Mužská fyzická vlastnosť, ktorá robí ženy spokojnejšími

Ideálny muž. Aký by mal byť? Hodí sa, keď je sexy, navyše tiež milý, chápavý a cieľavedomý, ale úlohu zohráva aj jeho telesná výška. Potrebujete k šťastiu, keď vás objíma statný dlháň, alebo si vystačíte s chlapíkom telesne sebe rovným? Práve toto rozhoduje, či vám vzťah (ne) vydrží!

Áno, k fungujúcemu vzťahu patrí komunikácia, dôvera, rešpekt, vernosť, úprimnosť či ochota pristupovať na kompromisy. V momente, keď zo zamilovaných jedincov vyprchá sexuálna chémia, je potrebné partnerstvo držať pohromade pomocou iných lepidiel, ako je len bláznenie v posteli. To je všeobecne známa vec. Istá štúdia zameraná na heterosexuálne páry odhalila súvislosť medzi telesnou výškou manžela a šťastím manželky.

Vysoký muž – šťastná žena?

Údajne má platiť, že čím je výškový rozdiel medzi mužom a ženou výraznejší, myslené tak, že on je vyšší ako ona, tým je partnerka šťastnejšia. Ale na rovinu? Nič netrvá večne. Tvrdí to výskumníčka Kita Sohn, ktorá zhromaždila dáta od reprezentatívnej vzorky 7 850 vydatých žien.

Práve táto vedkyňa odkazuje na evolučnú teóriu, že ženy sa chcú cítiť v bezpečí  a preto si pre sex i partnerstvo vyberajú statných chlapíkov, ktorí ich v prípade nebezpečenstva môžu uchrániť pred agresormi. Žiadny výskum sa však nezaoberal tým, čo sa deje za zatvorenými dverami, keď už si dotyčná nejakého toho vysokého elegána privedie domov. Skutočne viac centimetrov zaručuje pocit šťastia?

Mať  svojho bodyguarda

Kita Sohn objasňuje, že jedným z dôležitých faktorov je už len samotná vnútorná hodnota výšky. To znamená, že ženy jednoducho majú rady vysokých mužov, hoci hociktorá nemôže konkrétne odôvodniť, prečo. V jedle je to podobné. Keď sa niekoho spýtate, prečo jej toľko čokolády, odpovie, že mu daná sladkosť  „robí dobre“, ale do hĺbky to príliš nerieši. Potreba mať po boku niečo ako osobného bodyguarda je ale pre ženy prirodzená, bez ohľadu na to, či o nej nejako extra premýšľajú.

Kedy prestane byť výška výhodou?

Rôzne ankety už v minulosti preukázali, že vysokí ľudia pôsobia dominantne, dôveryhodne a schopne a okolie ich v porovnaní s ostatnými považuje za atraktívnejšie. Ideál potom vyzerá tak, že je chlapík 1,09 × vyšší ako jeho vyvolená. Rozhodne teda neplatí, že čím je muž vyšší, tým je to proste lepší. Podľa kórejských akademikov ideálne výškový rozdiel v páre skutočne zaručuje spokojnosť manželky, však pocit šťastia sa u nej časom pozvoľna oslabuje a môže aj úplne zmiznúť. Kedy? Po 18 rokoch trvania manželstva. Vydaté dámy si totiž všímajú hlavne toho, či je muž (ešte stále) chápavý a láskavý. Ak nie, zatĺka si klinček do rakvy výška – nevýška.

Pravá láska na centimetre nehľadí

Len tak pre predstavu, štatistický úrad odhalil, že v priemerný zväzok trvá 13 rokov a takmer polovica manželstiev sa rozpadá. 18 rokov súžitia je teda celkom slušný výsledok. Ideálny výškový pomer, ktorý vypočítali vedci, našťastie rozhodne nie je všetko. Milým dôkazom je Ivana Chýlková (57), ktorá so svojimi 183 centimetrami svojho manžela Jana Krausa (67) prevyšuje o 11 „čísel“ a napriek tomu sú spolu spokojní dlhšie ako 20 rokov. Preto príslovie „aké si to urobíš, také to máš“ práve  v tomto prípade sedí dokonale.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

zdroj: prozeny.cz

Čo na ženy najviac funguje? 5 vecí, ktoré sú na mužoch sexi aj po rokoch vzťahu

facebook

Máte vo svojom vzťahu dosť romantiky?