Hygiena po sexe. Skutočne sa umývate správne?

Pri milovaní sa pravdepodobne nevyhnete vlhkým bozkom, potu a iným telesným tekutinám. Chvála bohu! K rozkoši to patrí. Len sa potom nezabudnite správnym spôsobom osprchovať, nech je vaše lono zdravé a šťavnaté. Nerobíte náhodou tieto chyby?

Nie každý je schopný ísť do práce ulepený od spermii alebo vaginálnych štiav. Medzi najčastejšie aktivity „post coitum“, teda po sexe, patrí podľa istej štúdie hľadanie niečoho dobrého v chladničke, potom tiež maznanie s partnerom (dohra), spánok a sprchovanie. Očistenie tela a zvlášť pohlavných orgánov je skrátka žiaduce a osviežujúce. Lenže niekedy vám môže dokonca aj ublížiť! Skutočne sa po sexe umývate správne?

Toaleta a hygiena. V správnom poradí!

Po prvé, až v posteli skončíte, vykonajte malú potrebu. Časové rozmedzie nie je odborníkmi dané, však odhaduje sa, že 30 minút po akte je tak akurát. Sterilný prúd moču odplaví baktérie, ktoré sa do močovej trubice pri sexe ľahko dostanú.

Po druhé, berte na vedomie, že vagína je schopná sa očistiť sama, aj keď súvo vnútri spermie. Preto absolútne nie je dôvod narušovať pošvovú mikroflóru parfumovanými mydlami a inými dráždivými produktami. Na vulvy stačí čistá voda alebo intímne mydlo. Čo sa týka vonkajšieho okolia vagíny, tam sa zbavíte slín, potu a sekrétov tým, že prstami zájdete medzi pysky ohanbia a „vymetiete“ všetky záhyby.

Skrytá hrozba vo vašej kúpeľni

Umývanie sa vykonáva zásadne od vagíny ku konečníku, inak hrozí riziko zanesenia rektálnych baktérií do pošvy. Celé lono potom jemne utrite čerstvo vypraným uterákom, ktorý je určený len pre pohlavné orgány. Je to tak istejšie. Prečo?

Výskum z Univerzity v Arizone udáva, že 90 percent uterákov používaných v domácnosti obsahuje koliformné baktérie čiže baktérie pochádzajúce zo zažívacieho traktu. Zhruba po dvoch dňoch, kedy si sušíte telo jedným uterákom, prenesiete na svoju pokožku toľko baktérií E. coli, že sa to vyrovná ponorenie celej hlavy do toaletnej misy. A to fakt nechcete.

No dobre, vagína je teda v bezpečí, ale ako to chodí, keď sa počas maznanie dostalo pozornosti aj zadočku?

Análne hrátky a zápal močových ciest

Pri sexe majú problematické baktérie, ktoré sa nachádzajú v okolí močovej trubice a konečníka, väčšiu šancu preniknúť do močového ústrojenstva. Preto sa aj po „Zadočkovom milovaní“ nezabudnite osprchovať, aby nepozvaní návštevníci nemali čas močové cesty kolonizovať. Genitálnu oblasť jednoducho opláchnite, zbavíte sa tak aj zvyškov lubrikačného gélu.

Chodíte sa sprchovať s partnerom? Niektorí milenci si týmto rituálom spestrujú dohru. Uchopte partnerov penis, stiahnite predkožku a vymyte všetky zákutia. Je bežné, že spermie pod kožou zaschnú, preto je treba to skontrolovať. Podobne sa postarajte aj o sexuálnej hračky.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Servis pre umeláky

Ak vám erotické pomôcky robia spoločnosť, dbajte na pokyny výrobcu. Všeobecne však možno silikónové výrobky (bez motorov) vyvariť alebo vložiť do mikrovlnky. Pomôcky, ktoré sú označené ako 100% vodotesné, sa nebojte umyť teplou vodou a antibakteriálnym mydlom.

Hračky, ktoré sa nedajú ponoriť do vody, utrite žinkou namočenou v teplej vode – taktiež s prídavkom tekutého antibakteriálneho mydla. Budú tak bezpečne pripravené na nabudúce.

zdroj: prozeny.cz

Radšej seriál ako sex? Možno sa aj vás týka panda syndróm

facebook

Kedy sú ženy na sexuálnom vrchole? Budete prekvapení