Je super, ale chýba chémia. Dá sa vo vzťahu vybudovať živočíšna príťažlivosť?

Napokon ste niekoho stretli. Je zábavný, šikovný, milý, vo všetkom si rozumiete, jednoducho je to dokonalé. Až na to, že vás fyzicky nepriťahuje. Dá sa aj bez toho vybudovať fungujúci vzťah?

Všeobecný názor je, že keď nie je od počiatku medzi dvoma ľuďmi divoká sexuálna túžba, nemá vzťah žiadnu šancu. Ale je to vážne tak? Existuje aj názor, že to nemusí byť od začiatku oheň ako blázon a že iskru príťažlivosti sa dá rozpáliť.

„Pravda je, že keď vás niekto extrémne sexuálne priťahuje, rozhodne to neznamená, že s ním prežijete šťastný život. Chémia je mocná, ale určite existujú aj dobré dôvody, prečo sa na ňu toľko neupínať. Obzvlášť pokiaľ opakovane končíte vo vzťahoch, kde vám to skvele funguje v posteli, ale v ostatných oblastiach nie,“ hovorí britská expertka na vzťahy a sex Tracey Cox.

Ak teda stretnete niekoho, s kým vám je fajn, ale máte strach, že to po fyzickej stránke nijako neiskrí, rozhodne sa oplatí skúsiť to zmeniť. A tu je návod, ako na to!

1. Než to odpískate, majte aspoň tri rande

Nevzdávajte to hneď, dajte tomu šancu najmenej na troch schôdzkach. Skúste netlačiť na pílu, nepremýšľať, či z toho niečo bude, len si užívajte spoločnosť niekoho, s kým si rozumiete.

Udržujte to v nezáväznej rovine, prvých pár rande nemusí byť hneď výkvet romantiky. Ak tomu situácia nahráva, vyrazte si niekam s partiou priateľov, nech to nie je tak zaväzujúce, bavte sa všetkými možnými spôsobmi. Choďte si zašportovať, do kina, na párty, nech jeden druhého zažijete v rôznych situáciách. Možno vám v divadle zošnurovaný v obleku a s utiahnutou kravatou sexy nepripadá, ale môže to byť inak pri hraní zábavných hier s priateľmi, alebo až ho uvidíte bravúrne zdolávať ťažký terén na bicykli.

2. Doprajte si viac adrenalínu

Adrenalín rozhodne pomáha. Keď spolu podniknete niečo rozumne nebezpečné, čo vás rozprúdi a vženie vám adrenalín do tela, posilní sa puto medzi vami a aj vzájomná príťažlivosť. Môže to byť zoskok padákom, ale často postačí len spoločné sledovanie hororu, jazda na horskej dráhe a podobne.

3. Nezabúdajte na päť pilierov vzťahu

Sila osobnosti je mocná. Podľa psychológov existuje päť pilierov vzťahu, ktoré ho dokážu zničiť, alebo naopak vybudovať.

 • Fyzická príťažlivosť – Páči, alebo nepáči?
 • Kompatibilita – Veci, ktoré vás spájajú.
 • Spoločné ciele – Čo chcete dosiahnuť, ako vidíte
  svet a svoju budúcnosť.
 • Životné tempo – Či so životom posúvate spoločnou
  rýchlosťou
 • Načasovanie – Stretli ste sa v správnej chvíli,
  ste obaja v podobnom životnom štádiu.
4. Poznávajte sa a dajte tomu čas

„Mať odškrtnutých všetkých päť položiek je samozrejme super, ale aj tí, ktorí si odfajknú len štyri, alebo dokonca len tri zo spomínaných vecí, spolu môžu žiť spokojne a šťastne,“ tvrdí Tracey Cox.

Takže zistite, čo všetko máte spoločné, ako chcete žiť vy a ako ten druhý, jednoducho sa poznávajte. Veď koľkokrát ste to už zažili? Niekto sa vám veľmi nepáčil, nebol vám sympatický, ale keď ste ho viac spoznali, zistili ste, že si máte čo povedať, že sa spolu viete zasmiať… A váš pohľad naň sa kompletne zmenil!

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Dotýkajte sa

Dotyky, a to aj bez sexuálneho podtextu, dokážu divy. Posilňujú vzájomnú intimitu, budujú puto, zbližujú. Zaveste sa do seba, keď sa prechádzate, dotknite sa jeho ramena, keď mu niečo rozprávate, objímte sa na rozlúčku, dajte si bozk na privítanie…

zdroj: prozeny.cz

Ako si vo vzťahu udržať potrebnú iskru

facebook

10 najväčších chýb, ktoré ženy robia vo vzťahoch