký zo „šichty“ ľudia majú. Výskumníci na to prišli vďaka sledovaniu 159 vydatých žien a ženatých mužov. Tí po určitú dobu zaznamenávali frekvenciu svojich milostných stretnutí a viedli si denník, ako sa doma aj v práci cíti.

Ukázalo sa, že tí, ktorí sa večer oddávajú (pokiaľ možno uspokojivým) kratochvíľam, majú nasledujúci deň lepšiu náladu, čo im umožňuje vynaložiť viac úsilia do projektov všetkého druhu. Podľa všetkého je u nich zlepšená aj výkonnosť, napriek tomu, že sa treba menej vyspí (keď maznanie natiahnu do neskorých večerných hodín). Pozitívny účinok sexu u mužov i žien pretrváva 24 hodín a poskytuje sociálne, emočné a fyziologické výhody.

Hormonálna podpora aktivity a kreativity

Pohlavný styk spúšťa uvoľňovanie dopamínu, ktorý reguluje krehkú rovnováhu systému odmeny a slasti v mozgu a zároveň navodzuje stav radosti, blaženosti a šťastia. Pri milostnej rozkoši sa takisto dvíha hladina oxytocínu, ktorý je zase zodpovedný za sociálne väzby a regeneráciu svalového tkaniva. Že sa oxytocín začína uvoľňovať, spoznáte vďaka zružovaniu v tvári a zružoveniu pokožky celého tela.

Obe menované látky patria medzi prirodzených spúšťačov dobrej nálady, ktoré inšpirujú a podnecujú ku kreativite aj aktivite. Smutné je, že moderný životný štýl moc priestoru pre sex nenecháva. Ľudia pracujú dlhé hodiny, berú si nadčasy, a keď už sa dostanú do postele, sú vyčerpaní. Ak to máte tiež tak, milovanie si pravidelne plánujte aspoň na nedeľu, aby sa z neho v pondelok ráno dalo ťažiť.

Plánovaný sex sa vypláca a to aj finančne

Pustite si romantický film, doprajte si raňajky do postele, skočte s partnerom do sprchy, tiež využite nechty ako skvelú erotickú pomôcku a nebojte sa to poriadne rozbehnúť. Sex je zásadná súčasť ľudského života a evidentne vedie k zlepšeniu v mnohých jeho oblastiach. Ak je maximálne uspokojivý, môže vám pomôcť odpichnúť sa od dna a rozlúštiť kadejakú pracovné hádanku – a dokonca aj splatiť dlhy.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Americká antropologička Helen Fisher, ktorá skúmala vzťah medzi pohlavnou aktivitou a zárobkami, odhalila, že jedinci, ktorí majú sex dvakrát až trikrát týždenne, zarábajú v priemere o 4,5% viac ako sexuálne menej hladní pracovníci! Ale peniaze stranou. V každom prípade urobíte dobre, keď budete o svojich intímnych túžbach a potrebách otvorene hovoriť a milovanie si užijete. Platí totiž, že spokojné telo rovná sa spokojná duše a zároveň i pracovník.

zdroj: prozeny.cz

Toho si nechajte: Takto spoznáte, že máte s partnerom spoločnú budúcnosť

facebook

Otužovaním ku kráse: Prečo vašej pleti, vlasom aj postave prospeje ľadový kúpeľ?