Malý a široký, alebo dlhý a silný? Štúdie majú o ideálnych rozmeroch penisu jasno

Všetci sa chcú páčiť! Tak ako si ženy robia starosti s veľkosťou a pevnosťou svojho poprsia, aj muži riešia, či sú ich intímne proporcie vyhovujúce. Čo si dámy na mužskom rozkroku cení zo všetkého najviac? Dĺžka pánskeho prirodzenia to nie je!

Máloktorá vec má tak silné korene. Penis potvrdzuje mužskú identitu. Tak to aspoň tvrdí americký sex expert Paul Joannides, podľa ktorého to prvé, čo muž urobí, keď sa ráno prebudí a posledné, než večer zaspí, je, že ruku zasunie do svojho rozkroku a dotkne sa penisu a miešku. Je to niečo ako pánsky rituál, obrad, vďaka ktorému sa muži uisťujú o tom, kým sú.

O týchto záveroch si môžeme myslieť svoje, pre partnerský život je potom oveľa zásadnejšie, čo na mužov penis hovorí jeho náprotivok. Aj na to ale existujú výskumy. Preferujú ženy tento orgán skôr užší a dlhší, alebo naopak kratší a macatejší? Ako je to so šírkou a dĺžkou mužského prirodzenia a sexuálnou spokojnosťou žien?

Keď na to idete až príliš logicky

Slávni americkí vedci William H. Masters a Virgínia E. Johnson kedysi došli k záveru, že veľkosť mužského penisu nemôže mať žiadny skutočný fyziologický vplyv na sexuálnu spokojnosť žien. Tento záver bol podložený štúdiami, ktoré poukazujú na to, že elastická vagína sa prispôsobuje akýmkoľvek rozmerom. Obaja vedci celú otázku uzavreli slovami, že penis akejkoľvek veľkosti žene bude vyhovovať a poskytne jej adekvátnu sexuálnu stimuláciu. Lenže veda mieni a skutočné pocity menia.

Kto je v posteli šéfom?

Všeobecne platí, že keď ľudia hovoria o veľkosti penisu, zvyčajne hovoria o dĺžke. Preto by si muž s krátkym, ale širokým penisom o sebe pravdepodobne mohol myslieť, že má ničotnú výbavu, s ktorou sa v spálni nedá zahrať poriadne divadlo. On je ale paradoxne na koni!

Psychológ a výskumník Russell Eisenman z Texaskej univerzity, ktorého poznatky uverejnil odborný časopis BMC Women’s Health, si na štúdium vplyvu šírky a dĺžky penisu na sexuálne uspokojenie prizval 50 sexuálne aktívnych vysokoškolských študentiek vo veku 18 až 25 rokov. Tých sa vypytoval na ich preferencie. Žiadna z oslovených dobrovoľníc neuviedla, že by šírka a dĺžka boli rovnako dôležité.

Veľká väčšina, konkrétne 45 z 50, sa nechala počuť, že šírka (hrúbka penisu) je pre zmyselnejší intímny zážitok dôležitejšia. Sex s takým údajne vyvoláva väčšiu radosť aj vzrušenie. Čo je zistenie, ktoré sa zdá byť v rozpore s Williamom H. Mastersom a jeho kolegyňou.

Pán Dlhý, Široký a Bystrozraký

Jednoznačne však nie je zrejmé, prečo je „bacuľatejšia“ vzorka viac preferovaná, ale špekulácie naznačujú nasledujúce. Šírka penisu môže byť kľúčovým prvkom kvôli silnejšej základni penisu, ktorý poskytuje väčšiu stimuláciu klitorisu, keď muž pri pohlavnom styku zasúva svoje genitálie do vagíny svojej partnerky.

Klitoris sa musí rozmaznávať – ​​bez debát

V preklade to znamená, že široký penis ponúka väčší stupeň kontaktu s vonkajšou časťou pošvy vrátane oblasti klitorisu. A práve jeho stimulácia je pri dosahovaní orgazmu nesmierne žiaduca. Vyložene sa tak ponúka ďalší výskum na túto tému.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Šírka verzus dĺžka si jednoznačne zaslúži rozsiahlejšiu a podrobnejšiu štúdiu, ktorá by odrážala buď psychologickú preferenciu samotných žien, alebo skutočnú fyziologickú realitu. Z vyššie uvedeného prieskumu sa nedá s istotou povedať, ktorá metóda bola použitá. Zatiaľ sa ale zdá, že „ostrúhaná pastelka“ nie je všetko. Je možné, že sa americké vedecké duo zaoberajúce sa sexuálnymi témami vtedy mýlilo. Alebo pre vás je snáď dĺžka penisu úplne zásadná?

zdroj: prozeny.cz

Povinné čítanie pre pánov. Takto z vás budú lepší milenci!

facebook

Čo je zlé na pozícii 69 a ako to napraviť?