Chcú vás muži len na sex? Možno robíte tieto 4 chyby!

Je to stále dookola! Niekoho stretnete, vyzerá to nádejne, lenže keď sa s vami párkrát vyspí, pustí vás k vode. Ako by vás muži mali len na sex, nie na vzťah. Čo robíte zle?

Je to skoro ako prekliatie. Sú jednoducho ženy, ktoré nie a nie naraziť na muža, ktorý by s nimi nechcel len spať, ale aj žiť. Každý ich pokus o vzťah dopadne vždy rovnako. Spočiatku to vyzerá dobre, ale keď dôjde na sex, po jednej alebo po pár spoločných nociach všetko skončí. Ako nebyť „dievčaťom na jedno použitie“? Vyvarujte sa nasledujúcich štyroch chýb!

1. Zbytočne drsné reči

Nechcete ho vydesiť, tlačiť na neho, vyzerať ako zúfalka, ktorá sa po prvom rande hneď vidí v bielych šatách pred oltárom. A tak predstierate nadhľad, možno trochu nezáujem. A dosť často hovoríte vety typu: „Milujem slobodu a nezávislosť!“, „Je skvelé, že sa v dnešnej dobe nemusí baba hneď viazať, ale tiež si trochu užiť!“ Alebo: „Na čo hneď vážny vzťah, nepotrebujem chlapovi hneď prať ponožky! „

Akokoľvek to nemyslíte úplne vážne, chlap to doslovne vezme. Muži sú priamočiari a počítajú s tým, že keď niečo hovoríte, tak to tiež tak myslíte. „Tento typ žien si vyložene hovorí o jednorazové použitie, nedáva vôbec mužovi možnosť byť tým silným ochrancom a to napriek všetkej emancipácie jednoducho muž stále chce spĺňať,“ tvrdí psychoterapeutka Lucie Horníková.

2. Uponáhľaný sex

So sexom po prvej alebo druhej schôdzke je to zložité. Doby, kedy bolo intímne zblíženie na prvej schôdzke porovnateľné so smrteľným hriechom, sú (vďakabohu) dávno preč. Je ale veľmi dôležité, ako k tomu dôjde. Ak vás oboch prepadne vášeň, nemôžete si pomôcť, tak prečo nie. Keď je to obojstranné rozhodnutie a obaja po sexe túžite rovnako silno, nie je potreba hrať sa na „netýkavku“.

„Pokiaľ ale má chlap dojem, že sa k tomu žena nechala dotlačiť, že nebola pripravená, vlastne sex moc nechcela, ale len nedokázala povedať nie, nie je to základ rovnoprávneho partnerstva. A muž si také partnerky potom toľko neváži, „vysvetľuje kouč partnerských vzťahov a riaditeľ spoločnosti Adfonte Martin Bednář.

3. Viera, že ho zmeníte

Čo keď muž hovorí, že nie je na dlhodobý vzťah pripravený, že sa nechce viazať, že si od toho nemáte nič sľubovať? Ak si hovoríte, že ho zmeníte, presvedčíte ho o opaku, vlastne ho prinútite, aby sa do vás zamiloval, najskôr budete sklamané! „Nikoho nemožno nejako zásadne zmeniť, možno len na nejakú dobu prispôsobiť. Ale nútiť niekoho do vzťahu alebo lásky k vám je naozaj nezmysel, ktorý môže len málokedy vyjsť,“ varuje Lucia Horníková.

Zázraky sa samozrejme dejú, takže muž, ktorý v danej chvíli nie je na vážny vzťah pripravený, môže časom dospieť, ale pokiaľ ide o povahový rys, máte smolu. „Ak je niekto horolezec alebo jachtár, ktorý trávi ročne rad mesiacov v Himalájach alebo na mori, tak bude mať asi stále radšej tie hory a jachtu než ženu a na tom nič nezmeníte,“ vysvetľuje Martin Bednář.

4. Ja, ja, len ja!

Sebavedomie je moderné a samozrejme pre život nevyhnutné. Ale nič sa nesmie preháňať. Ak sa neustále štylizujete do úlohy emancipovanej, vražedne samostatnej ženy, ktorá nič a nikoho nepotrebuje, pretože všetko zvládne sama, na mužov to príliš dobre nepôsobí. Vety typu: „Ja som ja, spolieham sa v živote len na seba …“ naozaj moc príťažlivé nie sú.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Nielenže tým pánom dávate najavo, že je vlastne nepotrebujete (čo nie je moc príjemný pocit), zároveň vysielate signály, že nehodláte robiť kompromisy, z ničoho nebudete ustupovať a zavďačiť sa vám nebude žiadna sranda.

zdroj: prozeny.cz/

Ide mu len o sex? Dajte mu jednu zo 6 otázok a bude jasno

facebook

Kedy sú ženy na sexuálnom vrchole? Budete prekvapení