5 dôvodov, prečo dať šancu rannému sexu. Má nejaké nevýhody?

Niekto to rád večer po kúpeli, iný ráno v sprche … Každý pár je iný a každému tak pre milostné hrátky vyhovuje iná doba. Ako je to so sexom ráno a čo všetko môže do vzťahu priniesť?

Možno si nedokážete predstaviť, že sa hneď po prebudení vybudíte k nejakým sexuálnym výkonom, podobne ako sa vám nechce privstať si, aby ste si pred odchodom do práce zabehali. Lenže skúsiť ranný sex sa skutočne vypláca – rovnako ako beh, avšak kvôli sexu nemusíte vyliezať z vyhriatej postele. Pomáha zlepšiť náladu a dodá energiu do začiatku dňa. Čo ďalšie je na sexe hneď po prebudení tak krásneho a výhodného?

1. Spontánnosť okamihu

Jednou z hlavných výhod ranného sexu je bezpochyby jeho spontánnosť. V tú chvíľu nič neplánujete, nemusíte sa obliekať alebo premýšľať, ako druhého zviesť. Ranný sex je jednou z najkrajších a najprirodzenejších chvíľ, ktoré môžu vo vzťahu nastať. Je to spôsob, ako pozdraviť nový deň, živelný akt, ktorý sa rodí z lásky a túžby. Odkazuje ku kráse prítomného okamihu, využívanie šancí a k životu tu a teraz.

2. Svieža energia

Počas noci telo aj myseľ načerpali silu a energiu. Ste tak oveľa sviežejší a viac nabudení než večer, kedy ste po celom dni unavení a myslíte hlavne na to, ako sa zababušiť do perín a zaspať. Spánok vám dobil baterky a – ako je známe – akékoľvek zariadenie začne s novou energiou lepšie fungovať. Počas dňa sa baterky opäť vybijú a vy sa zase budete musieť osviežiť odpočinkom. Ráno ste ale v plnej sile, preto i prežitok sexu bude oveľa hlbší a intenzívnejší, než keď sa cítite unavení.

3. Uvoľnenie

Ďalšou výhodou ranného sexu je, že začnete deň uvoľnene. Sex upokojuje, zbavuje stresu, rozpúšťa napätie a prináša pocity šťastia a pohody. Neexistuje lepší spôsob, ako začať každodenné aktivity, než intímnom časom stráveným s partnerom, kedy sa obom uvoľní množstvo endorfínov.

4. Kardio tréning

Chceli by ste si ráno privstať a zacvičiť si, lenže sa vám to stále nedarí? Skúste miesto športu ranný sex: spálite podobné množstvo kilokalórií, ale o mnoho príjemnejším spôsobom. Záleží samozrejme na sexuálnych polohách, ktoré zvolíte  a na množstvo času, ktorý budete milostným hrám venovať. Spomeňte si, ako veľa ľudí zázračne schudlo keď si našlo partnera a začalo si užívať pravidelného milovania.

5. Pre mužov je jednoduchšie

Pre mužov môže byť ranný sex jednoduchší, pretože majú po prebudení často erekciu a hladina testosterónu je ráno vyššia. „Muži s poruchami erekcie a oslabenou potenciou sú po ránu vďaka osviežujúcemu spánku spravidla sexuálne výkonnejší. Preto by im ženy mali dať rannú príležitosť,“ potvrdzuje docent Jaroslav Zvěřina. „Zvlášť to dokážu oceniť starnúci muži, u ktorých bývajú rozdiely medzi kvalitou ranných a popoludňajších či večerných erekcí výraznejšie,“ dopĺňa Pavol Turčan, sexuológ a gynekológ.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Prečo sa do toho niekomu nechce

Ranný  sex však nie je ideálny pre každého. Ak napríklad vy alebo partner chodíte na nočné alebo skoré smeny, môže byť zladenie harmonogramu problém. Alebo nemáte ráno dosť času a obávate sa, že by vás hrátky vyviedli z koncentrácie. Ďalšou nevýhodou môže byť aj hygiena – niekto na seba skrátka nenechá siahnuť bez vyčistenia  zubov a sprchy. Okrem neladiacich smien sa dá všetko vyriešiť: ak máte pocit, že ráno nestíhate, môžete si privstať. A či váš deň začína v sprche, môžete vziať partnera so sebou. Spoločné sprchovanie poskytne veľa príjemných a stimulujúcich pocitov, mydlenie a objímanie pod vodou môže zafungovať ako skvelá predohra.

zdroj: prozeny.cz

Sex po rokoch ako na začiatku vzťahu. Toto určite skúste!

facebook

Čo mimo posteľ môžete urobiť pre báječný sex?