10 najväčších chýb, ktoré ženy robia vo vzťahoch

Všetci sme nejakí a máme svoje videnie sveta a spôsoby, ako so svojim okolím komunikujeme. Dobrou správou je, že celému radu našich problémov by sa dalo ľahko predísť, keby si ľudia viac uvedomovali, ako veľké obrovské rozdiely medzi ženami a mužmi sú a ako veľmi ovplyvňujú všetky vzťahy. Pozrite sa s nami na desať najväčších chýb, ktoré ženy robia vo vzťahoch s mužmi.

1. Nepoznáte svoju vlastnú hodnotu

Ak sa k vám muži nesprávajú pekne, máte pocit, že vás len využívajú alebo naopak, že sú pre vás tí praví nedosiahnuteľní, potom je zrejmé, že Vám chýba sebaistota a nepoznáte svoju vlastnú hodnotu. Rovnako je tomu aj vtedy, keď od mužov znášate veci, ktoré vám nie sú príjemné alebo ktoré považujete za nezmysly alebo dúfate, že všetky tie veci, čo vám na ňom prekážajú, sa časom zmenia.

„Pravdou je, že u ľudí existujú len dva strachy: že nebudú stačiť a nebudú milovaní. Iróniou je, že žiadny muž si nemôže skutočne vážiť ženy, ktoré mu dovolia, aby sa k nej správal nezdvorilo,” vysvetľuje na svojom blogu kouč Dave Elliott.

2. Príliš spoliehate na mužskú energiu

Problém udržať si vzťah s mužom má aj celý rad veľmi úspešných žien. Paradoxne je to dané aj tým, že hlboko vo vnútri majú aj tieto ženy obrovské pochybnosti o svojej vlastnej hodnote. Svojou mužskou energiou, ktorá im pomáha v kariérnom úspechu, bohužiaľ často potláčajú svoju ženskú stránku.

Muži sa potom vedľa týchto žien necítia dobre, pretože vedľa nich pre seba nevidia žiadnu rolu. A ako by tiež mohli, keď predsa tieto ženy zvládnu všetko úplne samé…

3. Keď chýba pochopenie

Ženy, ktoré chápu, ako muži fungujú, oceňujú ich za ich dary, ale aj činy, dokážu veľmi ľahko aj nepríjemného žabiaka premeniť na princa. Rovnako sa to môže podariť ženám unaveným, frustrovaným či sklamaným životom. Je ale dôležité si uvedomiť, že sú ženy oveľa zložitejšie ako muži, ktorí sú viac-menej celkom jednoduché stvorenia, ktoré sú pripravené im slúžiť, pokiaľ ale vedia, ako ich k tomu inšpirovať či namotivovať.

„Každá žena by sa tak mala snažiť pochopiť svojho muža a oceňovať ho. Jedine tak zo seba muž vydá to najlepšie a urobí všetko, čo je potrebné, aby sa žena stala jeho kráľovnou,“ dodáva Elliott.

4. Ak sa ho snaží zmeniť

Nie je pre mužov nič horšie ako keď pri stretnutí so ženou, na ktorú chce urobiť dojem, pocíti, že je pre ňu len ďalším projektom, ktorý sa chystá zmeniť a napraviť. Môže sa pritom jednať o kritiku obliekania, zosmiešňovania vzhľadu, ale aj konkrétneho správania či zručností.

Samozrejme to ženy môžu myslieť aj dobre, často za to môže ich od prírody daná túžba o niekoho sa starať, ale aj tak to pravdepodobne čoskoro vyústi vo veľký problém.

V najlepšom prípade sú nevyžiadané návrhy obvykle nevítané. V najhoršom sa ale stanú urážkami. Ak teda cítite potrebu niekoho meniť, hoci v dobrom, uvedomte si, že každý z nás chce byť predovšetkým oceňovaný za to, aký je, a nie byť hanený či ponižovaný za svoje „nedostatky”.

Než teda poviete svoju „dobre” mienenú radu, spýtajte sa najprv samého seba, ako veľmi by sa vám páčilo, keby tú istú radu udelil niekto vám.

5. Keď si nevážia, čo pre nich muži robia

Druhý extrém tvoria ženy, ktorým chýba vďaku a chovajú sa tak, akoby im muž niečo dlhoval. Berú teda ako samozrejmosť drahé večere, luxusné pitie, pobyty na krásnych miestach, ale pritom svojich partnerov ponechávajú neustále v neistote. V podstate tak dávajú najavo iba to, že sú s nimi len kvôli darčekom a životnému štýlu.

Využívanie druhých pre svoj vlastný zisk je nielen neatraktívne, ale aj neobhájiteľné.

6. Každý za seba

Muži sú väčšinou nastavení tak, že svojich najbližších chránia a zaopatrujú. Sú na to aj náležite hrdí a mnohokrát kvôli tomu riskujú aj svoje zdravie či život. Aj z tohto dôvodu starší muži po odchode do dôchodku upadajú do depresií či predčasne zomrú, pretože sa potom už necítia byť potrební. Tieto dve veci sú súčasťou mužskej energie a sú pre nich často otázkou života a smrti.

Podstatou ženskosti je zase vrodená túžba starať sa o svojho muža a starať sa o neho. Býva to tiež o reciprocite a uprednostňovaní jeden druhého. Keď to jeden z nich nerobí a začne brať viac ako dávať, potom sa to na vzťahu vždy ukáže.

Zdravé vzťahy nie sú o braní. Každý by si mal teda uvedomiť, čo druhému prináša na stôl, porozumieť jeho reči lásky, aby videl, či si ten druhý skutočne váži všetko, čo ponúka.

7. Miesto spomienok vytvára drámu

Ako sme už písali vyššie, muži sú relatívne jednoduché stvorenia, ktoré sa svetom pohybujú pomocou logiky a rozumu. Radi dokazujú svoju hodnotu riešením problémov a zľahčovaním vecí. V okamihu, keď nepracujú, bývajú bezstarostní. A pokiaľ nevidia potencionálnu výhodu, zbytočne neplytvajú svojím úsilím.

Preto aj mužov veľmi skoro omrzí každá dráma, ktorá nastáva v okamihu emocionálnych výbuchov ženy a keď sa neustále rozčuľujú.

8. Keď chýba dôvera

Pokiaľ má muž uvažovať o budúcnosti so ženou, musí veriť, že ho rešpektuje a stojí mu za chrbtom. Vnútri každého malého chlapca je túžba vyrásť, stať sa hrdinom a dobrým partnerom, ktorý urobí úplne všetko, aby sa pre svoju milú stal skutočným hrdinom. Vo svojej podstate by aj položil svoj život, len aby svoju ženu a rodinu ochránil.

Aby toto všetko ale vo vzťahu fungovalo, musí mať vo svojej žene dôveru a teda veriť, že aj ona s ním má tie najlepšie úmysly.

9. Príliš skoro zväzujúce

Častou chybou je, že ženy o vzťahu začnú uvažovať veľmi skoro po prvej schôdzke, jednom bozku či milovaní. V mužskom DNA je ale zakódovaný primitívny pud preferujúci koncept slobody. Preto, keď žena na muža so vzťahom udrie príliš skoro, inštinktívne sa odtiahne.

Na vzťah ako taký jednoducho muži potrebujú viac času. Chcú sa tak sami presvedčiť, že im ženy ponúkajú skutočne niečo lepšie, potom sa svojej slobody vzdajú úplne dobrovoľne.

„Kľúč k úspechu je teda v načasovaní. Nesnažte sa hneď od začiatku muža tlačiť do záväzkov a brať mu slobodu. Nechajte toto rozhodnutie na ňom,” dodáva odborník.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
10. Branie druhého ako konkurenciu

Každý z nás vo vzťahu potrebuje cítiť, že si ho druhý váži a cíti uznanie i vďaku za vzájomnú lásku. Nejde teda o dokazovanie, kto je viac a kto má väčšie potreby. Vo svojej podstate ide o to, nájsť niekoho, kto vás jednoducho „dostane” a bude vami rezonovať.

zdroj: novinky.cz

Test manželstva: je Vaše manželstvo stabilné, alebo má vady?

facebook

Láska, alebo vášeň? Návod, ako to spoznať